4 osa? V čem to naprogramovat?

RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

5. 6. 2016, 1:40

už vidím, když udělá poptávku třeba na 30kusů takového čudlu, že dostane nabídku, kdy mu to někdo třeba za 3-600 udělá.. :D tu 4tou osu potom může využít i na něco jiného.. tak se ta investice rozloží.. pokud tedy nebude vyhazovat peníze za nesmysly, které nebudou fungovat
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

5. 6. 2016, 1:48

tak prave spis mam pocit ze to nebude prilis funkcni reseni s tou 4. osou
a kdyz uz do toho tak investuje tak ocekavam ze jde o stovky az tisice kusu
30 kusu muze udelat na te klasice

kdyz to bude rozumne mnozstvi (500+ kusu) tak to rad vyrobim v te relaci v ramci testovani stroje
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

5. 6. 2016, 2:40

Já si rád hraji, takže to mám zatím jako koníček. Takže počítám s tím, že to dělám sám doma.
Vřeteno přímo na motor jsem odepsal hned. Udělám to jinak. Sundal jsem zadní kryt ze soustruhu a položil ho na stůl frézy. Jen to musím vypodložit a uchytit, což nebude problém. Fréze mi tam krásné zajede a výškově je to taky v cajchu, tak se dá říci, že to mám prozatím vyřešené. Zítra to uchytím a zkusím něco utočit.

Teď jiná otázka. Fréza bude D6 jednozub. Otáčky na soustruhu mám do 2000, ale myslím, že bude stačit tak 500. Pojedu do hloubky minimum, tedy 0,1mm a posuv taky minimální tedy kolem 20-30mm/min. Tímto bych měl asi bez problemu eliminovat šroubovici, která by vznikala nízkými otáčkami obrobku. Bavím se o průměru 20mm a délce celého čepu kolem 65mm. Nebo by jste na to šli nějak jinak?

Díky
dedofido
Příspěvky: 249
Registrován: 4. 4. 2016, 6:45

6. 6. 2016, 3:24

Mrosconi píše:...asi udělám pokus se soustruhem. Je natolik malý, ze mi tam na délku vejde, tak vyzkoušet to můžu:)
Mam o to záujem ako naprogramovať 4 os, alebo ako to dopadne pri sustružení na frezke. O niečom takom rozmýšlam s tým, že sa to bude používať vylučne na drevovýrobky. :shock:
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

6. 6. 2016, 4:04

...takže asi tak. Fungovat to sice funguje, ale povrch stojí za h...o:)

Musím vykutit nějaký držák na soustružnický nůž a dám ho k vřetenu a zkusím to znova. Jinak by to mělo fungovat v pohodě.
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“