Záloha heidenhain souborů z ssd disku stroje

Odpovědět
HonzaP
Příspěvky: 2
Registrován: 15. 2. 2021, 8:02

16. 2. 2021, 6:05

Ahoj,
měl bych dotaz na CNC frezovacím centru s Heidenhain se stala nějaká chyba nevím přesně, firma dojela vyměnila mně ssd disk a mašina jede bez problémů dál.
Původní ssd disk mám a chtěl bych z něho vytáhnout některé programy.
Když ho připojím přes redukci k PC s WIN10 tak se normálně přihlásí a já vidím několik diskových oddílů na jednom z nich TNC:/ je moje struktura i s programy, ale pokud tyto soubory zkopíruji (ať už např deska1.h nebo je tam ještě deska1.h.SEC.DEP) na PC, nic s tím nenadělám je to binární file.
Zkoušel jsem i tyto fily dát na flash disk, fyzicky připojit do mašiny a zkopírovat do mašiny, po zkopírování ztratí velikost a po načtení programu v mašině to vyhodí nesmyslné řádky.
Je nějaká možnost jak to zazálohovat z toho disku a uložit si to v PC jako funkční .h soubory?
Pro přenos používám TNC Remo.
Díky za rady.
Uživatelský avatar
Radhard
Příspěvky: 288
Registrován: 1. 7. 2020, 10:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 2. 2021, 9:26

První věc co bych udělal, tak bych uložil kompletní image toho disku někam jako zálohu (sektory jedna ku jedné) abych o to nepřišel a pak bych začal experimentovat. Někdy se takový image dá připojit po konverzi i k virtuální mašině a tam můžeš zkoušet kterej operák to zkousne správně.
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“