Rizeni soustruhu - arduino?

arduino, teensy, atmega, pic a jine (software, hardware)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

11. 5. 2018, 8:31

ja to chapu
taky jsem zacinal takovy projekt
nejdriv to melo synchronizovat podelny posuv s vretenem
pak jsem si uvedomil ze to musi i najizdet a vyjizdet do rezu
pak to uz je jen o software aby to umelo i soustruzit ne jen zavitovat
klasicky linearni soustruzeni omrzi takze jsou potreba radiusy
ridit reznou rychlost podle prumeru
v necem je to potreba programovat
asi nema smysl tvorit vlastni jazyk kdyz je takova spousta camu takze g-kod
ted je treba aby to ten g kod umelo z kamu pro vsechny eventuality
no a nakonec nainstalujes linuxcnc protoze je to hotove a je to jen jeden den prace a je to temer perfektni

ja jen predbiham protoze jsem s tim kdysi takhle zacinal a dnes uz vim jak to konci
jsou jen dve moznosti nedokonalej soustruh s nedokoncenym rizenim s velmi omezenymi moznostmi protoze jeden zivot na to nestaci
nebo plne cnc soustruh s funkcemi jako maji dospele stroje
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

11. 5. 2018, 10:55

filla píše: ja myslim, ze obycejny cykloautomat je lepsi a levnejsi nez pro cyklicky ukon startovat pc a datlovat gkod, to uz to rucne budu mit rychlejsi, neco jak ma "jova" http://www.jova1.cz/dilna/rotacni_osa/rotacni_osa.html" onclick="window.open(this.href);return false; ....
... jiste, to ti neberu, mluvim o tom, ze ne vzdy je nutne mit plnotucny rs, je to jen upgrade, tak jako nahrada vymenych kol soustruhu za rizeny pohon, kdyz je potreba pouze! zautomatizovat a zjednodusit bezny ukon
Pokud clovek neni zdatny programator se zkusenostmi (coz tazatel pise hned v uvodu) tak postavit vedle stroje PC vyjde rychleji a levneji nez bastlit neco do Arduina a odladovat chybky.
Taky mi prijde jednodussi pro danou operaci jednou napsat SW v Gcode nez vymyslet jak to naprogramovat do toho Arduina. Pro spoustu operaci neni nutne ani to psani gcode, protoze se necha vygenerovat v online dostupnych nastrojich ktere jednoduche kody generuji na pockani - treba pro frezu kapsovani ruznych geometrickych utvaru. Zaroven k tomu vidim nahled co stroj BUDE dela.
U frezky mi ten pocitac po nahozeni napajeni nabehne driv nez upnu i ten nejjednodussi obrobek.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10101
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

11. 5. 2018, 12:19

A nemáš takovej na skladě :wink: :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „MCU“