Ako ste na tom so zákazkami? ( ide kríza)

sledujte nabídky práce na https://www.strojirenstvi.cz/nabidky-prace
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

13. 6. 2019, 1:41

martasg1 píše: 13. 6. 2019, 1:12Asi protože to ukládá zákon... nebo se pletu?
Takže na každého jiným metrem?
Když já točím redukce z mosazi pro hospodské z okolí v pronajaté budově a musím mít vše potřebné a odvádět ze své práce daně tak je spravedlivé aby si desítky nebo stovky fachmanů dělali doma v garáži to samé co já a neplatili daně a nebyli buzerováni jako já? To je v pořádku?
Přijde ti to normální?
Ja to myslel tak, ze jsem proti tem zakonum, ktere tohle narizujii :-) Obecne ale deda co si privydelava k duchodu soustruhem v garazi bude mit vzdycky jinak postavenou ekonomiku vyroby nez podnikatel s dvaceti CNC. A podle mne je to spravne, ze existuje nekdo kdo ti jako kusovku udela jednu redukci a nekdo jiny, kdo ti tech redukci vyrobi deset tisic mesicne. Mala firma obsluhuje maly trh, velka firma velky, jinak to imho nejde.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1858
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

13. 6. 2019, 1:46

Já jsem živnostník - tzn. malá firma a dělám převážně kusovky, nevím proč by měl být děda v důchodu zvýhodněný oproti mě :lol: jen ať taky hezky platí daně, má zřízenou provozovnu a platí odvoz odpadu :? je to prostě práce... můj děda když chodil na brigády v důchodu dělat hlídače tak taky platil daně a měl ofiko smlouvu... do pr... se všema fušerama...
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

13. 6. 2019, 1:51

mícháte moc věcí dohromady

když si koupí soustruh do sklepa a točí pro hospodské - řekněme načerno, tak hospodský nemá náklady a platí to ze svého
v okamžiku kdy chce náklady = potřebuje doklad tak i ten sklepní to musí nějak zdanit
Sklepní nemusí mít provozovnu = zkolaudovanou dílnu = ale tím si nedá nic do nákladů, žádné topení, svícení, opravy ...
v okamžiku, kdy to chce nákladově uplatnit - už je to provozovna se všemi důsledky

Právnická osoba nemá sklep - tam je to jednoznačně kolaudovaný prostor s plnou dávkou předpisů a buzerací - ale zase to má vše v nákladech.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

13. 6. 2019, 2:01

martasg1 píše: 13. 6. 2019, 1:46 Já jsem živnostník - tzn. malá firma a dělám převážně kusovky, nevím proč by měl být děda v důchodu zvýhodněný oproti mě :lol: jen ať taky hezky platí daně, má zřízenou provozovnu a platí odvoz odpadu :? je to prostě práce... můj děda když chodil na brigády v důchodu dělat hlídače tak taky platil daně a měl ofiko smlouvu... do pr... se všema fušerama...
To neni o neplaceni dani, ale o objemu vyroby. Kdyz si vydela par tisic rocne, nikdo po nem dane chtit nebude. Odpad odveze jednou za rok do sberny, tam ho mistni sibr s magnetem natahne o 50 %, nedosahne na slevy u prodejcu nastroju atd atd. A jestli podnikatel na plny uvazek nesezene vic zakazek nez ten deda, tak mu to patri. Tak to bylo, tak to je :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

13. 6. 2019, 2:03

prochaska píše: 13. 6. 2019, 2:01
martasg1 píše: 13. 6. 2019, 1:46 Já jsem živnostník - tzn. malá firma a dělám převážně kusovky, nevím proč by měl být děda v důchodu zvýhodněný oproti mě :lol: jen ať taky hezky platí daně, má zřízenou provozovnu a platí odvoz odpadu :? je to prostě práce... můj děda když chodil na brigády v důchodu dělat hlídače tak taky platil daně a měl ofiko smlouvu... do pr... se všema fušerama...
To neni o neplaceni dani, ale o objemu vyroby. Kdyz si vydela par tisic rocne, nikdo po nem dane chtit nebude. Odpad odveze jednou za rok do sberny, tam ho mistni sibr s magnetem natahne o 50 %, nedosahne na slevy u prodejcu nastroju atd atd. A jestli podnikatel na plny uvazek nesezene vic zakazek nez ten deda, tak mu to patri. Tak to bylo, tak to je :-)
Tak nějak , lumpárna jsou dotace a to všeho druhu .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

13. 6. 2019, 2:10

A dotace bych zdanil. Když se můžou danit restituce, tak proč ne dotace. Aha, to nepasuje Agrofertu... :(
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

13. 6. 2019, 2:15

Josef píše: 13. 6. 2019, 2:10 A dotace bych zdanil. Když se můžou danit restituce, tak proč ne dotace. Aha, to nepasuje Agrofertu... :(
Dotace bych zrušil úplně ,kdo nedokáže fungovat bez dotací tak ať to nedělá ,pokud potřebuje dotace na stroje tak nato jsou banky ty půjčují peníze .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

13. 6. 2019, 2:23

Samozřejmě zrušit. Ale dodanit klidně zpětně.
majo477
Příspěvky: 873
Registrován: 28. 5. 2014, 8:39

13. 6. 2019, 2:28

Všetky väčšie firmy v mojom okolí cicajú dotácie,,ak to takto pojde dalej budú mať aj zamesnaci na čelách nálepky EU,,vlastne už sa to deje,dotácie na zamesnanosť,,,najviac ma vie pobaviť ked sa zoberie dotácia na vývoj,kúpi sa stroj a ten maká na tri smeny 😀,,,no sila,,,zrušenie by trhu moc pomohlo,,
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

13. 6. 2019, 2:34

Josef píše: 13. 6. 2019, 2:23 Samozřejmě zrušit. Ale dodanit klidně zpětně.
Dotace jsou nejvyšší stupeň socializmu ,ta že je jasný kam ta EU spěje :wink:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
tiborius
Příspěvky: 360
Registrován: 9. 8. 2018, 1:58

13. 6. 2019, 3:01

Ak bude štát plniť funkciu štátu, stavať a zveľaďovať, udržiavať verejný poriadok školstvo...., tak sa budú platiť aj dane. Ak obyčajný človek cíti, že hocikoľko sa na daniach vyberie a nič na nezmení, tak budeme naďalej rozmýšľať tak ako rozmýšľame. Neviem ako u Vás ale u Nás sa nevie poriadne ani diaľnica postaviť "záhadne už nie sú peniaze" , ani jedna nemocnica, nič. Nemáme skoro nič nové vybudované. Všetko tu je pozostatok starého režimu.

Správne rozmýšľa martasg1, ale bohužiaľ pravda je taká že by mali politici len viac peňazí na hranie a ten dôchodca by musel načierno aj tak točiť niečo aby mal + troška na to pivko. Možno o 40 rokov, po dvoch troch generáciách.
napster
Příspěvky: 289
Registrován: 3. 10. 2014, 7:00

13. 6. 2019, 3:56

Děláme do automotive, a máme práce na zbláznění. Včetně nových projektů. Ale mám obavy, že je to tak trochu labutí píseň..
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

13. 6. 2019, 4:45

tiborius píše: 13. 6. 2019, 3:01 Ak bude štát plniť funkciu štátu, stavať a zveľaďovať, udržiavať verejný poriadok školstvo...., tak sa budú platiť aj dane. Ak obyčajný človek cíti, že hocikoľko sa na daniach vyberie a nič na nezmení, tak budeme naďalej rozmýšľať tak ako rozmýšľame. Neviem ako u Vás ale u Nás sa nevie poriadne ani diaľnica postaviť "záhadne už nie sú peniaze" , ani jedna nemocnica, nič. Nemáme skoro nič nové vybudované. Všetko tu je pozostatok starého režimu.
U nás se zavedlo EET, takže peněz je prý dost, jen z toho to máte 18 nemocnic, nebo 240 škol a školek, tisíce hasičských vozů, sportovišť, nebo pár set kilometrů moderních železnic a dálnic... nebo třeba linka na zdravý toustový chleba, lány řepky aby bylo co přidávat do nafty, prostě ráj na zemi.
Polesovsky
Příspěvky: 458
Registrován: 28. 5. 2011, 9:30
Bydliště: Brno

28. 6. 2019, 3:52

filla píše: 13. 6. 2019, 9:23
Vzdycky bude levnejsi ten, co na polovinu ceny stroju dostal dotaci a polovinu mzdy pak prispiva urad prace, uz je konecne poreba si uvedomit, ze ty dotace pochazi z nasich dani a tu levneji konkureci si takto sami vytvarime
Nemeli jsme dotace, ale nas vyrobni reditel chtel na CNC kalkulaci strojniho casu (1hod = 750 Kc)
Pripravny cas programatora, serizovaci cas, cena nastroju a jine se zakaznikovi nepocitali. Pry to je v rezii. To , ze jsem programoval cely den a vyroba jela jen jednu hodinu bylo "Fakt super" !!! :lol:

Dokonce mi volal majitel MEZ Mohelnice, jak je to mozne, ze drive vydelavali a dnes sotva pokryji vysoke naklady. Tezko se mu vysvetluje co jsou to pripravne casy a podobne. Jak na opakovatelnou vyrobu. Co je to vyrabet na zdravy sklad.

Drive na CT1 byl porad - serial "Umeni ryskovat" , ale to bylo po sametove revoluci.
PS: nemate tento serial nekdo nahrany?
nellospeed
Příspěvky: 217
Registrován: 14. 3. 2018, 4:52

28. 6. 2019, 8:33

Já si zase myslím, že pokud umím něco co neumí nikdo tak ani nikdo nemá právo kecat co musim a co nesmim.
Zadalší pokud jsem si mašiny koupil za svoje dílnu postavil za svoje vyrábim svoje produkty naučil jsem se to všechno v rámci svých financí i času tak nehodlám poslouchat kašpary a platit jejich požadavky.
Odpovědět

Zpět na „Prace“