Ako ste na tom so zákazkami? ( ide kríza)

sledujte nabídky práce na https://www.strojirenstvi.cz/nabidky-prace
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

7. 9. 2019, 9:42

bobik píše: 7. 9. 2019, 9:27 ... Co my předáme dalším generacím?
Přírodu, která si pomohla sama, jak tvrdí ekoteroristé. Pak se mohou přivázat řetězy k těm mrtvým stromům a zahodit klíče. To měli udělat už dávno. A nebylo by chovných míst pro kůrovce. Je zarážející, že se v tom angažují i někteří vědci a profesoři. Monokultury v lesích se nejvíce prosazovaly až po válce. Pamatuju si, jak nás ve škole učili, že jedině smrkové lesy jsou rentabilní. A sadilo se v bukových rubech jen smrkem a nově zalesněné plochy byly jen smrk. Dnes jsou to nejvíce ohrožené porosty, co se týká stáří lesa. Před měsícem jsem byl na Oravě a pohled na Kysucké a Oravské lesy nebyl zrovna uklidňující. Už to došlo až tam. Prostě od Šumavy k Tatrám. :( a zelení se radují.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10102
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

7. 9. 2019, 10:09

Koho chleba jíš ,no a ekologie i ekoterorizmus jsou dobře dotovaný.
K tomu kůrovci ,až vyhubíme smrky najde se jinej škodiš kterej sežere zase listnáče :lol: co třeba zahubilo většinu jedlých kaštanů ? atd. pak se to zase zopakuje jen v obráceném pořadí.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

7. 9. 2019, 1:00

Včera jsem byl v lese na houbách ... ta kalamita je opravdu velká, těžba skoro všude kam jsem zašel a přitom v mistech, kde nebylo těženo jsem viděl spousty stromů s hromádkou kůry na zemi a holým kmenem. Hezký koukání to fakt není. Na jaře mi polesnej říkal, že jedna vedlejší vesnice má lesy tak zasažený, že až skončí těžba (asi do 2 let) budou zcela bez lesa. Bobík má bohužel pravdu jen s tím rozdílem, že nám obyčejnejm se bude dřevo na topení prodávat stále draho protože ho levně vyvezeme do Německa, Číny atd ... To že to bude průser v budoucnu je víc než jistý, to že budeme platit za jídlo sumy o kterých se nám zatím ani nezdá je vysoce pravděpodobný. Ostatně každej kdo si dnes zkusí doma něco vypěstovat ví jak pracný je sklidit třeba brambory, pokud to nechci komplet penetrovat chemií ... mandelinky, plíseň, a hlavně hraboši ... :twisted: Mám sice už skoro sklizeno, ale když si sečtu pracnost a náklady na boj se škůdci (dotace neberu), tak kilo za dvacku je krásná cena.
Takže nás moc růžová perspektiva nečeká ... mít kus pozemku a umět produkovat nějaký potraviny se bude asi brzo hodit víc než znalosti CNC kodu. :wink:
A jen na doplnění ... vloni někdy koncem června mi obecní polesnej vyprávěl, jak jim to sucho od dubna odrovnalo prakticky celou jarní výsadbu za stovky tisíc, a že budou muset celou akci opakovat, takže si nedělejme iluze, že dřevo zlevní, obcím a dalším producentům dřeva dochází, že náklady na obnovu budou šílený.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

7. 9. 2019, 1:28

Alespoň samotěžba může být levná. Ono toho dřeva nejspíš hodně shnije, už teď pily nestíhají. Když se vezme celé auto po 40 kubíkách tak to vyjde na 250Kč/kubík. Horší je, že se někteří dodavatelé dřeva to kůrovcový dřevo vozí neošetřený, takže kam brouk sám nedoletí tam mu ještě pomůžeme. Já osobně plánuji přiští rok nakoupit tak 80 kubíků v celých kládách. Mám nevyužitý půlhektarový pozemek, tak tam to může pár let ležet. To je tak na 4 roky, co bude potom je otázka. Nejspíš zainvestuju do soláru a zateplení.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

7. 9. 2019, 1:49

to je stejně smutná bilance.. 250kč/kubík, 80kubíků, 4 roky tzn 5000kč rok.. pak to muset mít kde skladovat ,nařezat, naštípat, navozit a denně to házet co x hodin do kotle pak popel a nasraní sousedi, že soused zase topí... to se ani nemůže vyplatit, já mám nízkoenergetickou novostavbu a v plynu mě to vyjde podobně bez práce..
takže pořádně zatepli to je cesta k úsporám..
jinými slovy když spotřebuješ málo, tak je ti v podstatě jedno kolik to stojí..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
r4cv
Příspěvky: 2681
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

7. 9. 2019, 2:19

RaS píše: 7. 9. 2019, 1:49 když spotřebuješ málo, tak je ti v podstatě jedno kolik to stojí..
len následne príde situácia, že teplárne (alebo ktokoľvek iný) potrebuje zarobiť na svoj chod za rok X miliónov. pri poklese spotreby utŕžia menej, tak pri kalkulácii na budúci rok sa zdvihne cena za jednotku, aby dostali svoj objem peňazí....
už sa to stalo pri zateplovaní panelákov, že návratnosť zateplenia je vlastne v nedohľadne.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10102
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

7. 9. 2019, 2:36

r4cv píše: 7. 9. 2019, 2:19
pri poklese spotreby utŕžia menej, tak pri kalkulácii na budúci rok sa zdvihne cena za jednotku, aby dostali svoj objem peňazí....
Přejdem na bioplyn ,začnem konzumovat víc fazolí a hrachu ,výsledek bude velký přebytek energie :mrgreen:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1174
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

7. 9. 2019, 3:53

Chlapi. U nás toho kôrovca nechali v lese zákonom niekedy okolo r.1996. Podĺa mňa je to riadená likvidáci lesov, lebo zelené stromy by ochranári nedovolili rezať. Chlapík z urbáru mi vravel, že keď našiel horar napadnutý strom kôrovcim, do 3 dní musel byť zrezaný, olúpaný a kôra spálená.

Dnes je to des a hlavne biznis. Poliak ma dotácie od štátu keď drevnú hmotu nakupuje v zahraničí. Oplatí sa mu 2x zaplatiť pokutu za preťažený kamión a aj tak zarobí.
Ale najhoršie je že večšina dreva končí v Ružomberku kde sa melie na druhotnú surovinu. A ja čo by som chcel 5m3 gulatiny z borovice na hobby porez doma, na trámy a dosky, nikto mi nebude venovat čas. Zoberte 20m3 a móžme sa baviť...
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

7. 9. 2019, 4:11

Když topíš dřevem, tak sousedi nemůžou být nasraný, neboť z komína ani kouř nevidíš a necítíš. A zateplit starý barák to je tak na 200 000Kč s nejistým výsledkem. Já protopím každoročně tak 15 000Kč. Takže nevidím v tom zateplení až tak velkou výhodu. Snad až teď, že nebude čím topit.
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 2263
Registrován: 3. 8. 2016, 9:29

7. 9. 2019, 4:57

Ono zateplení a plastová okna není nic moc zdravého ;)

U nás nechávají na samovýrobu 180 Kč za kubík. . Nedávno tu jeden chlap nechával palivo v e dvou metrech za 250 za kubík.
Jinak dřevo vozí v lodních kontejnerech do Číny, Indie a nově Vietnam. Řežou všechno na 11,8 m.
Naposledy upravil(a) stanik84 dne 5. 12. 2019, 4:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1174
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

7. 9. 2019, 5:37

Zateplenie celého starého domu nevedie k ničkomu dobrému. Skôr či neskôr sa objavia poruchy konštrukcií, ktorých odstraňovaie zneguje celé výhody zateplenia. Stare domy musia dýchať.
Úspora sa tiež prejaví znížením teploty interiéru o 2°C a miesto sedenia v trenkách a tielku sa dá sedieť v teplákoch a mikine a chladnejší interiér sa prejaví aj na zdravšom bývaní.
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1174
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

7. 9. 2019, 5:48

Ja som kupoval gulatinu borovicu zdravu za 65e/kubik a modřín minulý rok tiež. Toho roku chceli za neho 90e/m3... to sa mi už oplatí skupovať 20 rokov suché drevo z bazoša...

180czk nieje ani 10e ... to je jak zadarmo ale uschnuté po stojačky...bez chemického ošetrenia nepoužitelné. Ale na technické veci super

U nás teraz pri vetre láme zelené stromy tak 1m nad zemou a v zlome vidno takú bielu hubu alebo plieseň akoby ich to žralo od koreňov.
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

7. 9. 2019, 7:03

Mám zkušenost, že když se ten smrk nerožštípe, tak shnije. Nejde ho dlouho skladovat v celých kládách, chce to na metrovky a rozštípat.
MAS FU2A, TOS SM16A
r4cv
Příspěvky: 2681
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

7. 9. 2019, 7:53

pred časom som zrezal v záhrade borovicu. nechcelo sa mi ju hneď rezať na kúsky, tak som celý kmeň cca 5m odložil. a po 3 rokoch bol tak zožratý, že som ho len pozametal..
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

7. 9. 2019, 8:24

Když už je řeč o dřevě, čtu zajímavou knihu
https://www.megaknihy.cz/svetove/261153 ... Y_EALw_wcB
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Odpovědět

Zpět na „Prace“