cnc frezka tormach

Odpovědět
matusH
Příspěvky: 17
Registrován: 30. 10. 2017, 4:47

30. 10. 2017, 5:07

zdravim pani,
fusujem trochu do vyroby nozov. obzeram sa po nejakej cnc frezke na zefektivnenie a unifikaciu vyroby. obrabala by sa ocel, titan, nejake farebne kovy, pertinax, G10, drevo... takze asi vsetky kategorie materialov.
za mlakou zvyknu pouzivat toto: https://www.tormach.com/store/index.php ... ortrelay=1" onclick="window.open(this.href);return false;
je tu niekto kto sa s tym realne stretol, pripadne je nejaky porovnatelny stroj na trhu v europe?
dik :-)
E2N
Příspěvky: 122
Registrován: 16. 12. 2013, 11:49
Bydliště: Ústí nad Orlici

30. 10. 2017, 7:51

To by mě taky zajímalo. Nekde jsem na fóru se dočetl že je problém s dopravou z USA. Dělají to v mm nebo jen palcich?
ghost0007
Příspěvky: 5
Registrován: 30. 12. 2020, 4:52

31. 12. 2020, 8:10

Dobry den prajem,

prispevok si dovolim pridat sem kedze tu sa uz riesilo so strojmi Tormach.

Ma niekto aktualnejsie skusenosti ako su uvedene ?
Mal by som zaujem o PCNC 440 v zaklade. / prip. podla odporucenia
V sekcii tooling holders su aj upinace a sklucovadla na rozne priemery.
Nie som si isty - maju tam aj metric, aj inch a potom iba lacnejsi set inch ci viem komatibilne zohnat dane vybavenie aj na CZ/SK alebo je lepsie objednat.

Preco vlastne uvazujem nad tymto CNC ? Je to z dovodu ze som nan natrafil ked som pozeral videa na youtube z oblasti ktorej by som chcel hobby si sem tam nieco vyrobit.

Jednalo by sa o rozne pripravky z hlinika alebo mensie dielce nekomercne cize nejake automaticke vymeny nastrojov atd ma az tak netrapia.
Ide mi o to aby dany stroj bol dostatocne tuhy a vedel si poradit s AL obcas so zelezom. ale minimalne a rychlost obrabania nemusi byt fakt extremna staci ze to pomalicky dokaze obrobit.

Taktiez je zaujmava aj cena aj ked ratam ze musim ratat aj s dovozom clo a naklady na preprvu.
Neviem ci nejaky CZ / SK predajca nieco podobne ma . Skusal som konatktovat ale zatial sa mi este nozval nikto ( na podobne zariadenia velkosti , aj vybavenostou ) a ceny nemaju skoro nikde ( nerozumiem preco )

Alternativy k tomuto co som potom pozeral ako aj obraba som nasiel len proxxon CNC ale pri cene cca 5000euro (CNC) alebo priprava 3000euro+ (asi treba zabezpecit SW a nejaku dosku na riadenie motorov - nieco asi ako ramps pre 3D tlaciaren) by som asi siel do hotoveho riesenia alebo mozno do tej 3000+ verzie a skusil zohnat elektroniku

Tak som sa chcel spytat na vase skusenosti ak mate s touto firmou , s nakladmi , mozna odporucania co podla vas brat co nie alebo ako sa na danu vec pozriet.
Zatial este nemam ziadne CNC na obrabanie. Pracovat viem s CAD programom aj s CAM. nejake odladovanie a optimalizacia pohybov nie na to nemam skusenosti to snad casom...

Sam si urcite na stavbu niecoho takeho netrufam. Mam nejake skusenosti ale minimalne.

Dakujem vam za info a rady.

edit:
S Tormachom som uz komunikoval. Vedia zaslat aj do EU. Ponukaju aj CE pri 1100 co je pre mna daleko za poziadavkami , alebo pre lacnejsie stroje StepUpStepDown converter na 110V
Lukas_2
Příspěvky: 523
Registrován: 6. 11. 2017, 3:58
Kontaktovat uživatele:

31. 12. 2020, 8:34

Vlastní zkušenost s tím nemám. Ale můžeš se podívat tady https://www.youtube.com/watch?v=TDIY2XU ... %3AAcademy

Mají tam nějakých 14 videí s tormachem. obrábění hliníku, nějakého supertvrdýho materiálu, atd...
Pokud bych měl vzít něco od Tormachu tak tu 1100MX+. Člověk si sice říká že nepotřebuje výměnu, rychlejší posuvy atd. Ale pak mu to začně chybět... (hlavně ta výměna, s ní to je uplně něco jinýho než bez).

Ale pokud já bych kupoval nový stroj tak od Syil. https://www.syil.com/get-pricing
Jsou to číňani, takže to je dost levný. Na stránkách mají kalkulačku která ti počítá cenu jak si na to nahazuješ vybavení. Můžeš si vybrat z vícero systémů, i nejnovější siemens (ale ta cena ...). Můžeš si vybrat vřeteno, sondy, na všem mají automatickou výměnu.
Za tu cenu to jsou bezkonkurenční stroje.

Jako alternativu k tormachu bych porovnával s - Personal CNC Mill - 5 Series nebo Small CNC Mills - 7 Series

Jsou firmy přes které se sem tyhle mašiny dají dotáhnout.
BF30 přestavěná, Optimum F100 přestavěná
Kamodel.cz
Mach4
ghost0007
Příspěvky: 5
Registrován: 30. 12. 2020, 4:52

31. 12. 2020, 2:40

Aha vďaka za info. A vedel by ste mi povedať aké sú to firmy? Na koho sa obrátiť s presnou požiadavkou a žiadosťou o kompletnú cenovu ponuku?
Vdaka!
Lukas_2
Příspěvky: 523
Registrován: 6. 11. 2017, 3:58
Kontaktovat uživatele:

31. 12. 2020, 2:50

ghost0007 píše: 31. 12. 2020, 2:40 Aha vďaka za info. A vedel by ste mi povedať aké sú to firmy? Na koho sa obrátiť s presnou požiadavkou a žiadosťou o kompletnú cenovu ponuku?
Vdaka!
tady
https://dovoz-stroju.cz/

My jsme s nimi komunikovali když jsme si mysleli že budeme kupovat Syil T5. Trošku nám to překazilo zjištění jakým skvělým způsobem se v ČR žádá o dotace (a kdo na ně má nárok)...

Dokážou zajistit přepravu se vším všudy... I ten stroj po číňanech zkontrolují jestli funguje, jestli nemá moc velké vůle, jestli výbava odpovídá objednávce atd...
BF30 přestavěná, Optimum F100 přestavěná
Kamodel.cz
Mach4
Dawe
Příspěvky: 2509
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

31. 12. 2020, 3:09

ghost0007>Ten Tormach neni za tu cenu moc dobry stroj. Omrkni taky nabidku SkyfireCNC. To je dost slusna Cina, vetsina hlavnich komponent stroje, jako srouby, raily, loziska, pohony,vreteno, rizeni tam bude i o tridu lepsi nez srovnatelny Tormach (resp. bylo to tak dva roky zpet kdyz jsem to porovnaval). Tormach ma navrch v podpore a uzivatelske zakladne. Zpracovani rekl bych bude u onou alternativ srovnatelne, ale Tormach jsem videl bohuzel jen jeden.

Mel bys vedet i o polske variante: https://cnc-wap.com/w40v2---parametry
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

31. 12. 2020, 3:38

tazatel píše ... hobby si sem tam něco nekomerčně vyrobit ... a přiznává nezkušenost v tomto oboru

a tak jsem zvědavý, kam se vlákno bude ubírat - zmínil jsi sice 5000€ ale asi netušíš, že totéž budeš potřebovat (i když asi postupně) na nezbytné věci okolo.

za mne - víc bych chtěl aby jsi upřesnil, co vlastně chceš - možná že upřesnil i sám sobě. Frézky hračky začínají na 200€ a profi snad ani horní limit nemají. Každá něco umí a i přesto se kupují i ty drahé - neb toho umí víc.
I na levném stroji půjde udělat kousek železa - jen to většinou na tom jednom kusu zničí/opotřebí nástroj - 10-20€ ?

na druhou stranu - pokud jsi správně napsal věk, tak ten stroj by u tebe měl/mohl sloužit hezkých pár let ...
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

31. 12. 2020, 4:35

Zřejmě bude na prodej jeden "český" Tormach. Zrovna včera to kamarád řešil, že chce něco většího a má tuším právě tu 440ku. Kdyžtak pošlu kontakt na něj, ale myslím že je i ide na fóru. Pán Petr D.
ghost0007
Příspěvky: 5
Registrován: 30. 12. 2020, 4:52

31. 12. 2020, 6:33

Zdravím,

K "chb" no jasne ze tuším. Viem ze nástroje sa pohybujú v určitých cenových hladinach.

No ja myslím si ze viem co chcem. Písal som dotaz na tormach z dôvodu že tu bolo to vlákno a videl som co asi sa stým dá robiť.
Myslím si ze čínske stroje typu 3020 alebo 60xx sú pre mňa nedostatočne z dôvodu že sú není dostatočne silné a tuhé. Keď som videl koľko obrabaju hliníkový kus a aké sú problémy napr u 60xx že napríklad myslím y osa je nepodložena a vakla a podobne tak by som do toho nešiel.

Alternatívou je spomenutý proxxon ktorý vypadá byť ako tak tuhý. Avšak príde mi to ze to je ešte nižšie zariadenie ako spomínaný tormach.
Pozrel som aj ďalšie spomínané produkty. Ešte si ich porovnám.

Napriklad pokiaľ mám dostatočne tuhý stroj so spomínaným pracovným priestorom tak myslím ze v poriadku. Co sa týka presnosti bolo by fajn aspoň 0.05mm. Ak nieje možné v danej cenovej relácii viac.

Ďalším faktorom je cena ale určite nie na úkor toho ze stroj sa rosype po pár použitiach - nepoznám aké diely sa vedia najčastejšie o potrebovať a kaziť. Pravdaže pri korektne nastavených parametrov pre obrábanie. Nerobim série takže sa nemám kam pri obrábanie ponáhľať :)
Edit:
Vďaka pozriem este aj ten skyfire co kto na to píše. Bolo by fajn keby niekto ma konkrétne daný stroj a možno sa viem poucit z toho aké mal problémy chyby - pozrem príp. ci niekto nepíše o tom.

Co sa týka používaného stroja asi by som do toho nešiel. Bál by som sa ze nebudem vedieť zistit opotrebenie daného kusu a nebudem môcť vidieť ako sa to ma správať a ako sa to aktuálne správa ( ako keď si kúpite jazdené auto) tak asi skôr nie.
Dawe
Příspěvky: 2509
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

31. 12. 2020, 7:22

ghost0007 píše: 31. 12. 2020, 6:33 ...Vďaka pozriem este aj ten skyfire co kto na to píše. Bolo by fajn keby niekto ma konkrétne daný stroj a možno sa viem poucit z toho aké mal problémy chyby - pozrem príp. ci niekto nepíše o tom...
Zde a zde neco malo infa o Skyfire tady na foru. Jinak v U.S. jsou tyhle strojky take popularni, na youtube najdes docela dost videi. Za pozornost stoji treba i prislusenstvi - napr. 4. a 5. osa s harmonickou prevodovkou hnanou servem, fakt dobre udelane.
Co se tyce nedostatku, tak urcite jsou rezervy ve zpracovani, detaily mohou byt nedotazene.
Dale , soude dle moji SVM-2 Industr., je drobny problem s tesnosti skrine. V rozich a kolem dvirek trochu prolina emulze, kdyz se intenzivneji chladi, pomohl sanitarni silikon a dodatecne pridane tesneni dvirek. Udajne to vyrobce jiz vyresil jinym lepsim tesnenim. Take seriove chladici cerpadlo mi prislo slabe a osadil jsme silnejsi. Jinak si nevybavuju zadne dalsi nedostatky, masina byla co do geometrie docela dobre serizena a ustaveni stroje do pracovniho rezimu bylo snadne. Coz nebyva zvykem.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

1. 1. 2021, 8:06

V cine existuji cca desitky ruznych stroju od ruznych vyrobcu podobnych tormachu. Staci si jen vybrat a dovoz taky neni zadna tragedie. Mam s tim vcelku bohate zkusenosti. Neustale pro nekoho neco dovazime a rezim k tomu i servis. Casto se to neda rovnou pouzit. Napriklad kuriozitka byla kdyz dosel stroj s CE s tim ze nebylo kam pripojit PE vodic, chybela svorka na svorkovnici. Jediny menic, motor nic.... Nemelo vyvedene a pospojene PE.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
ghost0007
Příspěvky: 5
Registrován: 30. 12. 2020, 4:52

1. 1. 2021, 10:21

Ano , vdaka za info.

Medzi tym som mal kratku komunikaciu s Skyfire. Tak mi zhruba povedali co maju a ako sa hybu.

Dobre v poriadku. Vdaka za info. Vdaka za postrehy. Pokial by este niekto mal skusenosti nejake a chcel by sa podelit kludne napiste. Budem vdacny

Edit:
Taktiez so SYIL , ti sa vraj viac orientuju na priemyselne riesenia, tam bola cena niekde okolo $10k

SkyFire SVM-0S aj H CNC Milling Machine , kde cenu nemaju zverejnenu dal $4200
nie som si isty co znamena SVM-0S aj H MVC Milling Machine za tu pytaju $8500
Do europy predavaju

Pisem len ak by sa niekomu zisli dane informacie
Tom_
Příspěvky: 52
Registrován: 3. 1. 2019, 6:15

27. 6. 2021, 3:24

Ahoj, jak to dopadlo? Poridil si toho Tormacha nebo neco jineho?
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“