Problém VMA 1300 soft Fagor

Odpovědět
Kulisek
Příspěvky: 1
Registrován: 19. 2. 2009, 2:06

8. 1. 2022, 11:42

Zdravím lidi. Prosím o radu. Čerstvě se učím systém Fagor. Na Hajdnu a Fanuku jsem byl zvyklý na posunutí nulového bodu. Posunutí myslím vyvolané programem. Fagor má cyklus na posunutí “inkrementální posunutí G58”.
Když jsem začal s tímto systémem tak jsem si odzkoušel posunutí, rotaci, zrcadlení aj. funkce a vše fungovalo. Jenže nevím co se stalo, ale posunutí nefunguje!
Když použijí cyklus inkrementální posunutí tak se to chová jak absolutní nula.
Když použijí povel G58 a zadám osu (XYZ) včetně hodnoty tak mi to hodí chybu neúplné informace.
Chtěl bych používat cyklus, ale nevím proč to nejde. U té inkrementální nuly je možnost “definovat, aktivovat, definovat+aktivovat” a já používám v místě programu použiju inkrementální nulu a definovat+aktivovat a zadám hodnotu a požadují posunutí nulového bodu o danou hodnotu, ale hodí to chybu rozsah mimo.
Když kouknu do tabulky nulových bodů tak by mělo být u G58/G59 požadovaná posunutá nula + přednastavená nula např G54+nebo-inkrementální posunutí=G58! Proč to najednou nejde? Vím že to fungovalo. Mám kolegu a je možné, že něco mohl přepsat, protože má servisní heslo.
Díky za rady
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“