CNC frézka Hermle

milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

2. 1. 2021, 7:53

koukám do dokumentace 900 (o stupeň větší mašina) s 407 - pohony jsou od Siemense, 4 normální osy.
xener
Příspěvky: 853
Registrován: 2. 3. 2019, 12:48

2. 1. 2021, 8:12

testone píše: 2. 1. 2021, 5:27
xener píše: 2. 1. 2021, 5:18 .......... este by som sa s nim dohodol nech si ten elektronkovy televizor a rozvodnu skrinu necha a bral by som len liatinu
Viděl jsi to někdy?
blábol, ynternetový moudro
vůbec nevíš o čem je řeč
sorry
viem presne o com je rec, urcite by som sa nesnazil rozchadzat predkolumbovsky system ale vyuzil by som len mechaniku , nahodil serva 400/750W s ethercat drivermi a napojil na linuxcnc.
co sa ti na tom nepaci ? :) a ti dve funkcne pravitka co tam ostali by som ti kludne daroval
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7201
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

2. 1. 2021, 8:23

.... a tím z toho uděláš mašinu sice s moderní grafikou (omalovánkama) a "nepředkolumbovským" systémem, ale za to ji o řád zdegraduješ z hlediska přesnosti
Nebo myslíš že tam ty pravítka jsou pro srandu?
i ta 407 ještě nadělá spooooooustu práce
A zbytek té elektriky udělané tím nej nej způsobem z nej nej komponent nahradíš čím?
Koncáky Balluf čínským mikrospínačem?
atd....
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
xener
Příspěvky: 853
Registrován: 2. 3. 2019, 12:48

2. 1. 2021, 8:34

testone píše: 2. 1. 2021, 8:23 .... a tím z toho uděláš mašinu sice s moderní grafikou (omalovánkama) a "nepředkolumbovským" systémem, ale za to ji o řád zdegraduješ z hlediska přesnosti
Nebo myslíš že tam ty pravítka jsou pro srandu?
i ta 407 ještě nadělá spooooooustu práce
A zbytek té elektriky udělané tím nej nej způsobem z nej nej komponent nahradíš čím?
Koncáky Balluf čínským mikrospínačem?
atd....
pozri, nerozumiem tomu preco sa tu snazis prudit a tvaris sa ako keby si mal patent na rozum.
pisem ako by som to spravil ja, ak mas zalubu v tychto starych systemoch, kludne si to rob ako chces. koncaky su v tomto pripade najmensi problem, ak by nahodou nefungovali tie co su tam s mesou tak mam celkom slusnu zasobu balluff, wenglor a omron indukcne, mechanicke aj foto, tak by som otazku koncakov urcite k spokojnosti systemu vyriesil. co sa tyka pravitiek, nepotrebujem ich, staci mi presnost , ktoru mi da 2500ppr enkoder zo serva.

hlavne mam kompatibilnu zostavu cad-cam-cnc , takze by som sa vyhol maturite ako dostat g do toho systemu co tam je
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 1. 2021, 8:38

Spravny ethercat serva napojis na pravitka taky a vyuzijes plny potencial a ziskas s tim minimalne 10x rychlejsi smycku a daleko lepe naladitelnou.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7201
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

2. 1. 2021, 8:45

patent na rozum nemám
jen mám zrovna s Hermle s Heidenhainem pár zkušeností
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
xener
Příspěvky: 853
Registrován: 2. 3. 2019, 12:48

2. 1. 2021, 8:54

testone ja viem, vidim co mas v podpise.
opakujem, ja som pisal co by som s tou frezkou spravil ja s mojimi moznostami a vedomostami.

robokop: ano, urcite vy sa zapojenim pravitok dostali moznosti do nedoziernych vysin, ale pre moje aplikacie je to uplne zbytocne, serva pouzivam s 10000 pulzami a z nich mam 2500ppr co mi uplne postacuje.
mam aj s 20bitovymi enkodermi, ale naco by mi bolo spracovavat milion pozicii na 360 stupnoch?
proste sa drzim v medziach ktore mierne prevysuju moje potreby
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 1. 2021, 9:00

No ono to umoznuje nastavit pid smycky jeste tesnejina tim treba zase o setinku vylepsit presnost stroje. No a pravitka ti delaji castecnou teplotni kompenzaci to je znat docela dost.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7201
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

2. 1. 2021, 9:18

xener píše: 2. 1. 2021, 8:54 testone ja viem, vidim co mas v podpise.
opakujem, ja som pisal co by som s tou frezkou spravil ja s mojimi moznostami a vedomostami.

robokop: ano, urcite vy sa zapojenim pravitok dostali moznosti do nedoziernych vysin, ale pre moje aplikacie je to uplne zbytocne, serva pouzivam s 10000 pulzami a z nich mam 2500ppr co mi uplne postacuje.
mam aj s 20bitovymi enkodermi, ale naco by mi bolo spracovavat milion pozicii na 360 stupnoch?
proste sa drzim v medziach ktore mierne prevysuju moje potreby
v pohodě
jen se mi trochu příčí to hned šmahem všechno vytrhat a zahodit
to je jako vzít pěknýho starýho Rollse a vyhodit z něj V12 protože má vadný dvě svíčky a ucpanej benzínovej filtr, a nahradit ho oturbeným tříválcem
vždyť výkon to má stejnej a možná vyšší a můžeš se v tom on-line rejpat na barevným displeji
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 1. 2021, 9:25

No paklize to chodi a clovek nepotrebuje ty nove funkce (pamet, ethernet atd...) tak je to urcite skoda.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
lukin1156
Příspěvky: 579
Registrován: 7. 11. 2012, 8:42

3. 1. 2021, 9:02

Já souhlasím s Testonem.
Na vřeteni neni servo ale je tam asynchronní motor a 18ti stupňová převodovka ( stejně jako na starých mahovkách). Jsou tam malé motorky které zařazují otáčky podle zadání. Nevýhoda jsou max otáčky 2000. To je na TK vážně málo.
Ten systém taky není taková historie. Pokud je tedy tříosý.
Heiden se dá lépe programovat ručně než Linux. Nahrát program do Heidnu přes TNC nebude zas tak složité.
Dělat něco na linuxu bez CAMu je docela otročina.
A nahradit původní systém novým se zachováním pohonů je investice max 15 tisíc. Tedy za předpokladu že budou pohony v pořádku.
Zachovat ovládání 0-10V, připojit pravítka přes převodníky, převodovku ovládat stejně jako na mahovce. Případně přidat frekvenční měnič a zvýšit otáčky aspoň na 4000. Akorát ta převodovka pujde brzo do háje :/
SN320,SUI 32 CNC,Maho 700 CNC, Mikron UME 600, Boley BKN 100C, Brother TC 201
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

3. 1. 2021, 10:07

Jen doplnim.
Ja v linuxcnc pouzivam ncam coz je zase uplne jina liga proti psani kodu do haidnu.
Je to uz dialogove programovani na zaklade preddefinovanych entit a jejich modifikaci pomoci parametrickych stromu.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
xener
Příspěvky: 853
Registrován: 2. 3. 2019, 12:48

3. 1. 2021, 10:10

tak ako pisete, da sa s tym robit vselico, kazdy podla svojej chuti. chapem ze niekto by to chcel zachovat v povodnom stave nakomplet, nejaka nostalgia, alebo zaluba v historickych veciach, nic v zlom, historicke auta mam aj ja rad , mal som volakedy CSi , myslim ze v najlepsom case som ho predal, v lete som sa na tom previezol tak raz za 2 tyzdne, inac bolo v hale. neuveritelny zazitok, tiez si neviem predstavit ze by som to vylepsoval modernymi technologiami, ale zas na druhej strane si neviem predstavit ze by som na tom jazdil kazdy den do prace.
takze z mojho pohladu je to zelezo, ako tu niekto spomenul kvalitnejsie ako TOS a nasobne lepsie ako hlinikova konstrukcia, takze obrazne povedane, mat moznost to kupit, tak na to prehadzem pohony a elektroniku z hlikovej konstrukcie a som vysmiaty ako maiga :)
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“