stama MC 107 fanuc

Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

20. 2. 2018, 8:13

Kde se tu vzala informace o nějakém nespolehlivém konektoru?
Já jsem v tom vlákně viděl jen že má problém s místem a dimenzováním přípojky. A že by chtěl Mach, ne Fanuc.
Nikde tam nezaznělo v jakém stavu to je, jestli ta elektronika a pohony fungují nebo ne.
Nebo jsem něco přehlídnul?
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 2. 2018, 8:17

Psal mi to do sz ze tomu nic neni jen nespolehlivej konektor. Kdyz se s tim zavergluje jede to.
Jinak fanuc vetsinou nepotrebuje extra pripojku maji na zdroji soft start da se to pustit hadam s 6A jisticem. Az kdyz zatizis vreteno tak to pak vyleti.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
forgy
Příspěvky: 8
Registrován: 21. 1. 2009, 9:19

20. 2. 2018, 2:09

vyhadzuje to chybu overtravel servo 24 Y axis , a uz to zase nejde ... mozno blbost mozno nie . Aj pre toto som rozmyslal nad prestavbou . dalsia vec je ze by tiez mohla ist s priestorovych dovodou prec zadna skrina ktora mi dovoli stroj posunuť o 50 cm kedže mam dielnu napratanu aj inymi strojmi , ale to su detaily ktore sa daju vzdy nejak riešiť . videl som video ked ta masina bola v poriadku a bol to silny dovod tu masinku nechat tak ako je , to je pravda :)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 2. 2018, 8:09

no tak zalezi na tom zda ti ten pulmetru stoji za investici hodne prez 100 000
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
forgy
Příspěvky: 8
Registrován: 21. 1. 2009, 9:19

20. 2. 2018, 9:45

to je prave to s cim bojujem , degradovat vyladenu staru elektroniku lowtech komponentami ktore su dostupnejšie a vyriesit priestor a ine problemy s tym ze to co od toho stroja vyzadujem mi urobi . alebo servisovat a robit s tym aj nieco viac .. ale na 90% som rozhodnuty že to vezmem tak ako to teraz je . s priestorom nejak zaimprovizujem a casom sa uvidi .
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 2. 2018, 9:55

No ono vykuchat to a zacit od nuly je u takovehle masiny taky na dost dlouho
Nehlede na to ze do toho dost vrazis
Jestli to resi jeden konektor a evidentne ano podle te hlasky tak je nesmysl delat z profi stroje hracku
Na pul roku odstavit jinak produkcni stroj kterej muze skoro hned makat
Zpomalit ho a dat tam nespolehlive pohony
S tim budes muset urcite vymenit i menic vretene takze si priprav poradnou sumu i na ten protoze ten puvodni vyl senzorovej vektorovej a skoro urcite byl na sbernici toho fanucu a nahrada nebude za par korun
Cely to vydratovat a vyresit funkcni aut. Vymenu atd.... No asi vubec netusis do ceho jdes kdyz nad tim vubec uvazujes

Ono uz jenom blbe referencni spinace
Fanuc muze mit absolutni odmerovani
Pak tam zadny nemas a musis to doresit
Kdyz pouzijes ty mechanicky tak jsou nepresny
Pouzivaj se na hrube najeti kdy se pak dojizdi prez Z pulz encoderu
Jak tohle chces vyresit v krokaci nevim
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“