Frézka aciera přestavba na cnc?

Odpovědět
buchtic
Příspěvky: 50
Registrován: 23. 1. 2013, 6:27
Bydliště: mladá boleslav

15. 7. 2018, 3:42

Zdravím všechny
Před více než rokem jsem pořídil starší frézku aciera původně to byla hydraulická kopírovací frézka a vzal jsem jí především kvůli perfektnímu stavu.Přes rok jsem měl dost práce a v podstatě jsem ji jen oholil o vše nepotřebné a části hydrauliky použil na BN102b a předělal na kuličkové šrouby..
Rád bych jí přestavěl na CNC ale vzhledem k dostupnosti starších "hotových" strojů to teď dost zvažuji stroj mi doma chleba nežere ale aby byl využitelný aspoň jako klasická frézka tak bych musel doplnit elektrické posuvy na všechny 3 osy a odměřování .
Můj problém spočívá v tom že prakticky nemám zkušenosti s přestavbou stroje na cnc ale lepší se po večerech učit něčemu novému než chlastat pivo u televize..
Nyní bych chtěl vybrat správné krokové motory v drivery a osadit na stroj.

Otázka tedy spočívá jaké motory a jak je správně zpřevodovat? Rád bych se vyhnul číně třeba gravos.cz ještě funguje?

Ještě ke stroji: osa Z na vřeteni byla původně ovládána hydraulicky což jsem musel vyřadit z funkce to je vidět na fotce.Jinak ve vřeteno vložené v té hydraulické pístnici a je na kleštiny ER25.
Moc děkuji za každou radu.
1.jpg
1.jpg (151.79 KiB) Zobrazeno 1367 x
2.jpg
2.jpg (143.77 KiB) Zobrazeno 1367 x
3.jpg
3.jpg (165.57 KiB) Zobrazeno 1367 x
Mirek-Gravos
Sponzor fora
Příspěvky: 715
Registrován: 9. 1. 2008, 11:39
Bydliště: Veleň
Kontaktovat uživatele:

15. 7. 2018, 4:01

Ano, fungujeme :) Případné dotazy prosím na: obchod@gravos.cz
buchtic
Příspěvky: 50
Registrován: 23. 1. 2013, 6:27
Bydliště: mladá boleslav

17. 7. 2018, 10:19

Děkuji určitě se ozvu.
Prosím ostatní jaký máte názor na mé počínání?
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“