Ovladač rotační osy s PIC 18F452

arduino, teensy, atmega, pic a jine (software, hardware)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

12. 3. 2014, 10:11

Btw. každý kabel má deklarovaný minimální oblouk, třeba u kablíků na portále mého zázraku™ je to něco jako 10D (což není zrovna málo a v nejkrajnější poloze už tuto hranici mírně překračuju). Ale takto jednorázově to snad nebude kritický, jen bych to možná motal pomalu, aby se drátky uvnitř stíhaly srovnat..
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
jOE6
Příspěvky: 167
Registrován: 5. 8. 2013, 2:24
Bydliště: Budějovicko...

12. 3. 2014, 10:31

Thomeeque píše:Btw. každý kabel má deklarovaný minimální oblouk,.......... jen bych to možná motal pomalu, aby se drátky uvnitř stíhaly srovnat..
ten kabel co uvádím níže má jednotlivý vodiče poměrně dost volný takže jde snadno navinout,proto jsem se ptal jestli by šlo nebo bylo vhodný je nějakou hmotou zalít. Musela by mít ale dlouhou dobu zpracovatelnosti aby v té spirále a délce 4m opravdu zatekla. Pokud to bude nějaký druh silikonu pružnost bude myslím dobrá a snad i větší životnost..... ?
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

12. 3. 2014, 11:13

spíš bych to nechal volný aby ty jednotlivé žíly mohly mezi sebou trochu pracovat , ale je to jen můj názor
Uživatelský avatar
jOE6
Příspěvky: 167
Registrován: 5. 8. 2013, 2:24
Bydliště: Budějovicko...

12. 3. 2014, 11:21

zkoumal jsem starej kabel ovladače od Heidenhaina, od měř.sondy - a oba jsou prakticky jako z extruderu,úplně těsný. Při extruzi se dá zakřivení dosáhnout nesymetrickou výstupní hranou,takže je možná takto vyrábí. Navíjení rovného kabelu mi přijde docela složitý. Třeba bude mít nějaký elektronik víc informací co je lepší.
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

13. 3. 2014, 11:09

Hades píše: jasně, z tý fotky to vypadá, že je to vevnitř... Pak by to chtělo EVACAST, jenže na to zase jde jen síto :(
Kouknu ještě, jak se jmenoval ten materiál, co jsme kdysi brali od 3M, na to se dalo tisknot i ofsetem, IMHO sítotisk by byl asi optimální :D , ale šlo to i ve stříkacím ploteru, jen ten název už se mi vykouřil z hlavy
Takže po delší době...
Opravdu jsme to dělali na materiál "EVACAST". Možná tu nějaký zbytek ještě vyhrabu, až se bude dělat "jarní úklid", a možná najdu i vzorek hotového, co jsme tenkrát dělali
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

13. 3. 2014, 6:52

Já jsem si ty folie nechal natisknout laserovkou na polyester a zalaminoval jsem to.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2567
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

13. 3. 2014, 7:17

QNX píše:Já jsem si ty folie nechal natisknout laserovkou na polyester a zalaminoval jsem to.
Zalaminovani jsem taky zkousel, ale pak ten vysledny "sendvic" bylo skoro nepruhybny - nesel skoro zmacknout, presneji receno promacknout nad tlacitkem.
Asi mas lepsi materialy - ja to delal na te bezne "kancelarsko/domaci" laminovacce s k ni dodanymi foliemi.

Takze ted mam jenom potistenou folii z laserovky a az mozna nevydrzi, tak budu badat dal.
Ale je fakt, za mas mozna mozna vic "heavy duty" provoz nez ja hobik :) .
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2509
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

13. 3. 2014, 7:48

A natisknout to zrcadlově obráceně a pak to otočit aby tisk byl ze spodu?
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

13. 3. 2014, 8:44

lapa: Tlačítku fungují dobře a je to laminované také na domácím laminátoru s běžnou folií 125 um. Uvažoval jsem, že si to nechám i zalaminovat v tiskárně, ale musel bych toho nechat udělat 3 formáty A3 (nebo jeden, ale zaplatit stejně jako za 3). Tlačítka musí být přeně zapájaná a poloha deksky přesně ustavená oproti folii. Hmatníky mikrospínačů mám v kontaktu s folií a použitý druh mikrospínačů nevyžaduje velký krok. Funguje to dobře, dokonce to pěkně cvaká.

jova: můj první pokus byl s tiskem na průhlednou folii, ale to by se zase muselo podlepovat neprůhlednou oboustraně lepicí folií ...... šlo by to, ale tu jsem neměl. Tisklo se to na bílou samolepicí polyesterovou folii a to jsem pak laminoval.
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2509
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

13. 3. 2014, 9:00

Já to spíš myslel jako odpověď pro lapa. Když se to bude tisknout „ze spodu“ bude to trvanlivější proti ošoupání.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

13. 3. 2014, 9:12

jova: Ano, to by bylo řešení ....... pokud máš možnost to nějak elegantně přilepit, protože to tvoje řešení znamená tisk na folii bez lepicí vrstvy. Musím ty ovladače co jsem udělal nafotit ........ není to sice jako klávesnice za 10 000Kč/ks, ale pro amatérské použití naprosto dostačující řešení. Jenom si tak říkám, proč jsem jich vyrobil tolik :D To nadšení pro věc je strašnej prevít.
lubbez
Příspěvky: 3147
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

16. 5. 2014, 8:34

Nemáte někdo náhodou schema? Nějak ho nemohu najít a nechce se mi ho kreslit podle plošňáku. Díky.
Niperix
Sponzor fora
Příspěvky: 93
Registrován: 10. 8. 2011, 7:01
Bydliště: Kysuce

14. 3. 2015, 10:50

Keďže to tu tak trochu umrelo oživujem tému.

Nakoľko som absolútny laik ale aj nadšenec rád by som od vás získal info aký typ programátoru kúpiť a čo potrebujem na to aby som čip naprogramoval. (najlepšie link na E-bey)

Bol by som rád keby "mendor" zverejnil skúsenosti možno aj upravený program, čo a ako nahrať do chipu ak teda bude ochotný.

QNX nejaký pokrok?

Táto téma ma zaujíma a ak to robíte komerčne tak sa podelte aspoň o niečo čo si správny "Bastlíř" zvládne dorobiť.

Ďakujem.
S prianím pekného dňa Niperix
Vopred sa ospravedlňujem za gramatické chyby

KX3 + GWE64 + GRAVOSTAR Profi v štádiu ťažkého testovania.
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

14. 3. 2015, 11:19

PIC2 or PIC3, ale spíš koukni někde kolem sebe, zda ho někdo nemá.
Kvůli jednomu procesoru si přece nebudeš kupovat programátor.
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

15. 3. 2015, 8:47

A není v dnešní době levnější i rychlejší to poskládat z HW kolem Arduina jako třeba tady:
http://www.liming.org/millindex/" onclick="window.open(this.href);return false;
nebo tady i se SW? :wink:
http://www.cnczone.com/forums/arduino/215402-cnc.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.cnc-arena.com/en/forum/cnc-i ... 85758.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „MCU“