Kompas H - 1000 HF prosba o radu

lubbez
Příspěvky: 3155
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

10. 6. 2016, 11:37

Ocelové bezpečnostní dveře, hoblovka na dřevo, čerpadlo.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

10. 6. 2016, 11:45

lubbez píše:Ocelové bezpečnostní dveře.
Ale ty jsou v pořádku protože pokud by si zloděj při jejich překonávání způsobil úraz musel bys mu platit celoživotně odškodnění za ujmu na zdraví. :D
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
lubbez
Příspěvky: 3155
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

10. 6. 2016, 1:43

Nojó, to jsem si neuvědomil. Co taky chceš za 8 litrů, že psali polyuretanoná izolace a byla tam klasická papírová vlnovka to mě překvapilo, místo pech 1mm je tam 0,5 mm a taková sračka, že se dá proříznou kuchyňským nožem. Hoblovka byla dobrá, akorát ty dva nože byly nějak nekalený, ale hlavně tlustý jen 3 mm. Ne ne Poláci ať si nas....erou. Netroufnul bych si tam koupit ani benzín do motorky.
lada.dac
Příspěvky: 4
Registrován: 6. 6. 2016, 6:51

10. 6. 2016, 3:29

No na druhou stranu je docela možné, že je to číňan made in EU.
Máte dobré zkušenosti s nějakým podobným strojem z číny?
Finn
Příspěvky: 1
Registrován: 25. 4. 2016, 12:31

19. 6. 2016, 7:54

Zdravím komunito, měl bych na vás dotaz ohledně Kompas H - 2000 HF od SK výrobce caucau. Chtěl bych to na frézování kůže, tvorba kopyt (pravděpodobně dřevěných), občasnou reklamu do dřeva. Něco málo jsem si tady o nich přečetl a před koupi bych si chtěl nechat poradit. Zajímalo by mě, jaké má omezení, jaký materiál zvládne, co potom už ne. Existuje případně nějaká alternativa okolo 100k? Díky
lada.dac
Příspěvky: 4
Registrován: 6. 6. 2016, 6:51

25. 6. 2016, 6:49

Máte někdo zkušenosti s fézkou od výrobce KB Electronics?

http://cnc-frezky.webnode.cz/cnc-frezka-60x90/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

25. 6. 2016, 6:52

to neni vyrobce
jen to vozi z ciny
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
faaic
Příspěvky: 7
Registrován: 28. 6. 2016, 8:00

28. 6. 2016, 8:35

robokop píše:to neni vyrobce
jen to vozi z ciny
Zdravím Vás.

Mohl byste mi poradit, jak a kde, na kterém serveru v Číně, se dá objednat CNC frézku?
Trochu jsem se snažil projít toto fórum, ale informací je tu příliš mnoho a vyznat se v nich
je dost těžké. Tak zkouším oslovit někoho, kdo by mi ev. mohl poradit s nákupem CNC frézky.
Jedná se mi o stroj kterým bych opracovával pouze dřevo a to zpravidla tvrdé, jako dub,
jasan a z exotických mahagon, palisandr a ještě nějaké další. CNC frézka by mi měla
sloužit k vytváření intarzií, tzn. přece jen trochu větší přesnost. Rozměr obrobků by měl
být min. 300 x 400 mm, ale raději 400 x 600. Pod 300 x 400 jít nemohu. Nepočítám rovněž
s nějakou sériovou výrobou, ale také bych nechtěl nějakou, s prominutím, mizernou
šunku.
Na přiloženém obrázku je ukázka něčeho podobného, co bych potřeboval vyrobit.
Na netu jsem objevil celou řadu frézek, např.: toto
http://www.ebay.com/itm/CNC-ROUTER-3040 ... 2382585015" onclick="window.open(this.href);return false;
jenže zrovna tento typ má malý rozměr stolu. Také jsem limitován cenou, což zrovna u této
frézky je cena nanejvýš příznivá. Jelikož mi frézka nebude sloužit k podnikání, tudíž nepočítám
s nějakou návratností vložené investice, proto to cenové omezení, které si jakožto důchodce
z nastřádaných financí ještě mohu dovolit. Původní zamýšlený limit 30 tis. bych chtěl dodržet,
ale pokud by se objevil nějaký komplet včetně software, mírné navýšení bych unesl.
Trochu jsem se rozepsal, ale snad to nebude nikomu vadit. A pokud by se našla nějaká
užitečná rada, budu vděčný.
Přílohy
intazie.jpg
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 6. 2016, 8:53

hledej ebay.com a aliexpres.com
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
faaic
Příspěvky: 7
Registrován: 28. 6. 2016, 8:00

28. 6. 2016, 10:00

Na
hledej ebay.com
jsem objevil toto:
http://www.ebay.com/itm/New-CNC-Router- ... 1240745669" onclick="window.open(this.href);return false;

Jakožto naprostý laik těchto mašinek, nemohu posoudit, zda neprohloupím.
Na druhou stranu, když budu vybírat, tak budu asi vybírat do nekonečna a nakonec
stejně prohloupím :-).
Teď zkusím trochu prostudovat specifikaci. Kdyby se ozval někdo, kdo už takovou
mašinku má a podělil se o zkušenosti, tak to by bylo fajn.

Na
aliexpres.com
nic.
faaic
Příspěvky: 7
Registrován: 28. 6. 2016, 8:00

28. 6. 2016, 10:02

Ještě mne tam udivuje, že někde je uvedená různá cena za dopravu a u toho konkrétního z odkazu cena není uvedená vůbec.
To ještě musím nějak vstřebat :-)
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

28. 6. 2016, 11:50

ještě je dobré zmínit, že většinu těch čínských hraček je potřeba doladit a dopracovat. Mechanickou část člověk nějak zvládne svou pílí, problém může být s elektrickou částí. Počítáš s tím, že ta elektro část a programy také chtějí svoje. Umiš to, nebo máš někoho k ruce. Objednat z číny není až tak velký problém, problémem je, že kupuješ "krabici" s mizerným manuálem a v podstatě bez jakékoliv podpory a problematickou zárukou.

Možná by stálo za pokus dát si zde poptávku a najít někoho, kdo s takovýmto strojkem začínal a už mu pro jeho potřeby nestačí. Ale bude to už rozchozené a dostaneš k tomu podrobné zaškolení - a navíc možnost se časem ještě i na něco zeptat.

A určitě by také nebylo od věci najít někoho, kdo podobný stroj má a jet se k němu podívat, co vše to obnáší.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
faaic
Příspěvky: 7
Registrován: 28. 6. 2016, 8:00

28. 6. 2016, 12:00

chb píše:ještě je dobré zmínit, že většinu těch čínských hraček je potřeba doladit a dopracovat. Mechanickou část člověk nějak zvládne svou pílí, problém může být s elektrickou částí. Počítáš s tím, že ta elektro část a programy také chtějí svoje. Umiš to, nebo máš někoho k ruce. Objednat z číny není až tak velký problém, problémem je, že kupuješ "krabici" s mizerným manuálem a v podstatě bez jakékoliv podpory a problematickou zárukou.

Možná by stálo za pokus dát si zde poptávku a najít někoho, kdo s takovýmto strojkem začínal a už mu pro jeho potřeby nestačí. Ale bude to už rozchozené a dostaneš k tomu podrobné zaškolení - a navíc možnost se časem ještě i na něco zeptat.

A určitě by také nebylo od věci najít někoho, kdo podobný stroj má a jet se k němu podívat, co vše to obnáší.
No to je svatá pravda. Ono to bude čínský výrobek, ale uvádějí, že se nachází v USA. Ale to asi vyjde nastejno. Pokud jde o to rozchodit to, tak nemám absolutně žádné zkušenosti. pokud jde o mechaniku, někoho bych asi ukecal, s el. části to bude problém.
Moje laická představa je taková, že k tomu bude CD se softwarem MACH3. Já si vytvořím nějaký projekt v CAD no a dál se musí vytvořit G kód (nezaměňovat s bodem G :-D ) no a pak už jen frézovat. --- Hodně naivní představa, že jo? ---- Jsem si toho vědom a určitě bych uvítal někoho v okolí, který s tím pracuje nebo pracoval a podíval bych se mu pod prsty. Ani koupě staršího stroje vyloučená není. Jenom že, je to všechno o hledání, času ap.
Každopádně Tvé postřehy jsou pro mne cenné. Dík
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

28. 6. 2016, 2:23

Právě že od rozbalení krabice do prvního frézování je to ještě hodně daleko a i nějakou tu korunu to bude ještě stát.

Začni tím, že někoho navštívíš a možná přesně okopíruj jeho vybavení HW a SW - případně hledej v rodině či okolí někoho, kdo bude pomáhat - (ochotně pomáhat, jako placenou službu se nedoplatíš :-) )

a dej si sem poptávku, že koupíš komplet i s PC a pár nástroji a zaškolením - myslím že by to byla rozumná cesta.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
faaic
Příspěvky: 7
Registrován: 28. 6. 2016, 8:00

28. 6. 2016, 5:41

chb píše:Začni tím, že někoho navštívíš a možná přesně okopíruj jeho vybavení HW a SW - případně hledej v rodině či okolí někoho, kdo bude pomáhat - (ochotně pomáhat, jako placenou službu se nedoplatíš :-) )
a dej si sem poptávku, že koupíš komplet i s PC a pár nástroji a zaškolením - myslím že by to byla rozumná cesta.
Pokud by se našel někdo, kdo tomu hoví a byl tzv. na dosah (jsem z Ostravy), tak bych nelitoval cesty a času. A pokud jde
o nějakou úplatu, tak mám kvalitní 4letou slivovici, zrající v dubovém soudku :-)
Klidně bych se podělil. Jenom najít takovou dobrou duši asi nebude tak snadné.
Pokud jde o poptávku na starší stroj, tak je tu vlákno ohledně koupě starších strojů. Zkusím tam něco dát.
Do tohoto vlákna se to asi nehodí.
Pokud by někdo o něčem věděl a hodil to sem, také by to bodlo.
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“