CNC frézka na dps

Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

30. 11. 2014, 2:11

čau, nechci tě navést na scestí, ale jak jsi načnul ten "polymerbeton", já jsem mašinu udělal právě dutý ocelový rám z jeklu 100x200x8mm, provrtal jsem zvenku 6mm díry do nich nastrkal +-100mm pruty 6ky hrubé kulatiny a stehem svařečkou zvenku zajistil a vyplnil obyčejným, hodně suchým (čím víc vody, tím větší smrštění při vy tvrdnutí) betonem s obyčejným plastifikátorem na podlahové topení :D , nabušil jsem to tam trubkou a když frézuji tak ticho, nevibruje :D a občasnou kontrolou vidím, že drží jak přilepené ... náklady nic, teda plastifikátor myslím 300Kč a pytel cementu 100Kč, písek 10Kč .. dělal jsem pokusy a rozmlátit to, nebo urvat od železa fakt problém, vím že dle všech tabulek jsem pitomec a nemůže to fungovat, ale funguje :D :D

mmj. cjuz ten skok v těch deskách je teda mazec :D
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
filka
Příspěvky: 16
Registrován: 14. 10. 2009, 6:32
Bydliště: kuřim

30. 11. 2014, 5:36

neposlal bys nějaké foto ze stavby nebo už hotové frézky? Tohle mě zajímá jsi mě potěšil :D jsem zvědav jak to nakonec budu dělat :D
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22397
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

30. 11. 2014, 5:41

no nevim
frezovani tistaku je kvuli prave potrebe minimalniho prumeru nastroje jednou z nejnarocnejsich aplikaci samodomo stroje
pro nejake slusnejsi vysledky potrebujes poradne vreteno a predepnute komponenty
spocitej si jen cenu linearu predepnutych sroubu a pak k tomu priraz za vreteno
jestli to teda nechces zrovna na hrani ale aby to ty tistaky delalo spolehlive a i pro smd
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
filka
Příspěvky: 16
Registrován: 14. 10. 2009, 6:32
Bydliště: kuřim

30. 11. 2014, 6:00

mi netvrdte že to bude tak hrozný když bde někde malá vůle copak je to horší neš frézovat něco jiného? když to bude trochu roztřepený tak to sjedu smirkem a bude to v pohodě nebo se pletu? Nepotřebuju mít z toho mistrovské dílo ale musí to být použitelný na vývoj
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22397
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

30. 11. 2014, 6:04

neni to pouzitelne
na smd rozhodne ne
na montaz durch jo

jenze co se dnes da delat bez smd
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
filka
Příspěvky: 16
Registrován: 14. 10. 2009, 6:32
Bydliště: kuřim

30. 11. 2014, 6:09

no dnes už se pomale nic nedělá v klasice krom výkonových prvků. Tak navrhněte řešení? Co použít pojezdy jak mají klasické frézky nikdo se mi na to nevyjádřil jak to přesně funguje? když už bych dával obrobit něco tak by mi sjeli i toto s tím že by se vůle daly doladit.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22397
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

30. 11. 2014, 6:12

pouzij predepnute vedeni
tedy lineary
neco jako toto:
http://www.exvalos.cz/linearni-vedeni-s ... ovou-tyci/" onclick="window.open(this.href);return false;
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

30. 11. 2014, 6:17

filka píše:mi netvrdte že to bude tak hrozný když bde někde malá vůle copak je to horší neš frézovat něco jiného? když to bude trochu roztřepený tak to sjedu smirkem a bude to v pohodě nebo se pletu? Nepotřebuju mít z toho mistrovské dílo ale musí to být použitelný na vývoj
Tak znova ... bude to blbý!!!
U mašiny s vůlema a vibracema (vůle = možnost pohybu = možnost vibrací) se nedoplatíš za nástroje, ale to nejspíš neva, viď, Ty přeci místo "nekvalitních" gravírovacích jehel za dvě kila budeš určitě používat jen ty špičkový frézy za litr kus, který určitě nejdou polámat, když stojej takovej ranec - vycházím z Tvojí zde již prezentovaný úvahy. Tak hodně štěstí .... :)
jo a ještě něco ... já si ty gravírovací jehly brousím sám, takže mně až tak moc nebolí když mi nějaká špička ulítně a je to asi tak, že na vyfrézovanej plošňák cca 100x100mm padne zhruba jedna až dvě, protože jak už jsem psal výše mám vyběhanou mašinu. Pokud hodláš dělat plošňáky na historický zařízení kde nejmenší součástka bude KC507 tak o nic nejde, pokud hodláš osazovat současný SMD součástky, tak si užiješ. :lol:
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22397
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

30. 11. 2014, 6:21

slovo do pranice
jestli jsi z prahy nebo okoli tak muzu predvest takove frezovani u kamose v praci
muzes si byt u toho aby jsi pobral od zacatku do konce co to ma za uskali
prines si klidne i svoje data
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

30. 11. 2014, 6:35

Jestli ti můžu poradit, tak ať jsi odkudkoli, okamžitě vyraž do krámu pro pořádnou flašku a domluv se s robokopem, než si to rozmyslí.
I kdybys měl jet busem přes celou republiku, tak osobní zkušenost je k nezaplacení.
A pokud to bude ještě i za účastí robokopa (který k tomu umí opravdu dobře něco říct), tak dvojnásob.
filka
Příspěvky: 16
Registrován: 14. 10. 2009, 6:32
Bydliště: kuřim

30. 11. 2014, 6:41

Engineer píše:
filka píše:mi netvrdte že to bude tak hrozný když bde někde malá vůle copak je to horší neš frézovat něco jiného? když to bude trochu roztřepený tak to sjedu smirkem a bude to v pohodě nebo se pletu? Nepotřebuju mít z toho mistrovské dílo ale musí to být použitelný na vývoj
Tak znova ... bude to blbý!!!
U mašiny s vůlema a vibracema (vůle = možnost pohybu = možnost vibrací) se nedoplatíš za nástroje, ale to nejspíš neva, viď, Ty přeci místo "nekvalitních" gravírovacích jehel za dvě kila budeš určitě používat jen ty špičkový frézy za litr kus, který určitě nejdou polámat, když stojej takovej ranec - vycházím z Tvojí zde již prezentovaný úvahy. Tak hodně štěstí .... :)
jo a ještě něco ... já si ty gravírovací jehly brousím sám, takže mně až tak moc nebolí když mi nějaká špička ulítně a je to asi tak, že na vyfrézovanej plošňák cca 100x100mm padne zhruba jedna až dvě, protože jak už jsem psal výše mám vyběhanou mašinu. Pokud hodláš dělat plošňáky na historický zařízení kde nejmenší součástka bude KC507 tak o nic nejde, pokud hodláš osazovat současný SMD součástky, tak si užiješ. :lol:
Já neříkám že jsou nezničitelný sám bych si je nekoupil jen mě zajímá proč se teda vyrábí a kdo je kupuje když jde teda stejného výsledku dosáhnout jehlou? Ok přesvědčili jste mě že je to na tištáky nepoužitelný a profilové tyče kupovat nebudu přijde mi to šíleně drahý. A ještě jednou bych poprosil jestli má někdo odkaz na nějakej článek ke klasickému vedení? Rád bych si o tom početl :) jsem od brna bohužel jinak bych neváhal a kouknul se na to :(
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22397
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

30. 11. 2014, 6:46

klasicka kluzna vedeni potrebuji provozni vuli pro svoji funkci
ty lineary jsou predepnuty v tom je neskutecnej rozdil
asi jako mercedesem a trabantem
klasicke vedeni navic nevyrobis tak levne jako koupis lineary

ty nastroje co zminujes se hodi na neco jineho napriklad klasicke frezovani kde se nehodi ze gravirovaci jehla vlastne dela V drazku
stejne jako se vyrabi sroubovaky i kdyz spoustu sroubu se ti podari vytocit kombinackama
verim ze mas ve vercajku oboji
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

30. 11. 2014, 7:05

tady http://pepa-z-depa.rajce.idnes.cz/CNCecko/" onclick="window.open(this.href);return false; ale je to hodně neaktualizované, už jezdí a pro samé frézování není na foto-video moc čas :D ještě třeba pro představu takhle jezdí http://youtu.be/ovEcN4mOFd0" onclick="window.open(this.href);return false; plus další videa na kanálu, neboj se toho, ale mysli :D

P.S. Lineáry samozřejmost, musíš, ale seženeš (i tady v bazaru) jeté za nepatrně vyšší cenu než nové tyčky, ale tuhost se nedá srovnat jakýkoli lineár je vždy o řád lepší než nejlepší kluzná tyčka, jsou i s nastavením předpnutí vozíků, jenže to se časem vymačká a stejně to bude drnčet, resp. lámat vlasové frézy ... ty nechutně drahé se kupují do pevných a vyvážených mašin, ve kterých vydrží víckrát déle než víckrát stojí :mrgreen: prostě se vyplatí
P.P.S. To kluzné vedení můžeš na frézce použít ... na posuvné dveře krytu :D
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

28. 1. 2016, 7:54

Tak chcel som si na DPS kupit toto 3040 CNC router ale po precitani diskusie to asi nebude dobry napad.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22397
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 1. 2016, 7:58

jde to
na 3020 tistaky delam

jen to chce jinej stul a jine vreteno nez tam bylo (to je zasadni, to puvodni bylo uplne na prd)
a chce to urcite mereni povrchu polotovaru aby se dalo kompenzovat zvlneni povrchu a tudiz gravirovat co nejmelceji a byla mala stopa
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“