chce se mi začít

sledujte nabídky práce na https://www.strojirenstvi.cz/nabidky-prace
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Uživatelský avatar
grade065
Příspěvky: 1012
Registrován: 9. 1. 2015, 12:45

22. 9. 2018, 4:00

Ahoj lidi,
poslední dobou to ve mě hlodá že bych změnil práci.Je se mnou trošku problém co se týká vzdělání a současného pracovního zařazení.Jsem vyučený prodavač a pracuji jako prodavač (barvy nářadí elektro).Prodávat mě celkem baví ale je to težce stereotypní a dost primitivní činnost navíc už to dělám fakt dlouho.
Je mi 32let a tak jsem dumal nad tím kompletně změnit zaměření.baví mě technika ,technologie ,postupy,výroba ,elektronika, a vůbec.Když mě něco zajímá dokážu si o tom opravdu dost nastudovat abych to pochopil ,ovšem v prodeji to ani neuplatním zákazníky ani nezajímají nějaké technické podrobnosti...
Dost často opravuju všechna možná elektronická a mechanická zařízení všem v okolí, pravda většinou to jsou dost primitivní závady(prasklé spoje,konektory,relátka,mikrospínače ,seklý ložiska,vypadlý senzory atd.atp.),hlavně mě na tom baví hledání toho problému a když se to podaří vyřešit je to radost. Baví mě hledání řešení všech možných problémů i když o nich z počátku vůbec nic nevím.Moje vada je ta že mě zajímá skoro všechno a mám tendence zabředávat do tématu a hned vymýšlet jak to vyrobit a s tím v ruku v ruce jdoucí prokrastinace...Nedávno mi kamarád řekl že někde viděl navařování zastudena a jestli bych mu o tom něco nezjistil.No dopadlo to tak že jsem zjistil že se to jmenuje impaktní navařování přečetl jsem o tom asi 3práce rámcově pochopil jak to funguje a začal vymejšlet vlastní konstrukci včetně technických detailů a problémů jako mechanismů dávkování prášků urychlení plynu atd.no zkrátka jsem na tom zabil asi 10 dnů i když jsem věděl že to stejně dělat nebudu.Když jsem potom spustil přednášku tomu kámošovi tak mě přerušil řekl že rok vývojem ztrácet nebude, hotový řešení se mu nevyplatí a bylo hotovo...tolik k ilustraci mých nedostatků.
Lidi mi neustále říkají že nechápou proč pracuju jako přiblblej prodavač proč nejdu dělat do výzkumáku nebo do nějakýho vývoje či co ...no v tom já mám jasno jsem král pouze mezi slepcema. Nemám vzdělání potřebné znalosti ni zkušenosti takže zůstávám nohama pevně na zemi. Ale jak se říká všechno jde když se chce ,zatím se mi vžy podařilo dohrabat se toho co jsem si vymyslel ,bez znalosti elektroniky jsem z počáteční touhy postavil elektronkovej zesilovač (neříkám že jsem vše pochopil ale fungoval na první zapojení). Absolutně bez znalosti programování jsem si udělal zabezpečovačku (s ard. Několik senzorů s výpisem na display)co na tom že by to dítěti v informatice trvalo tak 45vteřin i s vysmánim se mi...nakonec jsem se dohrabal výsledku co jsem chtěl...
Když jsem se asi před 3roky rozhodl že si postavím cnc frézku nevěděl jsem o tom nic, doslova absolutně kulový.
Dneska bych rozsáhlým popisem každého komponentu dokázal nemálo lidí unudit k smrti.Rodina přítelkyně a známí mě automaticky zastavují když se s nima chci podělit o zajímavý konstrukční problém či řešení co jsem pro svoji frézku vymyslel.
Líbí se mi pájení ,svařování,měření,zaškrabávání,broušení,frézování,soustružení cnc i konvenční,3d modelování.
Nevadilo by mi stát u mašiny ,fyzicky máknout ,nebo dělat děvku pro všechno.
Líbila by se mi různorodá nerutinní práce kde je vidět výsledek.
Nelíbilo by se mi kysnout na jednom fleku v mamutí firmě a opakovat jednu operaci 1000*za den 6dnu v týdnu.
Co se týče zkušeností tak žádné moc nejsou strávil jsem pár desítek hodin na konvenční frézce a soustruhu s primitivníma výrobkama nic jsem vyloženě nezkurvil.
Nedávno jsem poprvé vařil( mig v pulzu) asi po hodině už jsem produkoval hezký sváry a bavilo mě to.
Mám základní znalost Fusion360 shlédnul jsem řadu instruktáží a něco vymodeloval docela mi to leze do palice a baví mě to.
Mám obecný přehled o mašinách a vcelku chápu jak fungují(programování přímo v iso neumím ale asi by to nebyla pro mě překážka).
Mám obecný přehled o nástrojích a měřidlech a na co se používají.
Zaměstnání mé osoby bude asi vyžadovat zaškolení a jistou instruktáž ale celkem rychle se učím .
Dokážu vyprodukovat dost všetečných otázek abych si byl jistý .Pokud si jistý nejsem nebojím se zeptat.
Nejsem arogantní a umím poslouchat když mi někdo něco vysvětluje.Nejsem zbrklý jsem svědomitý a opatrný ,velice nerad něco ničím ke strojům nástrojům a měřidlům co mi neříkají pane se chovám jako kdyby ano.Charakterizoval bych se jako materiál se kterým se dá pracovat.
Ve svém současném zaměstnání si vydělám 27k hrubého rád bych si vydělal víc.
Budu rád za případné nabídky(Pha západ,Kralupy,Kladno atp.) Nebo rady jak postupovat.
Je mi jasné že se stanu hromosvodem k výsměchu no ale co už ....naivkou ve všech směrech..
Pro chlupatý koule mistra Kápě pečený na vohni!!
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

22. 9. 2018, 4:46

Jako 27 hrubého u prodavače je slušné, to tady na Ostravsku nemá ani soustružník s praxí, pokud si to chce vydělat prodavač v MS kraji, jediná možnost je jít rubat kolotoč do Hyundai k pásu.

Osobně bych doporučil nějaké dálkové studium na průmyslové nebo kurz CNC.
MAS FU2A, TOS SM16A
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

22. 9. 2018, 6:55

Pokud má někdo zájem a není úplně levý, je to mnohdy pro firmu větší přínos než profík který je moc profi.
Například svářeč, který nechtěl vzít do ruky flexku, štětku ani smeták pro nás smysl neměl.

Ale je dobré mít alespoň něco co se dá nabídnout.
Takový čkověk pro všechno, co chápe techniku, elektro apod. u nás dělá "skladníka", ale pak už není nikdo bez "dokladu".
U zámečníků je potřeba svářečák, elektrika, CO, někteří TIG (s tím že to +/- umí vzít do ruky)
Elektrikář holt musí mít 50-ku.

Vyber si co by tě bavilo a zkus si udělat "papíry".
Bohužel firma často nemá na výběr, musí dodržovat moc věcí a lidi na to musí mít kvalifikaci.
Pokud budeš mít alespoň něco, často ti už firma zařídí další kurzy, školení apod. když vidí že to dává smysl a člověk chce.

PS: Až bude krize, tak se ti všestranost taky bude hodit.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
grade065
Příspěvky: 1012
Registrován: 9. 1. 2015, 12:45

22. 9. 2018, 7:18

Cjuz píše: 22. 9. 2018, 6:55
Například svářeč, který nechtěl vzít do ruky flexku, štětku ani smeták pro nás smysl neměl.
:shock: možná proto aby si nezašpinil oblek :lol: mě bylo řečeno že flexa je svářečova největší kamarádka.
Pro chlupatý koule mistra Kápě pečený na vohni!!
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

22. 9. 2018, 8:14

Vzhledem k tomu, že tohle mám za sebou, asi tak zhruba stejný, na pár detailů, tak to vidim asi takhle, buď tě zajímají peníze, a nebo chceš dělat něco co má smysl, a co tě bude naplňovat. (časem přijdeš na to, že to co tě naplňuje, ty peníze sebou přinese, jen to chce vydržet těžký začátky). Pokud pujdeš primárně za korunou, tak ji jednak mít nikdy nebudeš, a navíc prodrbeš plno času, a to je ta nejcenější komodita, tu si nekoupíš. Doteď jsi dělal otroka za pár korun, prodával jsi svůj čas za 20k čistýho. Ať pujdeš kamkoliv, stejně budeš otrok, a za chvilku budeš řešit to stejný. Přemejšlej, máš internet, celej svět doma :wink: Ještě ti pošlu PM
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

22. 9. 2018, 9:49

Cjuz píše: 22. 9. 2018, 6:55
Například svářeč, který nechtěl vzít do ruky flexku, pro nás smysl neměl.
No s tou flexou nesouhlasím ,špičkovej svařeč by flexu do ruky brát moc neměl ,to je jako když klavírista filharmonie chodí na vedlejšák dělat díry se sbíječkou :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
4squares4
Příspěvky: 155
Registrován: 17. 8. 2017, 6:12

22. 9. 2018, 10:06

Máš to krásně rozepsaný, věkem jsem na tom podobně, dost se v tom textu poznávám, pracovní prostředí máme jiné, pohybuji se v akademické sféře, možná neřeším 1000x stejnou věc denně, ale zase je to pakárna jinak, všechno má svoje. Hlavně je potřeba si uvědomit, že za plotem je ta tráva vždycky zelenější :) . Tak aby jsi nestrávil život "skákáním přes plot" :). Držím palce ať se najdeš!
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

23. 9. 2018, 9:20

fmodel píše: 22. 9. 2018, 9:49
Cjuz píše: 22. 9. 2018, 6:55
Například svářeč, který nechtěl vzít do ruky flexku, pro nás smysl neměl.
No s tou flexou nesouhlasím ,špičkovej svařeč by flexu do ruky brát moc neměl ,to je jako když klavírista filharmonie chodí na vedlejšák dělat díry se sbíječkou :lol:
Jenže zde to bylo o tom, že chtěl mít k ruce dalšího zámoše který mu asi 1x za hodinu něco šmrncnul.
Podle mě pokud někomu dáváš na hodinu pořád stejně a na celé akci jsou 3 lidi, je prostě potřeba aby všichni zabrali.
Člověk který přestane vařit a sedí, klidně hodinu čeká protože nemůže pokračovat kvůli práci na 5 minut s flexou = u nás nemá smysl.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

23. 9. 2018, 10:00

Jasně ,svařeč plotů muže flexovat furt :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

23. 9. 2018, 10:45

Aj profi zvarac potrebuje flexu ked dava zvar na vrstvy mal by ho vzdy prebrusit spoje tak isto.
Inac drzim palce co sledujem v mojom okoli vela firiem potrebuje sikovnych ludi ja som si spravil maturitu len teda aby som nebol "hlupak" zvaracsky aby ma uplatnil a ? Nikto sa ma nikdy nepytal ci mam maturu tak isto ked som siel zaniest zivotopis do dvoch firiem ked som menil pracu na zvaraca tak nikoho nezaujmalo ze mam zakladny kurz na mig, skor hladaju hotovych pracovnikov ktoreho niekam postavi a bude makat.
Raz som skusil poslat zivotopis na jednu poziciu kde bola podmienka vysoka skola ( nahovoril ma na to spoluziak ze by ma tam zobrali ked vedel ze ma take veci bavia ) zavolali mi ze ci by som im poslal nieco co som vyrabal a s cim pracujem, na dalsi den som mal ist na pohovor a mali zaujem.
Len - Hlavně je potřeba si uvědomit, že za plotem je ta tráva vždycky zelenější :) . Tak aby jsi nestrávil život "skákáním přes plot".
A tak sa nechcem uz natahovat kde mi daju o par euro viac a menej chcel by som casom robit sam. Momentalne do toho investujem vsetok cas a peniaze.
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

23. 9. 2018, 10:52

Cjuz píše: 22. 9. 2018, 6:55 Například svářeč, který nechtěl vzít do ruky flexku, štětku ani smeták pro nás smysl neměl.
Nehledali jste spíš zámečníka který umí svařovat, lakýrníka a uklízečku?
(Výstižnější termín je ďxxxa pro všechno.) Prostě maximálně flexibilní multioborový pracovník. :D :wink:
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

23. 9. 2018, 11:57

Bohužel nejsme firma o stovkách zaměstnanců, ale děláme to v cca 20 lidech.
Tam holt musí všichni dělat všechno, ale každý je samozřejmě zaměřený na svoji profesi.

Jo a ty papíry nepotřebujeme my, ale ti pro které děláme.
Pokud stavíš linku ve velkých firmách tak chtějí doložit hromadu věcí, někde musíme mít jištění od horolezce když jsme víš než 4m nad zemí, někde máme pokutu 1000€ pokud se sami při své práci nějak zraníme. Je to často uhozené, ale takové jsou velké koncerny.

Proto je důležité mít na něco "papír", aby ti nemuseli smutně říct, že jsi sice super, že by tě hned brali, ale nemůžou kvůli tomu paíru. :roll:

Předpokládám, že tohle u lidí co dělají sami na sebe neplatí, tam je hlavní aby uměli co je potřeba.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

23. 9. 2018, 12:56

JJ, kdo dělá sám na sebe je přesně ten multioborák. Nákupčí- zásobovač, skladník, dělňas, sekretářka, účetní, řidič, ředitel i uklízečka a mnoho dalšího v jednom. :lol:
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

23. 9. 2018, 3:20

Skoro všechny tyhle lidi sám nahradíš, ale tu sekretářku ne. Plácnout sám sebe po zadku fakt není ono.
;-)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

23. 9. 2018, 3:26

Mex píše: 23. 9. 2018, 3:20 Skoro všechny tyhle lidi sám nahradíš, ale tu sekretářku ne. Plácnout sám sebe po zadku fakt není ono.
;-)
:lol: :lol: :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Prace“