FV 25 CNC A

Odpovědět
Cirko258
Příspěvky: 3
Registrován: 20. 1. 2022, 1:40

22. 2. 2023, 9:29

Dobrý deň.
Mám doma CNC frézku FV 25. Pri preraďovaní otáčok z 1700 na 250 mi stále hlási, že sa mašina pokúša prehodiť otáčky ale akosi jej to stále nejde. Od 0-1500 sú na jednom prevode a od 1500-6000 sú na druhom. Stroj ich nechce z druhého rýchleho prevodového stupňa prehodiť na prvý pomalý. Nevedeli by ste mi prosím Vás niekto poradiť, čo to môže spôsobovať? Kde môže byť chyba? Vzduch píšu 5-6atm.
(0.5-0.6MPa), takže prívod vzduchu je dostatočný.
Ďakujem za každú odpoveď.
RoBass77
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 4. 8. 2023, 4:25

5. 8. 2023, 10:32

Předpokládám, že je to vzhledem k stáří příspěvku nějak vyřešeno. Kdyby náhodou bylo potřeba podělím se o své poznatky.
Zažil jsem už u dvou těchto strojů. Časem praskl díl, který je součásti řazení. Už je to dlouho ale tuším, že je to mezikus, který zdvihá spojku do správné polohy zařazení ale i také sepne spínač, který vyšle signál, že je zařazení dokončeno. Díl není problém vyrobit nový, +/- dle původního a vyměnit. Provizorně se dá však dělat i bez něj. Stačí nechat odklopený horní kryt stroje a při řazení tomu pomoct ručně. Mechanismus řazení je nad vřetenem a stačí povytáhnout nebo zatlačit (dle řazeného stupně) vrchní díl aby zapadl do správné polohy. Pak je třeba také ručně sepnout onen spínač. Kvůli snažšímu přístupu je možné jej vymontovat a dát si ho blíž.
Odpovědět

Zpět na „CNC frézky“