Nabízím CAD/CAM programování

sledujte nabídky práce na https://www.strojirenstvi.cz/nabidky-prace
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

15. 11. 2018, 9:35

Samozřejmě neříkáme, že externí programátor vždy ne. Jako pro provozy, kde se vyměňují programy párkrát do roka tak tam CAM programátora neuživí. Ale určitě ne melouchář. Když udělá škodu, co si na něm kdo vezme. Když to bude firma nebo OSVČ s pojištěním, tak prosím. A chybu udělá i člověk, co programuje třeba i deset let. Třeba zapomene na korekci nebo na přídavek před kalením a kus za sto tisíc se pak může vyhodit. Když budete podnikatel, co si externího programátora sjedná, tak budete chtít uhradit případnou plnou škodu.
Michnov
Příspěvky: 39
Registrován: 1. 10. 2015, 9:39

15. 11. 2018, 9:57

Hele já v podstatě souhlasím s tím, že tady mladej zakladatel vlákna to vidí moc jednoduše a hodně pravděpodobně si takhle nepřivydělá...za mě to ale proveditelný je. Jen to musí dělat někdo, kdo ví, co dělá a vidí dál než on. Pokud si je případnej objednatel programátora vědomej možnejch rizik a správně to právně ošetří, tak je v tom riziko asi stejný, jako u jakýhokoliv třebazaměstnance. Tam je taky výše hmotné odpovědnosti omezená a pojištění povinný není.
Já dělám programy cca 14 let a pokud bych dělal takovouto zakázku ven, tak bych to samozřejmě kontoloval, dokud bych si nebyl ( skoro :) ) jistej, že ode mě to blbě není...
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

15. 11. 2018, 10:21

Nechali jsme si dělat jednu desku externě a majitel té nástrojárny mi volá, že ten jeho zaměstnanec udělal zahloubení pro šrouby o 10mm hlubší. A hned že nám udělají novou desku a že to nechá toho člověka zaplatit. Tak jsem se na to podíval, viděl jsem, že hlubší zahloubení nevadí a že se použijí jen kratší šrouby. Tehdy jsem si říkal, jaký mám štěstí, že dělám v nástrojárně, kde se škody zaměstnanců neřeší. Tedy pak se to vyřešilo zavřením nástrojárny ale to je jiná storry. Tím chci říci, že dneska mají zaměstnavatelé dost velké páky na své zaměstnance a nějaký externista nemůže žádnou milost očekávat.
Michnov
Příspěvky: 39
Registrován: 1. 10. 2015, 9:39

15. 11. 2018, 10:32

nic o milosti pro externistu jsem nepsal :), jen ať má zodpovědnost za svou prácu...
chyby zaměstnanců se u nás taky neřeší...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

15. 11. 2018, 11:43

Zamestnanec rucival cca do vyse 5ti platu
Externista je ppd smlouvou a to byva do halire
Ja mel kdysi jako kontraktor ve smlouve to ze se pri chybe zapocte moje hodinova taxa x pocet hodin a pocet zamestnancu kteri ji budou muset vyresit.
Coz mohlo znamenat treba desitky hodin v desitkach lidi.
Takze statisicove castky

Ostatne jedno takove pro dobrotu na zebrotu splacim pet let a budu platit jeste tak dalsich 10
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
PROGRAMATOR1
Příspěvky: 1
Registrován: 16. 1. 2019, 7:45

16. 1. 2019, 8:31

Přijde mi, že řešíte nesmrtelnost chrousta,
sám dělám externího programátora, cam +heiden na dppč nebo DPP
praxe 15let "alu, nerez, inco"
a pokud se najde vůle a prvotní seznámení s "vozovým parkem" pak vše funguje ok.
Jak píše kolega čekal jsem v tomto tématu spíše zadání práce. programátor
Uživatelský avatar
Sajmon
Příspěvky: 456
Registrován: 13. 1. 2017, 10:49

16. 1. 2019, 9:11

robokop píše: 15. 11. 2018, 11:43 Zamestnanec rucival cca do vyse 5ti platu
Externista je ppd smlouvou a to byva do halire
Ja mel kdysi jako kontraktor ve smlouve to ze se pri chybe zapocte moje hodinova taxa x pocet hodin a pocet zamestnancu kteri ji budou muset vyresit.
Coz mohlo znamenat treba desitky hodin v desitkach lidi.
Takze statisicove castky

Ostatne jedno takove pro dobrotu na zebrotu splacim pet let a budu platit jeste tak dalsich 10
jen dotaz.. na takove veci se nevztahuje pojsitka tzv "pojistka na blbost" nebo neco podobneho?
Predpokladam problem a hadky s pojistovnou aby to uznala...
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

16. 1. 2019, 9:47

vztahuje a nevztahuje - podívej se na to z pohledu pojišťovny - jak se bude pojišťovna bránit, aby jsi z ní jen netahal peníze, co bude chtít od tebe doložit/prokázat.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

17. 1. 2019, 5:35

ne, na tohle je "pojisteni odpovednosti zamestnance"
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1821
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

30. 1. 2019, 12:53

Jak mi zaručíte, že neodcizíte výrobky (výkresy) a nebo nezneužijete a nepředáte info o zakázkách jiné firmě? která je pak podcení a přebere? Jen blázen by svěřil cizímu člověku vlastní know-how.
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
LukasGunther
Příspěvky: 417
Registrován: 14. 3. 2017, 3:53

30. 1. 2019, 5:28

martasg1 píše: 30. 1. 2019, 12:53 Jak mi zaručíte, že neodcizíte výrobky (výkresy) a nebo nezneužijete a nepředáte info o zakázkách jiné firmě? která je pak podcení a přebere? Jen blázen by svěřil cizímu člověku vlastní know-how.
Co jsme delali kooperace tak na vykresu vystrihnout zakaznika a hotovo. Pak nikdo nezjisti od koho prisla zakazka. Aspon u nas to tak funguje.
formy
Příspěvky: 4
Registrován: 22. 6. 2019, 8:50

22. 6. 2019, 9:04

Tak děkuji presne to jsem cekal. Nikdo sem nic nepiste a nebude co resit.

Ps. Ja taky nic nenabizim

Formy jsou vlastni vyrobky, ne pro zadnyho zakaznika. Ale to je jedno.
Naposledy upravil(a) formy dne 22. 6. 2019, 10:27, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10105
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

22. 6. 2019, 9:59

Tak sis zamachroval ,některý hobbík si z toho možná ucvrkne ,jinak neděláš nic co by místní co to živí nedělali .Normálně je začátek konce ukazovat takhle veřejně cos dělal pro zákazníky protože ti k tomu asi nedali svolení, zvlášť u forem což je začátek cesty k výrobku a tím ukazuješ potenciální konkurenci zákazníka co se připravuje.Asi bych od tebe nic nechtěl ,bál bych se kde se mi toulaj data .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10105
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

22. 6. 2019, 11:13

formy píše: 22. 6. 2019, 9:04 Tak děkuji presne to jsem cekal. Nikdo sem nic nepiste a nebude co resit.

Ps. Ja taky nic nenabizim

Formy jsou vlastni vyrobky, ne pro zadnyho zakaznika. Ale to je jedno.
No pokud jsou tvoje tak není problém ,jen to tvoje entrée bylo jako ,,čumte jak jsem dobrej na mě nemáte " stačilo to podat jako všichni ostatní a bylo by to v pořádku . :wink:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Prace“