Ovladač rotační osy s PIC 18F452

arduino, teensy, atmega, pic a jine (software, hardware)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

15. 3. 2015, 11:42

budu OT
ale mně to arduino zase tak levný nepřijde.
když vezmu cenu Arduina (nejlevnější cca Kč 450,-), k tomu navěsit další desky (rozpětí Kč 150.- až 1500.-).
Ale jasně, je to jednoduše programovatelný, kde-kdo se to dokáže naučit...

no jsem prostě OT
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2509
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

15. 3. 2015, 1:07

Mě stál PICAXE 140Kč a programovací kabel jsem uříznul ze staré myši :D
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

15. 3. 2015, 1:19

PICAXE je jinej level, teda slabší než Arduiono, ale taky jede.
a PICAXE má konkurenta,jen si nemohu vzpomenout, jak se to jmenuje.
A je to naprosto FREE

p.s.
už jsem našel... http://www.kicchip.co.uk/" onclick="window.open(this.href);return false;
HonzaCh
Příspěvky: 289
Registrován: 21. 11. 2006, 8:57
Bydliště: Ostrava

15. 3. 2015, 3:16

Hades píše:...ale mně to arduino zase tak levný nepřijde.
když vezmu cenu Arduina (nejlevnější cca Kč 450,-), k tomu navěsit další desky (rozpětí Kč 150.- až 1500.-)....
OT: Přemlouvat nemám důvod. Jen -- Arduino Nano je na eBay za ~90Kč, na Aukru za 129 (a Alza 1089,- :o). Programuje se přes bootloader (USB). AFAIK PICAXE je (taky) jen procesor (naládovaný PIC) a rozumný motor sám o sobě taky nevybudí. Takže nějaké ty destičky jsou zapotřebí vždy. Ať je to porovnávání trochu spravedlivý :)

Pokud se tomu Niperix nechce věnovat, věřím, že se tu na požádání někdo najde, kdo mu PICku bude schopný naprogramovat a poslat. Na PICy bohužel zařízený nejsem, ale pokud si vzpomínám, dalo se to kdysi programovat nějakým udělátkem (pár diod, odporů a kondů) ze sériového portu, nejspíš z kategorie "hrdzavý klinec" (terminus technicus, nikoliv narážka na jeho domovinu).
Niperix
Sponzor fora
Příspěvky: 93
Registrován: 10. 8. 2011, 7:01
Bydliště: Kysuce

15. 3. 2015, 3:58

Keď už sme pritom :D

Poradíte mi či na to idem dobre?

Potrebujem :
http://www.ebay.com/itm/ATmega328P-XTWd ... 3f41400c11
a
http://www.ebay.com/itm/1-pcs-16-Charac ... 3a96bd6a24
+ nejakí zdroj ak to chápem správne.

Program nahrávam cez USB :?:

Driwer a motor na testy mám.. :D

Edit: Dať do toho dajakých 30€ nieje problém. Program by som možno aj nejaký zvládol.
Klávesnice 4x4 sa mi doma tiež len váľajú :D Beriem to ako školu a rád sa učím nové veci... :D

Ten Pic asi nieje cesta pre mňa (nikdy som sa s tým prakticky nestretol). Len ma zaujímali možnosti ako si vyrobiť NC deličku. :D
Naposledy upravil(a) Niperix dne 15. 3. 2015, 4:04, celkem upraveno 1 x.
S prianím pekného dňa Niperix
Vopred sa ospravedlňujem za gramatické chyby

KX3 + GWE64 + GRAVOSTAR Profi v štádiu ťažkého testovania.
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

15. 3. 2015, 3:59

To: HonzaCh
neboj, všechno tohle znám a i na starý kolena sleduju nový trendy, nejsem "zapšklej dědek" :D

ale vezmi to z pohledu BFU.
Ne každý umí nakoupit na eBay. I když je to dnes celkem snadné.
V ČR IMHO pod Kč 450,- neseženeš, a i to je drahota.
Já už viděl i za Kč 600.- což je naprostá zlodějna, no nekup to za ty prachy.... :D

jen jsem napsal, že u nás Arduio ještě není to, co by mělo být, a všechna ta rozšíření (desky) to ještě prodraží, takže alespoň v ČR žádná levná hračka
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2509
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

15. 3. 2015, 4:45

A co od té NC děličky očekáváš?
Niperix
Sponzor fora
Příspěvky: 93
Registrován: 10. 8. 2011, 7:01
Bydliště: Kysuce

15. 3. 2015, 4:55

jova píše:A co od té NC děličky očekáváš?
Mám frézku a aj klasickú deličku... delenie zvládam ale pre uľahčenie práce ma napadlo spáchať niečo kde si nastavím napríklad počet zubov a pri zmačknutí tlačidla sa upevnený kus otočí o správny uhol ostatok zvládnem "manuálne" (strojní posuv a tak ďalej).

Chcel by som mať len nejakú krabicu kde by bola elektronika a odtiaľ som to mal nejakým konektorom pripojené na motor spojený s bez-vôľovou šnekovou prevodovkou.... alebo to cez prevod nabastlím už na existujúcu deličku. :D

Toť predstava. :roll:

Mechaniku už ako tak zvládam ale teraz musím ešte zabojovať s elektronikou (tam nie som doma :oops: ).
S prianím pekného dňa Niperix
Vopred sa ospravedlňujem za gramatické chyby

KX3 + GWE64 + GRAVOSTAR Profi v štádiu ťažkého testovania.
HonzaCh
Příspěvky: 289
Registrován: 21. 11. 2006, 8:57
Bydliště: Ostrava

15. 3. 2015, 5:00

2 Hades: To sis neměl brát takhle osobně. Věk na to mám, zapšklej snad moc nejsem, ale jinak všechno stejně sledovat nestíhám :) S tou cenou...před chvílí skončilo Arduino Nano za 129+pošta (50), teď tam je nejméně asi za 139+80. Jinak souhlas, eBay/Aukro/íšopy nejsou pro každého, kdo by měl jít do krámu, ten zapláče. Ten litr na Alze je obzvláš atraktivní :D

2 Niperix: Jo, programuje se to přes USB a ty odkazy z eBay by měly být ono.
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2509
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

15. 3. 2015, 5:07

Takže něco jako mám já.

http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=62&t=12675
http://www.jova1.cz/dilna/rotacni_osa/rotacni_osa.html

S tím Arduinem ti neporadím, kdyby jsi se snížil k PICAXE, tak se klidně ptej v tom mém vlákně, tady je to jiná liga. :D
Naposledy upravil(a) jova dne 13. 1. 2016, 12:13, celkem upraveno 2 x.
Niperix
Sponzor fora
Příspěvky: 93
Registrován: 10. 8. 2011, 7:01
Bydliště: Kysuce

15. 3. 2015, 5:20

Všetkým veľmi pekne ďakujem za rady.

Mal som asi založiť iné vlákno

ešte rýchla otázka odporučili by ste mi nejaký malý zdroj s ktorého by som mohol napájať aj aurdino aj driver a aj motor? najlepšie link na ebay objednám to naraz a budem sa hrať...

Teoretizovať o tom nemá nejak zmysel chce to prax. :D

Ešte raz vďaka. :roll:
S prianím pekného dňa Niperix
Vopred sa ospravedlňujem za gramatické chyby

KX3 + GWE64 + GRAVOSTAR Profi v štádiu ťažkého testovania.
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

15. 3. 2015, 7:56

Niperix píše: Mal som asi založiť iné vlákno
Nové vlákno by si teda založiť fakt mohol, ak to budeš realizovať. Aspoň popíš ktoru variantu zvolíš, niečo z tých ponúknutých či si našiel čosi iné a či vlastnú?
Niperix píše: ešte rýchla otázka odporučili by ste mi nejaký malý zdroj s ktorého by som mohol napájať aj aurdino aj driver a aj motor? najlepšie link na ebay objednám to naraz a budem sa hrať...
To sa takto nedá odpovedať - záleží od parametrov krokáča i drivera a na arduino to budeš musieť asi zraziť... Doporučujem si o tom čosi počítať:
https://www.google.cz/#q=site:www.c-n-c.cz+zdroj" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „MCU“