Ingersoll OPS600

Odpovědět
SPetr
Příspěvky: 4
Registrován: 29. 3. 2022, 9:05

29. 3. 2022, 3:32

Zdravím,
Mám prosbu, zda se tu najde člověk, který by mi dokázal poradit (ujistit).
Jedná se o stroj Ingersoll ops 600, s řídícím systémem Andronic 2000 (
A otázka zní:
Po odpojení servomotoru na ose "Z" a opětovném zapojení nastal problém s napětím referáku na této ose (Z). Při referování si vyjede v Zetku nahoru (podle hodnot na monitoru na Z0), následovně
sjede cca -10mm a zůstane stát s chybou, že nedokázal najet referenční bod.
Dokázal by mi někdo poradit, jak nastavit referenční bod v tomto systému? Předpokládám že někde v "Sercos mode" nastavení driveru, ale kde a jak?
Díky
Uživatelský avatar
zz912
Příspěvky: 1348
Registrován: 25. 5. 2008, 7:16

30. 3. 2022, 4:37

A odmontovaval jsi fyzicky ten motor? Jestli jsi ho treba namontoval pootocene, tak nemuze najit Z signal z encoderu.
LinuxCNC - MESA 7i96
zz912.webnode.cz
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

30. 3. 2022, 4:45

mě napadlo, že by Z mělo referovat směrem dolů - od nástroje (jestli je to takové uspořádání stroje)
tj. po nějaké manipulaci s motorem (???) se to snaží referovat na druhou stranu (proti nástroji) a shodí to systém na chybu
Jak to referuje?
Má to značky v pravítkách?
Má to na šroubu enkodér a na ose mikrospínač?
Referuje to normálně pouze v jednom bodě nebo je těch bodů víc?
atd
atd
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

30. 3. 2022, 6:08

Taky tipuju na pootocenou hridel motoru jestli byl motor sundanej. Staci zase o kousek pootocit a stroj si to najde. Problem nastane ze v kazdem pripade bude mirne rozhozena nula v Z takze nejake s tim souvisejici parametry. Typicky vymenik nastr. Atp...
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
SPetr
Příspěvky: 4
Registrován: 29. 3. 2022, 9:05

31. 3. 2022, 6:07

zz912 píše: 30. 3. 2022, 4:37 A odmontovaval jsi fyzicky ten motor? Jestli jsi ho treba namontoval pootocene, tak nemuze najit Z signal z encoderu.
ano, motor byl venku ze stroje.
SPetr
Příspěvky: 4
Registrován: 29. 3. 2022, 9:05

31. 3. 2022, 6:14

testone píše: 30. 3. 2022, 4:45 mě napadlo, že by Z mělo referovat směrem dolů - od nástroje (jestli je to takové uspořádání stroje)
tj. po nějaké manipulaci s motorem (???) se to snaží referovat na druhou stranu (proti nástroji) a shodí to systém na chybu
Jak to referuje?
Má to značky v pravítkách?
Má to na šroubu enkodér a na ose mikrospínač?
Referuje to normálně pouze v jednom bodě nebo je těch bodů víc?
atd
atd
Směr referování je podle aktuální pozice, jestli stojí pod referencí, tak by měl se pohybovat do +(nahoru) a naopak (předpokládám).

Na pravítkách jsem žádné značky neobjevil (nebo jsem špatně se díval)
Mikrospínač žádný není, jen motor s enkodérem.

To právě netuším, stroj se mi dostal pod ruku před nedávnem, takže zatím jen "zmateně" pobíhám okolo
SPetr
Příspěvky: 4
Registrován: 29. 3. 2022, 9:05

31. 3. 2022, 6:18

robokop píše: 30. 3. 2022, 6:08 Taky tipuju na pootocenou hridel motoru jestli byl motor sundanej. Staci zase o kousek pootocit a stroj si to najde. Problem nastane ze v kazdem pripade bude mirne rozhozena nula v Z takze nejake s tim souvisejici parametry. Typicky vymenik nastr. Atp...
Každopádně to vyzkouším pootočit, jak se ke stroji dostanu a hned uvidím.
S tím počítám, že bude potřeba poupravit parametry pro ATC, nátrojová sonda, atd atd...
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“