Ako ste na tom so zákazkami? ( ide kríza)

sledujte nabídky práce na https://www.strojirenstvi.cz/nabidky-prace
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1822
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

13. 6. 2019, 12:23

Engineer píše: 12. 6. 2019, 11:32 Výsledek ... nula, jakmile jsem chtěl za kvalitní práci peníze, bylo po všem. Takže silně přemýšlím, že na podobný poptávky už ani nebudu reagovat, dosud to byla skoro vždy jen ztráta času. :(
Úplně stejná zkušenost... a to několikrát za poslední rok...
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

13. 6. 2019, 6:40

Uplne normalni, vzdy se bude zbrblat o kvalite z lokalni vyroby a vzdy si nakonec koupi cinu protoze je o chlup levnejsi

Nastesti jsou jeste veci ktere cinani vyrobit neumi
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

13. 6. 2019, 7:08

robokop píše: 13. 6. 2019, 6:40
Nastesti jsou jeste veci ktere cinani vyrobit neumi
to si myslím už dávno není pravda, jen je to oblast výrobků, kde díky vzdálenosti neumí dumpingové ceny a umí je pokrýt vlastní poptávkou.

to bychom mohli také tvrdit, že Evropa neumí vyrobit kvalitní potraviny ... podle vzorku nákupu v CZ Kauflandu
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

13. 6. 2019, 7:13

Asi ano

Tedy jsem mel spis napsat kde cina neumi konkurovat
zatim
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
jafi
Příspěvky: 259
Registrován: 25. 4. 2017, 6:54

13. 6. 2019, 8:30

Presne moja rec, clovek sa natrapi kym vsetko premysli- technologiu, obrabanie, postupy, proste know how a vysledok veskery žádny. Tak isto ma vedia dojat firmy, že ked to prejde bude sa výrabat rocne 1000 kusov. Vyrobí sa 20 kusov a na konci roka 20 a to je vsetko. Ty to nacenis ako 1000 ks seriovku, ktorá sa bude opakovat a ajhla ho, nic z toho. Na to mam uz paky, ale to uz aj Vy viete ako s tym zatocit. Vtedy zahadne firma cukne a nic z toho nakoniec nieje ...
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

13. 6. 2019, 9:04

Tak ve firmě, kde jsem dělal, byla úspěšnost nabídek kolem 10%. Jsem to bral jako něco normálního. Teď jako živnostník mám úspěšnost kolem 50%, ale jen díky tomu, že dělám pro prověřené firmy, kde mi znají. Kde mi osobně neznají, tak tam se úspěšnost blíží nule.
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

13. 6. 2019, 9:23

martasg1 píše: 12. 6. 2019, 9:57 Já to nechápu, poptávek je hodně, ale...
Naceňuju naceňuju... snažím se nebýt drahej, ale pak vždycky to vezme nějaká firma za cenu nákladů a někdy ani to ne. A ty objednavatelé už jsou cenama na trhu tak rozmlsaný, že by to nejraději za cenu materiálu :?

Naposledy minulý týden odlitky 11kg litina GG200 - 30 kusů (ročně údajně 50ks), docela hodně operací a nějaká firma to vyrábí za třetinu ceny co jsem nabídl (údajně 25 EUR za kus). A že jsem to počítal na CNC za 650 na hodinu sakum prdum na minimum upnutí na pěti-ose a byl jsem prostě na trojnásobku.

Už se těším až EU zruší dotace nebo toto je fakt k posrání...

Cokoliv se ke mě za poslední rok dostane v sériích nad 10 kusů tak to dělá údajně konkurence levněji. Když to pak přepočítám na časy tak je to v cenách kolem 250-350 za hodinu CNC obrábění (a to počítám časy na minimum upínání na pěti-ose a tabulkový hodnoty).
Takže pro mě zatím jedině kusovka a to ve výsledku vyjde stejně s přípravama a řešením věcí kolem. Ale uživím nájmy, energie a rodinu. Ale žádnej zázrak.
Vzdycky bude levnejsi ten, co na polovinu ceny stroju dostal dotaci a polovinu mzdy pak prispiva urad prace, uz je konecne poreba si uvedomit, ze ty dotace pochazi z nasich dani a tu levneji konkureci si takto sami vytvarime
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

13. 6. 2019, 9:53

Znám pár kluků, kteří to valí doma v dílně a dělají zakázky pro takové firmy jako TOS Kuřim a vyplatí se jim to. Ti, co to zkoušeli pro Škodovku a jiné zahraniční firmy, dojeli na druhotnou platební neschopnost. Nejlépe jsou na tom ti, kteří jedou melouchy bokem, po práci.
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1822
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

13. 6. 2019, 10:55

Britt píše: 13. 6. 2019, 9:53 Znám pár kluků, kteří to valí doma v dílně a dělají zakázky pro takové firmy jako TOS Kuřim a vyplatí se jim to. Ti, co to zkoušeli pro Škodovku a jiné zahraniční firmy, dojeli na druhotnou platební neschopnost. Nejlépe jsou na tom ti, kteří jedou melouchy bokem, po práci.
Jo a určitě všichni platí státu to co mají a určitě mají povolené provozovny a platí všechny ty sračky kolem odpadů, bezpečnosti atd. To je fakt stát k posrání... nic si nepohlídá. Jde prostě jenom po nás malejch co chceme dělat legálně a poctivě vše jak se má.
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

13. 6. 2019, 12:22

martasg1 píše: 13. 6. 2019, 10:55
Britt píše: 13. 6. 2019, 9:53 Znám pár kluků, kteří to valí doma v dílně a dělají zakázky pro takové firmy jako TOS Kuřim a vyplatí se jim to. Ti, co to zkoušeli pro Škodovku a jiné zahraniční firmy, dojeli na druhotnou platební neschopnost. Nejlépe jsou na tom ti, kteří jedou melouchy bokem, po práci.
Jo a určitě všichni platí státu to co mají a určitě mají povolené provozovny a platí všechny ty sračky kolem odpadů, bezpečnosti atd. To je fakt stát k posrání... nic si nepohlídá. Jde prostě jenom po nás malejch co chceme dělat legálně a poctivě vše jak se má.
A ty jsi nikdy neudělal žádnou zakázku bez papíru ?
A pokud oni vyrábějí s papírem tak státu asi platí ne ?
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1822
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

13. 6. 2019, 12:25

packa píše: 13. 6. 2019, 12:22 A ty jsi nikdy neudělal žádnou zakázku bez papíru ?
A pokud oni vyrábějí s papírem tak státu asi platí ne ?
Ne neudělal. To je divný viď? čech a neokrádá stát (ostatní) to je divný viď?
A dílnu mají schválenou provozovnu v místě - doma? To bych se divil...

To jsou přesně ty náklady cca 40 procent o které jsou levnější... je to humus. V Německu se nic takového neděje a když by chtěl někdo odsud přímo vyrábět pro Němce tak ISO nebo se přijedou podívat do provozovny a na měřidla apod. Je mi z tohoto kocourkostátu tady už na zvracení...
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

13. 6. 2019, 12:33

Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1822
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

13. 6. 2019, 12:51

Jo takže je vlastně chyba tady podnikat... lepší bude když půjdeme všichni dělat do Německa :?

S doktorama už to tak dopadlo, tak teď ještě utečou ostatní profese :lol: pak by jsme mohli přejmenovat ČR na spojené státy Rumunské a Ukrajinské :lol:
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

13. 6. 2019, 1:00

martasg1 píše: 13. 6. 2019, 12:25 A dílnu mají schválenou provozovnu v místě - doma? To bych se divil...

To jsou přesně ty náklady cca 40 procent o které jsou levnější... je to humus. V Německu se nic takového neděje a když by chtěl někdo odsud přímo vyrábět pro Němce tak ISO nebo se přijedou podívat do provozovny a na měřidla apod. Je mi z tohoto kocourkostátu tady už na zvracení...
Proc by meli mit schvalenou provozovnu? Co je v principu spatneho na tom, kdyz si clovek koupi soustruh a zacne neco vyrabet, aniz by mel milostive posveceni od vrchnosti? Ano, kdyz bude delat pro automotive tak si na nej odberatel posviti, ale kdyz bude tocit z mosazi redukce na pipu pro hospodske v okoli, tak proc ta statni buzerace?
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1822
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

13. 6. 2019, 1:12

prochaska píše: 13. 6. 2019, 1:00
martasg1 píše: 13. 6. 2019, 12:25 A dílnu mají schválenou provozovnu v místě - doma? To bych se divil...

To jsou přesně ty náklady cca 40 procent o které jsou levnější... je to humus. V Německu se nic takového neděje a když by chtěl někdo odsud přímo vyrábět pro Němce tak ISO nebo se přijedou podívat do provozovny a na měřidla apod. Je mi z tohoto kocourkostátu tady už na zvracení...
Proc by meli mit schvalenou provozovnu? Co je v principu spatneho na tom, kdyz si clovek koupi soustruh a zacne neco vyrabet, aniz by mel milostive posveceni od vrchnosti? Ano, kdyz bude delat pro automotive tak si na nej odberatel posviti, ale kdyz bude tocit z mosazi redukce na pipu pro hospodske v okoli, tak proc ta statni buzerace?
Asi protože to ukládá zákon... nebo se pletu?
Takže na každého jiným metrem?
Když já točím redukce z mosazi pro hospodské z okolí v pronajaté budově a musím mít vše potřebné a odvádět ze své práce daně tak je spravedlivé aby si desítky nebo stovky fachmanů dělali doma v garáži to samé co já a neplatili daně a nebyli buzerováni jako já? To je v pořádku?
Přijde ti to normální?

A jestli to také nebude tím ,že většina lidí v ČR má podobné názory jako se tu dozvídám... pak tady je vláda taková jaká tu je, je tu úroveň taková jaká tu je, jsou tu mzdy takové jaké tu jsou... nějak mi to dost připomíná jistou "dobu"... :) hlavně ten poslední názor :lol:
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Odpovědět

Zpět na „Prace“