CNC SAHOS

milan584
Příspěvky: 1066
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

9. 1. 2019, 5:54

R - stick píše:
8. 1. 2019, 8:41
QNX píše:
7. 1. 2019, 2:42
Dnes mi přestalo fungovat CNC SAHOS a tak jsem chtěl zavolat servisáka (zatím je pro radu po telefonu), no a při té příležitosti jsem zjistil, že SAHOS už několik let neexistuje.
Netušíte, jestli někdo zajišťuje servis strojů SAHOS? Pokud ano, nemáte nějaký kontakt?

Neznáte podrobnosti o osudu SAHOSu? Celé to zaniklo, nebo se z toho stalo něco nového?
Haha !!!!!! :D :D :D :D :D :D - mohl bych vyprávět ..... celý Sahos vznikl kdysi dávno kvůli mé chybě, kdy jsem chtěl koupit CNC soustruh od jedné vznikající firmičky ze Štarnova. Havlíček tam tehdy začal vyvíjet řídící systém (pod Dosem) a jednu z prvních verzí mi nabídli. Já jsem jim skočil na špek a zafinancoval jsem celý vývoj tohoto systému, jeho překlopení do Windows a stavbu zakázkového soustruhu. Samozřejmě, skončilo to tak, jak muselo - krachem, odprodejem vyvinutého systému firmě Sahos, a já jsem v tom kšeftu nechal skoro 1,5 mega ..... :mrgreen: :mrgreen: A navíc - já blbec jsem si nezajistil autorská práva k tomuto softu vyvinutém původně pro mě a za mé prachy !!!! - dnes jsem se mohl válet na Bahamách a dovádět tam s Viktorem .... :mrgreen:

No ale podrobně - s HOdačem se znám, původně sídlili v Hrejkovicích, pak se přesídlili někam k Č Budějovicím a před pár lety s někým fůzovali, Hodače vyhodili a dnes existují, ale vyvíjejí moderní frézovací centra a soustruhy za příšerný balík. Že by krachli, to dost pochybuji - hromada jejich mašin u nás funguje.

Jestli ale jde o něco staršího - myslím tím jejich první řídící systémy na soustruhy, tak na to už servis není - to dokáží spravit jen tři lidi v této republice (a já jsem byl jedním z nich) O co konkretně jde?
Oba (včetně toho "vyhozeného" :mrgreen: mají firmu v Písku
https://www.edb.cz/firma-933747-3dsolid-pisek/kontakt
Ho je nyní v Písku
Sz pokud se nepletu je (resp. vždy byl) v Litvínovicích
QNX
Příspěvky: 2830
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

10. 1. 2019, 5:13

Dnes jsem mluvil s Hodáčem a Jirouškem (https://arempro.cz). Takže ta závada je nějaké systémové kurvítko, které bylo spuštěné vybitou baterií na základní desce. Po výměně baterie a nastavení času se tam ještě musí nahrát nějaký licenční soubor a mělo by to zase běžet. Prý jsem jeden z posledních uživatelů toho systému, většině ostatních už ta PC umřela. Takže i když to teď zprovozním, stejně je ta změna systému někde na obzoru.
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“