Jak je placené CNC v truhlárně?

sledujte nabídky práce na https://www.strojirenstvi.cz/nabidky-prace
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Marat
Příspěvky: 63
Registrován: 27. 11. 2015, 6:16

6. 8. 2018, 11:56

fmodel píše: 5. 8. 2018, 10:34
Marat píše: 5. 8. 2018, 8:48
Na volné noze se neuživím. Jenom za poslední rok mi o 40% klesl počet záručních oprav
Tak že to není o tom že vyděláváš 40000 čistého a že tě to nebaví ,ale o tom že ti konkurence žere kšefty a tvoje náklady nepokreješ ze současných příjmů ,a tvoje životní úroveň se asi nedá udržet.
Myslím že změnou zaměstnání to hned lepší nebude protože opravdu plnohodnotně programovat a zároveň seřizovat případně i obsluhovat CNC centrum (v malejch firmách nikdo neživí programátora kvůli dvoum mašinám)se asi za měsíc nenaučíš .Navíc to není jako nahazovat zeď, když se to nepodaří tak se na to hodí sádráč :mrgreen: ale slušný nabourání centra stojí klidně pár set tisíc a bez pojištění by sis to mohl tak akorát hodit. Navíc si myslím že v nějaké malé firmě s CNC (pokud ta firma není tvoje) těžko 40000 čistého vyděláš. Podle toho kolik je tu majitelů malejch firmiček tak ti mimo elbarta nikdo nenapsal že platí víc ,a to elbarto řeší zedníky a Pražskou přirážku :D
Nevím proč do mě pořád šiješ?
Peníze hrají roli, ale tuhle práci jsem dělal roky jako zaměstnanec a za méně peněz. Ale primárně tu práci nesnáším a už dlouho ji chci opustit. Jenže hypotéce je jedno, jaké mám pocity.
To že budu mít menší plat mi dělá nejmenší vrásky. Mám našetřeno. Jenom chci mít "jistotu", že pokud se pro změnu rozhodnu, tak to má nějakou budoucnost.

prochaska: Poláci ty ceny nabízejí bez rozmyslu. Prostě chtěli ten kšeft přebrat, tak nabídli nízkou cenu. Teď se marně snaží každý měsíc vyjít a nahnat peníze obratem. Jejich strategie spočívala v tom, že zákazníkům budou pak dodávat nové stroje, jenže firmy které nakupují ve velkém kupují přímo od výrobce. Navíc se celý tenhle kšeft přesunul k pronájmům. Firma platí pronájem mašiny a dostává skoro zdarma spotřebák. Do určité velikosti se mašina při závadě mění za náhradní kus a servis probíhá v Číně. A velkých mašin zase není tolik.
Prostě vývoj šel do.....Číny.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

6. 8. 2018, 12:22

Myslím, že obsluha CNC v nějaké nástrojárně má šanci na větší plat, než stejná obsluha v truhlařině. A práce se dřevem produkuje prach, který odsávání plně nezachytí. Plno lidí se mylně domnívá, že práce se dřevem je voňavá práce, to když přijdou do truhlárny v době klidu a cítí to čerstvě ohoblované smrkové dřevo. Ale truhlář přes ty špalky prachu v nose nic takového necítí. :D
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

6. 8. 2018, 1:04

bobik: ona taková mlha z emulze, nebo oleje ........ možná horší, než prach ze dřeva. I když v truhlárně se na CNCčku bude dělat spíš lamino a to je vyloženě hnus. V lepším případě MDF, který nesmrdí, ale o to víc práší. Masivního dřeva bude nejméně. Ale co se peněz týká, tak to máš asi pravdu.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

6. 8. 2018, 1:30

Marat píše: 6. 8. 2018, 11:56 Nevím proč do mě pořád šiješ?
Protože znovu začít v úplně jiným oboru není úplná sranda a kdo začal v pozdějším věku tak to potvrdí ,měl by sis to opravdu dobře rozmyslet .
Když ti někdo řekne jaká je to pohoda tak je to proto že to už zřejmě slušně umí ,jen se nedozvíš jak na tom byl na začátku(a to i finančně) a jestli tu pohodu má úplně každej.

No a taky mě vždycky pobaví první otázka žadatele o zaměstnání (né o práci) ,,za kolik ?" odpověď ,, a co umíš ?" -pak už je to většinou méně veselé.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4878
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

8. 8. 2018, 7:17

Vezmu to od konce. Osobně jsem presvědčený, že smyslem podnikání je nabízet především služby po kterých je poptávka bez ohledu zda mě tato činnost baví či nebaví. Rozumný člověk a už vůbec ne celoživotní OSVČ nemůže spoléhat na somrování státního důchodu. Stáří potom není klidný odpočinek ve stylu německých důchodců, ale čekání na smrt v bídě a nouzi v domě senioru, pokud má chudák prostředky na jeho financování. O hypu a dalších závazcích nemluvě. V dobrém smyslu slova závidím lidem co dělají práci koníčkem auta, motorky, zbraně, atd. kterých je možná pár procent.
Dělám práci co mě vyloženě NEBAVÍ s každodenním stressem. Na druhá straně to kompenzuju nákupy různých chlapských radostí i pocitem, že za pár roku se pošlu do klidného důchodu a na státu nejsem závislý.
chb
Příspěvky: 3801
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

8. 8. 2018, 10:12

podnikání má smysl jen pokud o daný produkt má někdo zájem
cesta OSVČ je často cestou, kdy chci dělat něco, co mne baví a to svým tempem - jít do OSVČ s něčím co mne nebaví ... nebude fungovat
dělat stresující práci, která mne navíc NEBAVI je tak trochu našlápnuto se toho důchodu vůbec nedožít.

osobně považuji pro život (svůj a i těch okolo) - baví a spokojenost za hodnotnější než "čistý příjem",
navíc "baví a spokojenost" umí ten příjem většinou zvednout
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
prcek
Příspěvky: 692
Registrován: 31. 10. 2016, 2:26

8. 8. 2018, 11:46

chb píše: 8. 8. 2018, 10:12 podnikání má smysl jen pokud o daný produkt má někdo zájem
cesta OSVČ je často cestou, kdy chci dělat něco, co mne baví a to svým tempem - jít do OSVČ s něčím co mne nebaví ... nebude fungovat
dělat stresující práci, která mne navíc NEBAVI je tak trochu našlápnuto se toho důchodu vůbec nedožít.

osobně považuji pro život (svůj a i těch okolo) - baví a spokojenost za hodnotnější než "čistý příjem",
navíc "baví a spokojenost" umí ten příjem většinou zvednout
Je to tady OT, ale co kdyz zacnu podnikat v necem, co me bavi s vidinou sveho tempa a zajimave prace a nakonec se to smrskne na hromadu papirovani, oser se zakazniky, kteri nevi co chteji ale urcite je to drahy, a v neposledni rade stale stejnou praci dokola, ktera me ale slusne zivi?
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

8. 8. 2018, 12:54

prcek píše: 8. 8. 2018, 11:46 Je to tady OT, ale co kdyz zacnu podnikat v necem, co me bavi s vidinou sveho tempa a zajimave prace a nakonec se to smrskne na hromadu papirovani, oser se zakazniky, kteri nevi co chteji ale urcite je to drahy, a v neposledni rade stale stejnou praci dokola, ktera me ale slusne zivi?
Tak to na tom ještě nejsi tak špatně. Horší je: co kdyz zacnu podnikat v necem, co me bavi s vidinou sveho tempa a zajimave prace a nakonec se to smrskne na hromadu papirovani, oser se zakazniky, kteri nevi co chteji ale urcite je to drahy, a v neposledni rade stale stejnou praci dokola, ktera me ale nakonec sotva uzivi...
Marat
Příspěvky: 63
Registrován: 27. 11. 2015, 6:16

12. 8. 2018, 9:12

elbarto píše: 8. 8. 2018, 7:17 Vezmu to od konce. Osobně jsem presvědčený, že smyslem podnikání je nabízet především služby po kterých je poptávka bez ohledu zda mě tato činnost baví či nebaví. Rozumný člověk a už vůbec ne celoživotní OSVČ nemůže spoléhat na somrování státního důchodu. Stáří potom není klidný odpočinek ve stylu německých důchodců, ale čekání na smrt v bídě a nouzi v domě senioru, pokud má chudák prostředky na jeho financování. O hypu a dalších závazcích nemluvě. V dobrém smyslu slova závidím lidem co dělají práci koníčkem auta, motorky, zbraně, atd. kterých je možná pár procent.
Dělám práci co mě vyloženě NEBAVÍ s každodenním stressem. Na druhá straně to kompenzuju nákupy různých chlapských radostí i pocitem, že za pár roku se pošlu do klidného důchodu a na státu nejsem závislý.
Takový přístup se nutně projeví na tvé psychice a zdraví. Je to přístup "pro peníze cokoliv"....snad ten nejhorší možný a nakupováním věcí dosáhneš jenom dočasné psychické úlevy.

A já těžko budu podnikat v oboru, který ovládla Čína a Poláci....což je jedno a totéž. Znamená to nárust práce, nárust stresu, ale příjmy trvale klesají, protože tu práci začali dělat novodobí otroci za minimální příjem a těm nechci konkurovat.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4878
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

13. 8. 2018, 7:49

To marat: ano, máš naprostou pravdu. Bohužel hypa a složenky náš stress nezajímá. Prostě každý to ma asi jinak. Radeji jsem podnikatel ve stressu, ktery půjde v 55 letech do důchodu, než zamestanec čekající na almužnu od státu v důchodáku.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

13. 8. 2018, 8:38

Nějak si nedovedu představit podnikatele v 55 letech v důchodu. Maximálně zvolní tempo, že už nebude dělat 10h denně ale jen 6 a to je ten sen důchodu pro podnikatele. :D
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

13. 8. 2018, 10:11

bobik píše: 13. 8. 2018, 8:38 Nějak si nedovedu představit podnikatele v 55 letech v důchodu.
V čem je problém ? po třech infarktech a dvou mrtvicích ten důchod invalidní dostaneš :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
drevonaprodej
Příspěvky: 12
Registrován: 29. 8. 2018, 6:53

18. 12. 2018, 6:42

Chlapi,trocha jsem si početl a fandím autorovi....Sám jsem z podobného těsta a taky dělám servis tiskáren,lcd,projektorů,ntb atd.....tiskárny jsou z toho všeho asi nejtěžší oříšek a když pominu fakt,že je člověk denně od toneru ,který je mimochodem karcinom a denně od chemikálii pro úpravu vlastností podávacích gumiček tak bych šel asi do změny zaměstnaní vždy, když bych měl aspoň malou jistotu,že zaplatím co musím a že něco málo zbyde taky na relax a koníčky.To je zásadní.Změna je vždycky risk a jinak to nejde.Je ale dobré si to dobře očíhnout a domluvit si třeba pár dní práce na zkoušku,člověk se dozví spoustu praktických věcí a taky jak to na firmě chodí,s čím se pracuje,mentalitu lidí,pracovní prostředí atd.Zatím se mi nikde nestalo,že by mi toto neumožnili.Pak se rozhoduje podstatně snadněji.A šikovný člověk,který má CHUŤ pracovat a učit se ,tak se naučí téměř cokoliv i kdyby měl věkově třebas tříciferné číslo.Předpokládá se ale vhodné pracovní prostředí....tzn.pochopení vedení,sdílnost zdatnějších kolegů a taky mít trocha tech. ducha což autor zcela jistě má když dělá techničinu x-let.
drevonaprodej
Příspěvky: 12
Registrován: 29. 8. 2018, 6:53

18. 12. 2018, 7:00

A ještě jedna krátká reakce,proč se pozáruční věci téměř neopravují.Je to dáno tím,že tiskárny si prodejem vydělají relativně velmi málo peněz,ale je jistota že až jim dojde potrava tak se každých pár měsíců koupí toner a ten vydrží zase pár měsíců.A když už by byla oprava dražší jak 2h práce tak většina uživatelů malých tiskáren řekne že chtěj novou.U velkých BIZHUBů nebo tiskáren za 100 t je to už trocha jinak.A pokud by byl dotaz proč se elektronika tolik kazí tak je to tím,že se šetří úplně všude a neplatí pravidlo,že by nešlo udělat kvalitně,ale platí že to kvalitní nechce nikdo zaplatit a těch několik málo procent lidí co si na kvalitu potrpí a zaplatili by ji tak nemůžou převálcovat většinové uvažování lidí .
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

18. 12. 2018, 7:15

To je blbost, urobit nieco kvalitne zdvihne cenu mozno o 30% lenze potom bude zivotnost 10r a vyrobca skrachuje.
Odpovědět

Zpět na „Prace“