Jak je placené CNC v truhlárně?

sledujte nabídky práce na https://www.strojirenstvi.cz/nabidky-prace
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

5. 8. 2018, 4:35

tak nebrec a bez delat zednika
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
majo477
Příspěvky: 873
Registrován: 28. 5. 2014, 8:39

5. 8. 2018, 5:25

Nikde tu nieje napísane za kolko hodín je tých 40000kc?viem že väčšina servisákov nabúcha min 200 a viac hod mesačne,ja dávam mojmu sústružnikovi 6.5 eur/hod, v čistom,hodín može pracovat kolko chce,máva tak priemerne 220 hod,ale je to samostatný a zodpovedný makač,,teraz som zobral jedneho absolventa (s maturitou) a čistá hroza,chlapec nevie ani zametať,,zato kávička,cigaretka,a mobil v ruke to mu ide skvele,,a nejaké sluštnosť to ani nevravím,,,ked si spomeniem na to ako som po škole nastúpil do fabriky a držal som hubu a krok,inak mi to tý starý fašisti hned dali pekne a tvrdo pocítit,,je to úplne ako píše fmodel,,k tomu nieje ani čo dodat
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

5. 8. 2018, 5:29

filla píše: 5. 8. 2018, 4:35 bez delat zednika
No však spousta z nás to tak dělá (já taky).
Místo rozumné práce si hraju na zedníka, i když jen pro vlastní potřebu a bohužel taky pro potřeby svých humanitních blízkých.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

5. 8. 2018, 5:41

majo477 píše: 5. 8. 2018, 5:25 teraz som zobral jedneho absolventa (s maturitou) a čistá hroza,chlapec nevie ani zametať,,zato kávička,cigaretka,a mobil v ruke to mu ide skvele,,a nejaké sluštnosť to ani nevravím,
To je taky nápad vzít maturanta ,ten se pro práci nenarodil nebo alespoň tak mu to říkala maminka ,a jeho kámoši taky nedělaj :mrgreen:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
majo477
Příspěvky: 873
Registrován: 28. 5. 2014, 8:39

5. 8. 2018, 6:04

Súrne som potreboval kusa a naivne som si myslel že to je pracovity chlapec z dediny,ale bola to rana vedĺa,je u mna dva mesiace a este sa mu nepodarilo prist v pondelok do práce,s úsmevom sa dovalí v utorok s tým že on nevedel o tom že mal príst už v pondelok,,,no des,,,ale ludí nieto,na miestnom strojarskom učilišti konči ročne 10 žiakov a len miestna nástrojáren teraz príma 100 nových zamestnacov,,
Uživatelský avatar
Pavel R
Příspěvky: 477
Registrován: 5. 7. 2008, 5:52
Bydliště: Hlinsko

5. 8. 2018, 7:10

Já dělám servisáka dřevoobráběcích strojů - konkrétně CNC, takže řekněme, že do problematiky ,,dřevohryzů ´´ trošku vidím. Takže na úvod - po kvalitních obsluhách dřevoobráběcích CNC je skutečně sháňka. Podle mě ten obor má perspektivu, měsíčně instaluji tak 3 nové stroje, kolikrát se až divím, kdo všechno CNC kupuje.
Co se týče obsluhy CNC - to už je docela rozsáhlé téma, protože je dost rozdíl mezi obsluhou CNC ve firmě, kde mají třeba IMOS a tudíž celá obsluha spočívá v pípnutí čárového kódu a položení dílce do mašiny. Tam to dělají v současnosti holky, poté, co jsem je asi dva dny školil ( obsluha+ údržba mašiny) ale v září tu práci převezme Kuka robot, který tam máme instalovat.
Ale truhlařina je velice široký pojem a pestrá škála nasazení mašin - někteří je používají na lamino nábytek - takže na mašině převážně kolíkují, frézují třeba kruhové stoly, a pod. To je vcelku jednoduchá práce a troufám si říct, že jsem to zatím každého naučil vč programování za pár dní. Truhlářské SW jsou většinou hodně intuitivní a snadno pochopitelné - znám třeba iTNC 530, který je o hodně složitější a z mého pohledů méně ,,user friendly´´
Ovšem je i složitější práce - typicky třeba výroba oken, dveří - ale i tam zase záleží, jestli se to vše programuje ,,z ruky´´ nebo přes nějaký další soft, který na základě zadání rozměrů okna provede komplet rozpad dílců, vč vytvoření programů.
No a pak je hodně široké pole zakázkové výroby - hotelové, restaurační a obchodní interiéry, kde se vše šije na míru zákazníkovi. To je prostor kde se dají skutečně vydělat solidní peníze - ale v čem s kolegy souhlasím, je to o zaměstnavateli.
Přeškolení na obsluhu, nebo programátora dřevoobráběcích strojů není až tak složitá záležitost, pokud dotyčný ovládá PC na úrovni Excell, případně ideálně AutoCAD, nevidím problém jej nejdéle za týden naučit kompletně obsluhovat a programovat pětiosku. Pokud jde o skutečně o 3D obrábění - typicky formařina pro slévárny a pod, tak se většinou ještě dělá třeba po měsíci ,,advanced´´ školení na 3D
Dost důležité je i to, v jakém regionu tazatel práci shání,
Marat
Příspěvky: 63
Registrován: 27. 11. 2015, 6:16

5. 8. 2018, 8:48

elbarto píše: 5. 8. 2018, 8:27
fmodel píše: 4. 8. 2018, 10:07
R - stick píše: 4. 8. 2018, 8:33 Bohužel autor tohoto vlákna má naprosto nerealistické představy o penězích
jj taky by mě zajímalo kdo z přítomných platí svému zaměstnanci 40000 čistého.Co vím tak tuhle sumu dokáže bez problémů vydělat jen mladá hezká svlečna nejstarším povoláním a to i bez CNCčka :D
Bohužel platím lidem víc :-( Ve stavebnictvi lidi nejsou a ty stavající si každý chceme či vlastně spíš musíme udržet.
To Marat: není lepsí jít na volnou nohu, být pánem sveho času a tiskošky opravovat dál ? Co děláš za značky ??
Na volné noze se neuživím. Jenom za poslední rok mi o 40% klesl počet záručních oprav (pozáruky se skoro nedělají) a trh ovládají polské servisní firmy, které nabízejí korporátům servis za nákladové ceny. Nabídnou firmě poloviční cenu než mám já, najmou absolventy za minimálku s vlastním autem a platí jim za opravu podle vadného dílu. Ty lidi jsou ochotný jet 30km vyměnit pec za 150Kč hrubého a jezdí od rána do večera. Je naně kvantum stížností pro neodbornost, ale korporátu je to jedno....má nižší servisní náklady. Že firmy pak kupují nové mašiny u někoho jiného už je problém jiného oddělení.

Já se třeba počítám mezi schopné a pracovité lidi, ale mám dojem, že to už nikdo neocení. Všechny zajímají jen náklady na plat zaměstnance a že levný diletant brzdí další lidi ve firmě, už nikoho nezajímá.

edit:
majo: Já jsem si za ty roky vytvořil velmi efektivní pracovní systém a dá se říci, že pokud nejedu někam daleko, tak většinu oprav stihnu do 8mi hodin s rezervou.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

5. 8. 2018, 10:28

Pavel R: Jak to tak čtu, tak já snad zavřu tu svojí dílnu s vlastním CNCčkem a nechám se zaměstnat :-) K obrábění lamina bych se teda ukecat nenechal, ale nějaký pěkná zakázková výroba v 3D ....... to by šlo, za těch 40k bych o tom asi i uvažoval.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

5. 8. 2018, 10:34

Marat píše: 5. 8. 2018, 8:48
Na volné noze se neuživím. Jenom za poslední rok mi o 40% klesl počet záručních oprav
Tak že to není o tom že vyděláváš 40000 čistého a že tě to nebaví ,ale o tom že ti konkurence žere kšefty a tvoje náklady nepokreješ ze současných příjmů ,a tvoje životní úroveň se asi nedá udržet.
Myslím že změnou zaměstnání to hned lepší nebude protože opravdu plnohodnotně programovat a zároveň seřizovat případně i obsluhovat CNC centrum (v malejch firmách nikdo neživí programátora kvůli dvoum mašinám)se asi za měsíc nenaučíš .Navíc to není jako nahazovat zeď, když se to nepodaří tak se na to hodí sádráč :mrgreen: ale slušný nabourání centra stojí klidně pár set tisíc a bez pojištění by sis to mohl tak akorát hodit. Navíc si myslím že v nějaké malé firmě s CNC (pokud ta firma není tvoje) těžko 40000 čistého vyděláš. Podle toho kolik je tu majitelů malejch firmiček tak ti mimo elbarta nikdo nenapsal že platí víc ,a to elbarto řeší zedníky a Pražskou přirážku :D
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
LukasGunther
Příspěvky: 433
Registrován: 14. 3. 2017, 3:53

6. 8. 2018, 7:04

fmodel píše: 5. 8. 2018, 10:34
Marat píše: 5. 8. 2018, 8:48
Na volné noze se neuživím. Jenom za poslední rok mi o 40% klesl počet záručních oprav
Navíc si myslím že v nějaké malé firmě s CNC (pokud ta firma není tvoje) těžko 40000 čistého vyděláš. Podle toho kolik je tu majitelů malejch firmiček tak ti mimo elbarta nikdo nenapsal že platí víc ,a to elbarto řeší zedníky a Pražskou přirážku :D
Ale vydelas předchozi sef me nabizel ze jsi mam vybrat auto za pul mice jen abych k nemu dojizdel a pracoval, ale jezdit kazdy den pres zlin se me opravdu nechtelo.

Vrele doporucuji.

http://www.centech.eu
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

6. 8. 2018, 8:26

Tak jseš první ,asi jsi tam nebyl jako začínající ? Zřejmě uměls něco co nutně potřebují a co se musíš dlouho učit nebo proto mít nějaký strojařský cit.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
jafi
Příspěvky: 259
Registrován: 25. 4. 2017, 6:54

6. 8. 2018, 8:39

To Majo477:

Surne si potreboval ,,kusa,,?
Tak ak takto pristupujes k personalu alebo ku cloveku tak nas Pan Boh ochranuj.
U nas ma chalan na zivnost 8€+ benefity ako zamestnanec -tricka, mikiny, monterky, mineralka, kava, obedy hradime v plnej vyske.
Mesacne ma cca 1500€ a robi 20 km od domu.
Vazim si ho ako kazdeho cloveka.
Inak suhlasim s Fmodelom.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

6. 8. 2018, 9:14

Marat píše: 5. 8. 2018, 8:48Jenom za poslední rok mi o 40% klesl počet záručních oprav (pozáruky se skoro nedělají) a trh ovládají polské servisní firmy, které nabízejí korporátům servis za nákladové ceny.
Co je to za obor, že se nedělají pozáruční opravy? Jako uživatel CNC strojů mám opačnou zkušenost, že záruční opravy sice dají dodavateli občas pěkně zabrat, ale na pozáručních si to vybere zpátky i s úroky :-) A jestli někdo nabízí servis za cenu vlastních nákladů, tak z toho musí mít nějaký jiný užitek, stálo by za to zjistit jaký.
Aleš Procháska
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

6. 8. 2018, 9:51

Prochaska > psal to v prvni prispevku, velke tiskarny a kopirky... tam si to zrejme vyrobce vybira spis na spotrebnim materialu :lol:
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

6. 8. 2018, 9:58

Áha, to jsem přehlíd :-) Tak to je jasné, polský servisák za náklady zajede vyměnit nepodstatný díl a šoupne zákazníkovi kontakt na prodej spotřebáku za 60 % ceny :-) Poláci holt mají obchod v krvi.
Aleš Procháska
Odpovědět

Zpět na „Prace“