kdo má přestavbu konv. frézky na CNC

atlan
Příspěvky: 3342
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

7. 3. 2018, 8:08

Hele borce skoncis ako tento uzivatel tu. Vyhladaj si podla mena.
http://forum.strojirenstvi.cz/viewtopic ... 66&t=27001" onclick="window.open(this.href);return false;

A vies preco chce frezovat tu velku plochu ? Lebo mal taku predstavu ako ty a nedal si povedat.
Tak ze kupil stroj za par tisic cely ho roz....l ako to pekne napisat.
A este snim nieje hotovy zatial to stalo more casu zhanania a este nieje koniec. Ze do toho natrepal nezmyselne peniaze skoda hovorit.
Mal pristup presne ako ty. Tak ze sup sup preslapavat slepe ulicky. Ked su peniaze a nieje rozum tak to je radost.
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

7. 3. 2018, 10:08

On je ale v jiné situaci. Konvenční stroje má a pracuje na nich a je od fochu ne? V začátcích NC a CNC techniky se nikomu o lineárech ani nezdálo a také ty stroje šlapaly na kluzných vedeních. Jenže pokrok jde dál. Jiné materiály, rychlosti, trvanlivost, opotřebení, návratnost investice atd, atd.... Spočítej si jestli se Ti vyplatí předělat starou hajtru za pár korun na nějaké kompromisní řešení se všemi klady a zápory nebo opravit starší CNC současné koncepce. A nezapomeň na cenu času.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 3. 2018, 10:12

tak pocty to budou jednoduche
elektroniku tam musis dat v kazdem pripade
to je stejny naklad u obou reseni

u te konvencky bude navrch kompletni prekopani mechaniky
a to rozhodne neni zadarmo a neni to nic nad cim by se dalo mavnout rukou
nedavno jsem takhle jednu konvencni masinu odvazel do srotu protoze to proste nemelo smysl predelavat
kdysi davno jsem do toho hodlal jit a kdyz jsem to spocital byl to nesmysl, jenze cesta zpet nebyla a jedine reseni bylo umorit kus te investice kovosrotem
byla z toho cca 10tka
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
LukasGunther
Příspěvky: 417
Registrován: 14. 3. 2017, 3:53

7. 3. 2018, 11:19

Proč si radši nekoupí tohle?? Nebo je to taky šrot co se musí předělat motory systém atd?? Jen pro zajímavost. Diky

https://stroje.bazos.cz/inzerat/8665274 ... -700-C.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

18. 7. 2018, 7:40

Jojo, je to tak. Ale do přestavby ne CNC mašiny bych už nešel. Problém je v tom, že jsem tehdy nenašel nic malého a musel jsem se vejít s výškou. Ale uznávám, že jakákoliv mašina typu BF45 je nesmysl. Blbec jsem si nevěřil, že takovou mašinu si umím složit sám. A tak jsem utratil 45tis zbytečné. Pokud chceš konstrukcí, tak bude k mání😂
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

18. 7. 2018, 8:34

Ještě bych to řekl jinak...

Většina pánů měla pravdu v tom, že se nevyplatí předělávat "hračky". S tím souhlasím. Prostě by mně ani ve snu nenapadlo, že ti může být takový paskvil. Nevěřil jsem vlastním očím. OK, možná před dvaceti léty byly ty malé vrtačko-frézky lépe stavěné (kvalitnější materiál, přesnost), ale to co jsem koupil od polského Makteku, tak to je prosím hnus Velebnosti. Takže tudy cesta nevede.

Můj a myslím že nejen můj problém je v tom, že ze začátku jsem neměl vůbec ponětí, jak frézka pracuje a co se na ní dá dělat. Chtěl jsem něco vyrábět a odradila mně neochota firem se mnou vůbec jednat. Prostě prkotiny nikdo nechce dělat. A na ty moje experimenty musím mít mašinu doma. Koupil jsem plotr, protože jsem potřeboval větší plochu. Pak se ale potřeby změnily a chtěl jsem větší Z-ko. Takže druhá mašina. To jsem koupil BF25, jenže ta byla tak mizerně předělaná, že jsem jí vrátil a po dlouhém rozmýšlení koupil 3x těžší BF45 v domnění, že bude alespoň o něco pevnější než ten malý pincek. To byla ale omyl.

A zase, ze začátku jsem měl jiné představy a teď je to opět jinak. Takže chápu , že není lehké vybrat mašinu, která bude universální a ještě se vejde do malé dílničky amatérského hobbíka:)
Na druhou stranu mně láká stavba vlastní mašiny, kterou bych si udělal jen pro sebe a jen na mé potřeby. Jenže k tomu je třeba mít někoho, kdo má 2x větší mašinu, která mi to moje dílo umí obrobit. A jsem zase v prdeli:/

Takže když to shrnu... ANO, MĚLI JSTE PRAVDU, ALE NE VE VŠEM:)

A tak mně napadá zase stejná otázka. Jakou mašinu koupit a kde? Přestavovat konvenční frézku 50 let starou, kterou si můžu koupit za pár kaček není pro každého. Určitě ně pro amatéra jako já, který nemá s tím ani jak manipulovat a ze začátku než měl garáž, frézoval na balkónu.
Vlastní si nepostavím bez pomocí, kterou je ovšem velmi těžko sehnat. Jo, postavím, ale 2x menší a ne větší.
Předělávat BFka a jejích klony, je sice snadné, ale vzhledem k tomu, že jsou to víceméně vrtačky s křížovým stolem, tak mi to přijde jako nesmysl.
U mně to nejdřív byla přestavba vřetene, protože je sem nechtěl nonstop přehazovat originální vřeteno s HFkem. Pak jsem narazil na to, že se to nonstop rozštelovává. Nejdřív zabroušeno, pak zaškrábáno, pak dodělané mazání... a pořád nějaké vůle a problém s chodem. To mně donutilo k předělávce na lineáry. Jenže i na takovou přestavbu je třeba frézka, co umí obrobit celý stůl. Takže jak říkám, největší problém je s vyhledáním někoho, kdo je ochotný realizovat malé zakázky. To šíleně limituje.
Nakonec jsem se rozhodl, že když už předělávám stůl, tak to nebudu dávat na tou křivou vibrující konstrukci, ale udělám něco alespoň trošku pevnějšího.

Pokud by Vás ještě bavilo povídat si o tom, jaké konkrétní mašiny "malého formátu" do 500-600Kg se dají předělávat, tak bych takovou diskuzi ocenil.

Díky a krásné a pohodové prázdniny!
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“