Arduino a já

arduino, teensy, atmega, pic a jine (software, hardware)
Odpovědět
lubbez

19. 2. 2019, 3:11

Já se polepším.
Jinak máš pravdu, je to cuprex, dokonce jenom vrtaná bastldeska. Chci bejt alespoň jako Yamaha. Dělal jsem pro ně záruční servis nástrojů a ti nic jiného než cuprex neznají. Mají na něm pěknou tmavězelenou nepájivku. A tam byla pěkná sranda sundavat třeba DSPčko se 120 nohama.

Co se týká těch součástek, tak ta D146 je jeden z nejlepších dekodérů, které se vyráběly. Já sám jsem jich použil minimálně 5000 - 6000 kusů. Podotýkám, že to pracovalo v zařízení 24/7 a -10/+90°C. Texasácký 7447 na tom byly docela bolestivě. Posledních 3000 kusů mi sehnali kluci z bazaru na Karláku. Ano, už v té době to byl inkurant, ale ne všechny věci z komunistické éry byly špatné. Protože jsem tehdá vyráběl série 100 a více kusů, myslím tím kompletních zařízení, tak spolehlivost součástky byla vždy na prvním místě a cena pak příjemný bonus. Protože jsem nakupoval dost ve velkém, tak mi pár součástek samozřejmě zbylo (dvě skříně polovodičů) a přijde mi zbytečné tyhle věci vyhodit a kupovat něco nového.
lubbez

4. 4. 2019, 11:15

Po delší odmlce malý reportík. Drážkovač neumřel, ale vystrčil drápky. :o Původní představa, že hardvare bude brnkačka soft taky nic moc, vzala rychle za své. Od "železa" sice nevyžaduju žádnou velkou přesnost, stačí +- 0,2mm a zatížení je ve stovkách gramů, ale i tak docela hoňka. Hlavně ty poháněné nástroje. Sice jsem nemusel k focení používat metrovou sirku, ale ta HSS pilka má průměr 20mm. Dost mi tady pomohla 3D tiskárna, nejvíc jsem "pyšnej" na kryt řemenu. Elektronika standard, tady se žádné překvapení nekonalo, ale soft je docela složitější. Jak jsem již psal, používám dvě Ardu, abych mohl precizně synchronizovat obě osy a hlavně sladit jejich rychlost při řezání šikmé drážky. Fakt je, že se sice nakonec vše podařilo, ale už mě to programování nebaví. Kód má v současnosti přes 2000 řádků a nejsou v něm prakticky žádné opakující se sekvence. Teď ještě pár fotek a příště už bude finální video.
drzak_motoru.jpg
držák motoru, materiál copolyester nGEN
drzak_motoru.jpg (7.39 KiB) Zobrazeno 179 x
nastroj1.jpg
pila pohled 1
nastroj2.jpg
pila pohled 2 - průměr kotouče 20mm
Odpovědět

Zpět na „MCU“