Arduino - alternativní IDE

arduino, teensy, atmega, pic a jine (software, hardware)
Odpovědět
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

19. 6. 2021, 9:45

Klasické Arduino ide mě od samého počátku nenadchlo a vcelku rychle jsem ho opustil. Jistě existuje spousta free kvalitních možností, ale pro mě neangličtináře to je složité a detailnější nastavení prakticky nemožné. Tak jsem se začal koukat po něčem "pro blbce" a jedna diskuze na myslim MCU mě přivedla na IDE Programino. Od první chvíle mě to zaujalo, neb xicht vypadal jako dospělý soft, samozřejmě při testech jsem prošvihnul akci za 10E a nakonec jsem si tu modrou ikonku koupil za nějakých 30E. Je to nadstavba nad arduino a alespoň mě to fakt chytlo a posléze jsem v tom napsal dva docela velké softy po cca 1000 řádcích. Vlastně jedinou vadou nebyla možnost program krokovat. Za ty tři roky jsem dostal 3x upgrade zdarma.
Proč o tom píšu, programino ver. 1,xxx je už volně ke stažení jako bezplatný soft a je verze 2, která ladění umí. Opět je to placené, teď 45E, ale blbost prostě něco stojí. :-) Všechny informace jsou na programino.com
Já si ho po týdením testování koupil a mám letní vánoce.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8871
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

20. 6. 2021, 9:39

Já si u větších programů pomáhal pracovní Ideou (IntelliJ), ale i to je trochu přes ruku, tak to rád zkusím, dík za tip!
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
juko
Příspěvky: 48
Registrován: 30. 7. 2012, 10:46
Bydliště: IPD

20. 6. 2021, 9:39

Ahoj,
skúsil som si programino nainštalovať (v1.xxx), ale ide mi to ako trial na 14 dní (dnes už iba 13 dní - odpočítava to). Nikde som nenašiel možnosť použiť ("zakúpiť") staršiu verziu v1 ako free.
Zle hľadám?
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

22. 6. 2021, 11:20

Tak to vypadá, že akce už není. Ovšem tím že mám koupenou i verzi 1xxx mi automaticky naskočí aktivní licence. Ovšem ta dvojka je fakt dobrá. To se nedá s arduinem vůbec srovnávat.
Odpovědět

Zpět na „MCU“