CNC dřevo

Odpovědět
nom74
Příspěvky: 54
Registrován: 27. 11. 2019, 11:20

6. 12. 2019, 2:57

Michnov píše: 6. 12. 2019, 2:33 Kdo je vlastně ten garážové tvůrce?
Jinak já dělám taky jenom prostorový věci, ale plochám se nevyhneš 😀
Viz.:https://m.facebook.com/profile.php?id=3 ... ent_filter
a www.michnov.net ... Nebrat jako reklamu 😀
zde odkaz
https://zdroje.webnode.cz/cnc-frezky/
proti vyrobci nic, kdyz se ti podari ho sehnat a budes s nim mluvit "vypada" to, ze "tomu" docela rozumi... (byl jsem u nej s kamosem co se obrabeni venuje profi, ale dela na centru s kovem a rikal ze cajk, kolega od nej stroj ma, a vypadal ze "ok"), nicmene se mu nedovolas (teda ja se mu nedovolam), zpatky nevola a na emaily nereaguje... a nechci nikoho premlouvat abych u nej mohl utratit penize :-D

jasne, plocham se nevyhnu ale jak pisu, nebudu delat "pro nekoho" ale hlavne svoje "produkty" tudiz mi nikdo nebude funet na paty a rikat, o korunu levnej nebo jdu jinam... takze luxus casu si muzu dovolit...
Michnov
Příspěvky: 39
Registrován: 1. 10. 2015, 9:39

6. 12. 2019, 3:57

Ježiš neblázni!!! Od toho nic nekupuj! On to nevyrábí, jen přeprodává čínu! Podívej se na aliexpress, pogooglil a srovnej obrázky. Od něho to mám já. Koupil jsem to z druhé ruky od člověka, co sem taky chodil/chodí. Ten to koupil od něj, jakože jeho výrobek.
Dodá Ti to s PC a stolem a nastavený. To je lepší než z ebay, např. ale minimálně tu 6040 fakt nevyrábí, ale jen přeprodává a odladí a polepí svýma nálepkama. V krabici s "jeho" elektronikou mám čínský desky!
nom74
Příspěvky: 54
Registrován: 27. 11. 2019, 11:20

6. 12. 2019, 4:17

Michnov píše: 6. 12. 2019, 3:57 Ježiš neblázni!!! Od toho nic nekupuj! On to nevyrábí, jen přeprodává čínu! Podívej se na aliexpress, pogooglil a srovnej obrázky. Od něho to mám já. Koupil jsem to z druhé ruky od člověka, co sem taky chodil/chodí. Ten to koupil od něj, jakože jeho výrobek.
Dodá Ti to s PC a stolem a nastavený. To je lepší než z ebay, např. ale minimálně tu 6040 fakt nevyrábí, ale jen přeprodává a odladí a polepí svýma nálepkama. V krabici s "jeho" elektronikou mám čínský desky!
mel jsem moznost videt caucau a tohle mi proti tomu prislo jako mercedes :-D ...chapu ze to nevyrabi, myslel jsem ze nakoupi komponenty, slozi, zapoji a proda cimz me usetri cas oproti tomu kdybych si to poskladal sam, ale jestli to koupi cely sestaveny a prelepi jen samolepky tak je "sikovnejsi" nez jsem si myslel :D
Michnov
Příspěvky: 39
Registrován: 1. 10. 2015, 9:39

6. 12. 2019, 4:27

Podle mě kupuje neosazenou mašinu bez motorů a elektroniky a pak to dá dohromady s dalšíma čínskejma komponentama a oživí a nastaví, takže kupuješ hotovou mašinu. Pořád ale čínskou, mizerně geometrický seřízenou, což tak jak je to udělaný ani líp nejde, slabou, netuhou a s nespolehlivou elektronikou... No nekup to 😀
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

6. 12. 2019, 4:37

chb píše: 6. 12. 2019, 8:40 ...
na dalším videu ten maník rovná plochu stolu 12(?) frézou - na sestříhaném videu to vypadá pěkně ale celé dopoledne u toho stát asi radost nebude.
...
Dotaz jen za zajímavosti: když mašina dělá nějakou podobně dlouhodobou činnost - to u toho stojíte a povzbuzujete ji?
Když jsem něco podobného dělal, tak jsem si šel po jiné práci/spát/šukat/sportovat. Prostě jiných činností je přece vždycky dost.
A pokud by limitem mělo být to, že stroj potřebuju aby už makal, tak to prostě pustím přes noc a ráno jenom zajdu pochválit mašinu za dobrý výkon a pozametat špony.
Michnov
Příspěvky: 39
Registrován: 1. 10. 2015, 9:39

6. 12. 2019, 6:02

Mex píše: 6. 12. 2019, 4:37
chb píše: 6. 12. 2019, 8:40 ...
na dalším videu ten maník rovná plochu stolu 12(?) frézou - na sestříhaném videu to vypadá pěkně ale celé dopoledne u toho stát asi radost nebude.
...
Dotaz jen za zajímavosti: když mašina dělá nějakou podobně dlouhodobou činnost - to u toho stojíte a povzbuzujete ji?
Když jsem něco podobného dělal, tak jsem si šel po jiné práci/spát/šukat/sportovat. Prostě jiných činností je přece vždycky dost.
A pokud by limitem mělo být to, že stroj potřebuju aby už makal, tak to prostě pustím přes noc a ráno jenom zajdu pochválit mašinu za dobrý výkon a pozametat špony.
Já zkontroluju prvních pár špon a nechám to a pak to občas zkontroluju...bohužel s tim mym peklostrojem je to poměrně dobrodružný, ale když víš, že to pojede přes hodinu, tak stát u toho a čumět na to mě neba no...
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

6. 12. 2019, 8:01

Mex píše: 6. 12. 2019, 4:37
chb píše: 6. 12. 2019, 8:40 ...
na dalším videu ten maník rovná plochu stolu 12(?) frézou - na sestříhaném videu to vypadá pěkně ale celé dopoledne u toho stát asi radost nebude.
...
Dotaz jen za zajímavosti: když mašina dělá nějakou podobně dlouhodobou činnost - to u toho stojíte a povzbuzujete ji?
Když jsem něco podobného dělal, tak jsem si šel po jiné práci/spát/šukat/sportovat. Prostě jiných činností je přece vždycky dost.
A pokud by limitem mělo být to, že stroj potřebuju aby už makal, tak to prostě pustím přes noc a ráno jenom zajdu pochválit mašinu za dobrý výkon a pozametat špony.
no, 3D tisk pouštím bez dozoru na noc, u CNC frézky si to netroufám, ta přeci jen dokáže udělat víc škody když se něco pokazí. Nestojím tupě zíraje na nástroj, uklízím špony nebo něco dělám okolo, ale snažím se držet v dosahu STOP tlačítka. Pro pivo si odbíhám fakt rychle :-)
je škoda přijít o nástroj když se jen něčím zalepí - ale trvající obrábění je u mne vždy do kovu. Plasty či dřevo se nelepí a s mými rozjezdy jsou rychle hotové.

Třeba ale starším členům známé dřevěné CNC Gulivera vím že jezdilo často přes noc jen pod dozorem web kamery. (plast)
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

6. 12. 2019, 8:22

Tak to jsem asi až moc velký pistolník (nebo mi to třeba nedochází).
Když jsem dělal velké 3D věci ze dřeva, tak jsem to prostě nechal 6 hodin jezdit a šel jsem spát. Do pokoje jsem si natáhl pískátko, které se aktivovalo zastavením vřetene na konci obrábění. Tak jsem seběhl 4 patra do dílny, vybral kýbl špon, vyměnil polotovar a šel zase spát.

Když jsem tam byl někdy před koncem obrábění, tak jsem skoro neměl nervy se dívat, jak se vřeteno brodí vysokou vrstvou špon. Bylo mi ho vyloženě líto, ale zřejmě mu to nevadilo.
Frézku mám zavřenou v bedně, takže ty špony nemohly "vytéct" někam mimo na podlahu. Tak tam po obrábění byla opravdu hodně vysoká vrstva, tak 5-7cm. Kleština už byla prakticky schovaná.
Ale frézka si nestěžovala, a nikdy nic nezapálila.

Kdybych to dneska opakoval, tak bych si možná do té bedny umístil nějaký požární senzor.
Kameru asi ne. To by mě zřejmě lákalo se na to dívat, a nic bych pořádně neudělal. Takhle jsem to pustil a na několik hodin na to zapomněl.
r4cv
Příspěvky: 2681
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

6. 12. 2019, 8:24

Ja som pozorovaním mojich karambolov prišiel na to, že čas na záchranu situácie je hlboko pod 1sek. môj reakčný čas, ak som v dielni je 10 a viac sek, kým zistím čo sa deje.
tak som to dotiahol do stavu, keď sa niečo pos..re, tak spadnú meniče na preťaženie a zastaví to linux.
nástroj aj tak nezachránim.
preto si pri programoch nad 1 hod. kľudne odskočím. samozrejme vyhrubovanie a vykydanie špon je pod dohľadom, dokončovacie riadkovanie, kde sa nerobí moc odpadu kľudne nechám samé.

PS. polámaných nástrojov mám dosť a ofrézovaných zverákov tiež. :)
nom74
Příspěvky: 54
Registrován: 27. 11. 2019, 11:20

6. 12. 2019, 8:40

to jsou zajimave "postrehy" , sam planuju hrubovaci operace nechat klidne bezet bez me pritomnosti... jen takova otazka na okraj, drvenym pilinam taky rikate spony? nebo jste vsichni kovo-frezari? :?:
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

6. 12. 2019, 8:58

Říkám tomu špony, i když třeba nesprávně. Piliny jsou podle mě to, co vypadá jako hrubý prach (ať už dřevěný, nebo i kovový, tedy většinou produkty řezání nebo broušení). Špony říkám tomu, co má tvar "šupin", opět bez závislosti na materiálu.
Možná je to špatně, ale co už. Starého psa ...
dvoracek.a
Příspěvky: 115
Registrován: 4. 12. 2017, 3:07
Bydliště: Libeř
Kontaktovat uživatele:

6. 12. 2019, 11:08

Mex píše: 6. 12. 2019, 8:58 Říkám tomu špony, i když třeba nesprávně. Piliny jsou podle mě to, co vypadá jako hrubý prach (ať už dřevěný, nebo i kovový, tedy většinou produkty řezání nebo broušení). Špony říkám tomu, co má tvar "šupin", opět bez závislosti na materiálu.
Možná je to špatně, ale co už. Starého psa ...
tak já nevým jak u kovu ale
u dřeva piliny jsou od řezání, prach od broušení a ty šupiny jsou hobliny :lol:
cnc routr 125x400 cm + truhlářské stroje
www.facebook.com/truhlarnadvoracek
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

6. 12. 2019, 11:31

No tak to vidíš, jak to dělám blbě.
Pro mě je hoblina (skutečně od hoblíku) dlouhá a zkroucená, kdežto špona od frézy vypadá prostě jinak.
Takže to evidentně pojmenovávám špatně. A nejhorší na tom je, že mi to ani nevadí a že to tak zřejmě budu dělat i dál. ;-)
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

7. 12. 2019, 9:03

decka resi picoviny pred prazdninami a dospeli pred vanoci, v senilite pak cely rok
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

7. 12. 2019, 9:23

Nemůžou ty dřevěný špony chytnout? Mně takhle škrtla fréza o moc těsně umístěnou upínku a už se z plastových špon kouřilo. Ještě že jsem nešel pryč.
Aleš Procháska
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“