Ako ste na tom so zákazkami? ( ide kríza)

sledujte nabídky práce na https://www.strojirenstvi.cz/nabidky-prace
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

17. 9. 2019, 11:01

Zato vy valaši máte hned ve všem jasno a nějak jste vyrostli z pasení ovcí na kotárech do vševědů. Kéž by to bylo tak jednoduché jak píšeš a to jsi toho hodně překroutil ve svůj prospěch.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

17. 9. 2019, 11:08

Josef píše: 17. 9. 2019, 10:56

Jspoustu dalších věcí, které už (kromě těch zbraní, které jdou dále na odbyt) prostě nestačily světovým standardům a poptávce po kvalitě.
A teď vyrábíme a prodáváme pod svým jménem co ???
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

17. 9. 2019, 11:21

Josef píše: 17. 9. 2019, 10:56Obráběcí stroje se prodávají dál
Například výroba obráběcích strojů, třeba klasických soustruhů, významně klesla. Jenže všechno má svůj důvod, stačí, když se podíváme sami na sebe. Každý sháníme soustruh za deset korun za kilo, při tom můžu mít do týdne doma třeba tohle: https://www.trens.sk/sk/produkty/univer ... ruhy/sn-32. Já vím, nejsou prachy, ale těch nemá nikdo dost. A to je celý ten problém, proč tak spadla výroba těch "klasických" produktů které se tu dělaly desítky let.
Aleš Procháska
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

17. 9. 2019, 11:23

Obráběcí stroje se vyráběly především pro fabriky, které byly po kotrmelci tak úspěšně zlikvidované.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

17. 9. 2019, 11:38

fmodel píše: 17. 9. 2019, 11:08
Josef píše: 17. 9. 2019, 10:56

Jspoustu dalších věcí, které už (kromě těch zbraní, které jdou dále na odbyt) prostě nestačily světovým standardům a poptávce po kvalitě.
A teď vyrábíme a prodáváme pod svým jménem co ???
Zase trolíš?
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

17. 9. 2019, 11:41

Britt píše: 17. 9. 2019, 11:23 Obráběcí stroje se vyráběly především pro fabriky, které byly po kotrmelci tak úspěšně zlikvidované.
Protože nevyráběly konkurenceschopné výrobky. Už prostě pochop, že výrobky za tebou chváleného socíku byly zpravidla sto roků za opicema. Bylo ekonomické vystavět novou fabriku, která produkovala neprodejné zboží? Podle tebe asi jo, protože se stavělo a vyrábělo.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

17. 9. 2019, 11:43

Josef píše: 17. 9. 2019, 11:38
fmodel píše: 17. 9. 2019, 11:08
Josef píše: 17. 9. 2019, 10:56

Jspoustu dalších věcí, které už (kromě těch zbraní, které jdou dále na odbyt) prostě nestačily světovým standardům a poptávce po kvalitě.
A teď vyrábíme a prodáváme pod svým jménem co ???
Zase trolíš?
jak trolíš ,zajímá mě co teď vyrábíme a prodáváme pod svým jménem aby to znal celej svět jak se s oblibou říká . Já o ničem celosvětového významu nevím ,jo Škodovka není naše ,tak že mě nic dalšího nenapadá.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

17. 9. 2019, 11:59

Britt píše: 17. 9. 2019, 11:23 Obráběcí stroje se vyráběly především pro fabriky, které byly po kotrmelci tak úspěšně zlikvidované.
Ty naše fabriky jich zase tak moc nekupovaly. V jedné takové jsem pracoval, sice krátce, ale zdroj zkušeností na celý život :-) Dělal jsem na x-krát generálkovaných strojích, na nové nebylo (fabrika nedostala peníze). Dělaly se tam přístroje doslova na koleně. Nebyly dva dolary na senzor, tak se tam bastlily náhražky z čeho se dalo. Když jel hlavní vývojář na veletrh, tak mu tam konkurence ochotně ukázala svůj přístroj zevnitř se slovy "to stejně nedokážete vyrobit" (a měli pravdu). Po revoluci po jejich produktech neštěk pes, protože byly předpotopní a dostat se na světovou úroveň (i kdyby zázrakem byly peníze na investice) by byla tvrdá práce na řadu let. Při tom ti vývojáři a konstruktéři nebyli blbí, ale zatímco západní vývojář (a teď už klidně i já :-)) si objednal libovolnou součástku jakou potřeboval a do 48 hodin ji měl na stole, u nás musel buď sám vyrábět prakticky z ničeho náhražku nebo měsíce čekat, až mu schválí "valuty" a pézetka mu ji milostivě doveze, pokud vůbec nebo pokud borec z pézetky neusoudí, že se to dá nahradit něčím jiným a nekoupí místo toho úplnou hovadinu :-)
Aleš Procháska
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7205
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

17. 9. 2019, 12:02

Britt píše: 17. 9. 2019, 11:23 Obráběcí stroje se vyráběly především pro fabriky, které byly po kotrmelci tak úspěšně zlikvidované.
A kdo je likvidoval?
Havel?
On chodil po fabrikách a vozil stroje do šrotu a převáděl si prachy do svýho sro a přemnouval potenciální zákazníky, aby si radši koupili toho Opla nebo Forda nebo Mercedesa a nekoupili si Š105/120?
prohlídni si třeba totální lidovku Fiata Uno (Auto roku 1984) a Š105/120 z té doby (do r. 1984 ("užovka")
svez se s tím
nemluvě o něčem lepším než je to Uno
Místo mašiny s Heidenhainem aby si koupili Tesla NS640? (nebo jak se to jmenovalo)
o spotřebním zboží ani nemluvě
...
opakuju se - ale ty fabriky pokud byly rozkradeny, vytunelovány, tak to ve většině případů provedl původní management ("kádry" s rudou knížkou v kapse)
zbytek nedokázal obstát v konkurenci, protože 90% svý produkce vozili do Ruska a různých spřízněných lido-demo v Africe za suchý z nosu a bez nároku na kvalitu a inovace atd
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

17. 9. 2019, 12:28

Britt píše: 17. 9. 2019, 11:23 Obráběcí stroje se vyráběly především pro fabriky, které byly po kotrmelci tak úspěšně zlikvidované.
Ne že by před kotrmelcem soudruzi z RVHP nezařízli různé slibné projekty s tím že tady se žádné kombajny (xxx, yyy, zzz) dělat nebudou, protože tento sortiment má přiděleno NDR nebo DDD, SSS, XXX ...
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

17. 9. 2019, 5:38

Carl_FM píše: 16. 9. 2019, 9:34 ... Dubček byl chytřejší, ale vlak mu vyjel z ruk ...
Nechtěl jsem se do téhle debaty zapojovat, ale tato věta mě nadzvedla.
Jestli tenhle idiot byl "chytřejší", tak já jsem královna ze Sáby. Pokud nebylo myšleno chytřejší než kýbl malty.
Z politiků by mu mohla sekundovat tak možná paní May. To byla podobně "žena na svém místě", jako byl pan Dubček.
majo477
Příspěvky: 873
Registrován: 28. 5. 2014, 8:39

17. 9. 2019, 5:58

Havel mal velký podiel na likvidácii hlavne zbrojoviek,,známi bol člen delegácií havla,albrightovej,,po zbrojovkách čssr,,zámer bol jasný,,,
Qc6u2uzOQyG4F56h7qmXiQ.1280_V-clav-Havel-na-n-v-teve-v-Z-S-Martin-v-roku-1989-Naobedoval-sa-s-pracuj-cimi-v-jed-lni-Z-S.jpg
alebo si pán dramatik chcel dať len obed s pracujícim lidem?foto z jedálne zts martin
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

17. 9. 2019, 6:17

Mex píše: 17. 9. 2019, 5:38
Carl_FM píše: 16. 9. 2019, 9:34 ... Dubček byl chytřejší, ale vlak mu vyjel z ruk ...
Nechtěl jsem se do téhle debaty zapojovat, ale tato věta mě nadzvedla.
Jestli tenhle idiot byl "chytřejší", tak já jsem královna ze Sáby. Pokud nebylo myšleno chytřejší než kýbl malty.
Z politiků by mu mohla sekundovat tak možná paní May. To byla podobně "žena na svém místě", jako byl pan Dubček.
Bylo míněno chytřejší než Novotný.
Chytřejší neznamená chytrý.
MAS FU2A, TOS SM16A
Uživatelský avatar
Andy V
Příspěvky: 186
Registrován: 17. 8. 2016, 11:46
Bydliště: Rakovnicko

17. 9. 2019, 6:24

Kdybych přečetl úplně všechny příspěvky ve vláknu, tak bych snad i dostal depresi. Nebylo by lepší vykašlat se na minulost? Stejně ji nezměníme, co se stalo, stalo se. Vím, že je to těžké, hlavně pro ty, co to zažili i na vlastní kůži, ale ani tak se to změnit nedá.

Nic není jen černé nebo jen bílé. Zrovna tak jako jsou tu věci, co nestojí za nic, tak jsou tu i věci, na které můžeme být hrdí stále. Co se týká výroby strojů, tak na tom přece nejsme tak špatně. Tajmac ZPS patří mezi světovou špičku vícevřetenových soustruhů například. A určitě by se našly další věci, jen hledat. Zrovna tak si myslím, že máme sice trochu z ostudy kabát jako stát, ale jinak jsme na pracovním trhu i v cizině vcelku cenění. Chytré mozky tu máme taky. Výzkum nanotechnologií v Liberci patří opět mezi světovou špičku.

A to, že máme nižší platy a vyrábíme povětšinou věci s nízkou přidanou hodnotou je podle mě dáno především výchovou. Malá finanční gramotnost, vedení k až nezdravé skromnosti, málo odvahy zariskovat, to je ale opět spojeno s finanční gramotností. Navíc náš vzdělávací systém je nastaven tak, aby zabíjel zvědavost, kreativitu a i odvahu. Jsme trestáni za chyby, pak se každý snaží být bezchybný a bojí se chyby udělat - riskovat. A stále dokola.

A co se týká krize, mě to skoro přijde jako: "Krize bude, i kdyby být neměla. O to se postaráme."

Omlouvám se za román, ale už jsem nemohl jen číst ty negativa. :)
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

17. 9. 2019, 7:08

Britt píše: 17. 9. 2019, 11:01 Zato vy valaši máte hned ve všem jasno a nějak jste vyrostli z pasení ovcí na kotárech do vševědů. Kéž by to bylo tak jednoduché jak píšeš a to jsi toho hodně překroutil ve svůj prospěch.
To je proto, že jsme zvyklí makat a uvažovat a ne být vychcaní a brečet, že jsou pryč staré časy, kdy se udávala každá možná i nemožná maličkost.
Odpovědět

Zpět na „Prace“