Společník / investor

sledujte nabídky práce na https://www.strojirenstvi.cz/nabidky-prace
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1820
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

1. 8. 2019, 12:09

Josef píše: 1. 8. 2019, 12:08
martasg1 píše: 31. 7. 2019, 11:55 Jinak díky všem co nemáte vůbec zájem spolupracovat, že jste mi zaplácali vlákno off-topic.

Vůbec jsem zde nechtěl probírat zaměstnance ani jejich platy a dovolené, protože nic takového řešit nebudu. Roboti + sériovka + dělnice + jeden externí technolog a programátor kterého už mám nasmlouvaného a já + žena jednatelé.
Než to vybuduješ, tak prosadí zákonem daň z robotů (aby bylo na sociální) a bude úplně jedno, z ekonomického hlediska, zda máš lidi, nebo roboty. Roboti zatím neremcají, ale prachy stojí taky. Až budeme ta světová velmoc s umělou inteligencí (jak říkal premiér), tak budou remcat i ti roboti :(
Ale stále platí: spolek je dobrá věc, ale dva už jsou moc. :)
Než to někdo prosadí tak budu pod drnem... :lol:
Navíc jak budeš počítat daň z robota co obslouží dvě paletizovaný horizontky v porovnání třeba se čtyřma tříosama a čtyřma robotama? Jak to asi budou chtít počítat?
Nebo když má člověk stroj například s 15-ti paletama?
A co když to nebude robot, ale manipulátor integrovaný do stroje?
To je nesmysl... tohle nikdo neprosadí tak aby se to nedalo hned obejít :lol:
Naposledy upravil(a) martasg1 dne 1. 8. 2019, 12:12, celkem upraveno 1 x.
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

1. 8. 2019, 12:11

martasg1 píše: 1. 8. 2019, 12:09
Josef píše: 1. 8. 2019, 12:08
martasg1 píše: 31. 7. 2019, 11:55 Jinak díky všem co nemáte vůbec zájem spolupracovat, že jste mi zaplácali vlákno off-topic.

Vůbec jsem zde nechtěl probírat zaměstnance ani jejich platy a dovolené, protože nic takového řešit nebudu. Roboti + sériovka + dělnice + jeden externí technolog a programátor kterého už mám nasmlouvaného a já + žena jednatelé.
Než to vybuduješ, tak prosadí zákonem daň z robotů (aby bylo na sociální) a bude úplně jedno, z ekonomického hlediska, zda máš lidi, nebo roboty. Roboti zatím neremcají, ale prachy stojí taky. Až budeme ta světová velmoc s umělou inteligencí (jak říkal premiér), tak budou remcat i ti roboti :(
Ale stále platí: spolek je dobrá věc, ale dva už jsou moc. :)
Než to někdo prosadí tak budu pod drnem... :lol:
Jenom se nesměj, to chceš zemřít takhle mlád? :(
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1820
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

1. 8. 2019, 12:14

Poprosím Administrátora ať tuhle nesmyslnou off-topic debatu promaže.
To co hledám a nabízím jsem popsal v prvním příspěvku.
Žádný další příspěvek není reakce na inzerát.
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

1. 8. 2019, 12:15

martasg1 píše: 31. 7. 2019, 11:55Fakt myslíte, že jsem tenhle příspěvek založil kvůli Vašim názorům? A nebo naopak proto, že kdyby se někdo náhodou chtěl přidat aby se mi ozval...?
Založil jsi ho na diskusním fóru, tak se holt diskutuje :-)
Nezávisle na tom je ale skvělé, že jsi to dotáhl takhle daleko.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1820
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

1. 8. 2019, 12:18

prochaska píše: 1. 8. 2019, 12:15
martasg1 píše: 31. 7. 2019, 11:55Fakt myslíte, že jsem tenhle příspěvek založil kvůli Vašim názorům? A nebo naopak proto, že kdyby se někdo náhodou chtěl přidat aby se mi ozval...?
Založil jsi ho na diskusním fóru, tak se holt diskutuje :-)
Nezávisle na tom je ale skvělé, že jsi to dotáhl takhle daleko.
Prostě mě to baví, už nechodím domu :lol: jsem tu pořád... a šťastnej...

A dneska mohu poděkovat korporátu jménem "Centropol a.s." s obratem 8 miliard - mám jejich školu = 8 let hlavní programátor a správce klientské a firemní databáze. Dobrej základ do podnikání s nulovým kapitálem na začátku :lol: . To jsem viděl "věci" pánové. Ale přes to jsem profesionál a vezmu si "to" do hrobu co jsem viděl a slyšel :lol:
Nicméně chyby v téhle společnosti mě naučily jak to nemá vypadat v mé "možná budoucí společnosti". Přesto, že Centropol je v TOP 100 českých firem a skokanů za posledních 10 let. A majitel je asi super chlap i když asi ne moc vlastenec, když se přesunul podnikat na Floridu. Nicméně je velmi šikovnej, když jsem nastupoval měl čistý zisk před zdaněním 500 milionů jako jediný akcionář téhle společnosti. Hodně šikulka.
Naposledy upravil(a) martasg1 dne 1. 8. 2019, 12:29, celkem upraveno 1 x.
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

1. 8. 2019, 12:29

Už podchytili kdeco, například je stanovena EET i na chov velbloudů :lol: I ten integrovaný manipulátor se bude dát podchytit. Neboj. Mimochodem, pokud by ti nesedly ty Kuky, znám firmu, která taky dodává roboty a manipulátory. Jaké velikostní a váhové kategorie budeš mít ty vyráběné díly?
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1820
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

1. 8. 2019, 12:31

Josef píše: 1. 8. 2019, 12:29 Už podchytili kdeco, například je stanovena EET i na chov velbloudů :lol: I ten integrovaný manipulátor se bude dát podchytit. Neboj. Mimochodem, pokud by ti nesedly ty Kuky, znám firmu, která taky dodává roboty a manipulátory. Jaké velikostní a váhové kategorie budeš mít ty vyráběné díly?
Aktuálně řeším do 150 gramů a dosah metr.
Následně budu řešit 150kg a dosah asi metr a půl :lol:
Prostě do budoucna bych chtěl pokrýt obrbrobky od 150g do 150kg různými typy.
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1820
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

1. 8. 2019, 12:33

No nic musím se odmlčet a jít makat... :)
V sedm přijdou ženský a kafraly by, že jsem za noční nic neudělal :roll: :lol:
Ještě nemám toho robota, ale už se těším...
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Polesovsky
Příspěvky: 458
Registrován: 28. 5. 2011, 9:30
Bydliště: Brno

3. 8. 2019, 7:44

martasg1 píše: 31. 7. 2019, 11:49
Polesovsky píše: 31. 7. 2019, 8:21 Bejt podilniken, investorem, tichym spolecnikem to je terno... :lol:
Proste jak lehce prijit o prachy.
To jsou kecy... mám kamaráda a ten obchoduje s BitCoinem - první rok mu dali dva lidi dohromady 1,6 milionu. Prostě tak v igelitce bez papíru. On o ně za prvních půl roku přišel a pak do dalších půl roku asi polovinu vydělal zpět. Pak mu dali ty samí lidi plus asi 4 další dalších x milionů a dneska mají vyděláno všichni trojnásobek a on je těžce za vodou.
Takže tvůj názor je zcestný a je vidět, že neznáš finanční prostředí a lidi...
Dvakrat jsem investoval s nekym. Poprve jsem prisel o vse, az jsem se stal bezdomovcem. Podruhe jsem investoval do s.r.o. a spolecnici vytunelovali prachy. To jsem mel cisty zisk 1/4 mil mesicne na hlavu. Dnes investuji jinde a me dite ma uz na strechu nad hlavou + 4000 m2 stavebniho pozemku na okraji Brna.
Proste kdyz jses dobrak, tak Te skoro kazdy oskube.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

3. 8. 2019, 8:14

Polesovsky píše: 3. 8. 2019, 7:44
Proste kdyz jses dobrak, tak Te skoro kazdy oskube.
Má pravdu předsedo :wink: :lol: nikdy s nikým .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
piskoteek
Příspěvky: 883
Registrován: 3. 12. 2013, 7:54
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

29. 8. 2019, 9:47

Jsem z daleka,takže pro mě je investice o ničem, hlavně abych si mohl pohlídat co se ve firmě děje.
Nicméně mě vyhovuje být zaměstnanec,vykopal jsem firmu z hoven a stal se výrobním ředitelem s krásným platem bez nervů.Jedeme v duchu pokud se má firma díky mě dobře, i já se chci met a funguje to.
Nicméně mi nesedí pár maličkostí.
Pokud máš sériovou výrobu a přístup k jakémukoliv objemu práce,proč ti ty mašiny nejedou skoro non-stop?Když vemu koeficient třeba 1/4 a víc tzn 200korun za hodinu brigadnika / 800kč výdělek za hodinu x 30(20) dnů za měsíc x 2 mašiny,kde je problém to dělat i bez robotů. Popřípadě část práce hodit do kooperace a i kdyby na kuse bylo 30kč x 1000ks,vydělá to třeba na mzdu 1 brigadnika, který ti za měsíc udělá za 200tis třeba.Je to teorii,nevím co děláš,za kolik,ale po pár hodinách na dílně bych měl asi jasno.Tak či tak mi u tebe trochu něco nesedí. Vše je o tom zda máš práci,jak velké série a pokud vše funguje,nechapu proč nekopnout do vrtule a tahat do svojí firmy někoho cizího.
Výrobní ředitel, co nadělal poctivě hodně vagónů špon do hutí.
piskoteek
Příspěvky: 883
Registrován: 3. 12. 2013, 7:54
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

29. 8. 2019, 10:05

Je už večer a trochu mi to nemyslí,ale znovu jsem přečetl tvůj úvod.
tzn jedeš na starších strojích to je první problém,když nabaeres práci na Knap a vysere se mašina,tak termíny nic moc(nevím jak moc děláš na sklad do fóra-nicmene to dneska už se moc nedělá,aby někdo měl v materiálu hafo peněz,co leží na skladu.
Píšeš o firmě z Brna,to znamená,že jsi zavislej na firmě, která tě krmí kusama.V tom vidím druhý problem pokud spolu nemáte smlouvu atd.Proste dojde polský chuj,nebo podobný garažnik,řekne brňakum já vám to udělám o x min a ejhle.
Nepíšeš pro jaké odvětví to je,jsou odvětví třeba co se točí kolem aut,což je největší průser dle mě.Kvalita,termíny, krize, konkurenční firmy co vyrobí za levnejc.
Pak píšeš o sérii ročně za 2 mega. Když to vydelim 12 měsíci,nepřijde mi to nijak oslňující.
Poslední věc jsou ti roboti,nic proti,ale raději rozjedu ty 3 mašiny co někde stojí v nějakým stavu s brigadnicema,než se jebat s roboty,to mě osobně přijde jako sen.
Výrobní ředitel, co nadělal poctivě hodně vagónů špon do hutí.
Uživatelský avatar
Kratus
Příspěvky: 510
Registrován: 1. 5. 2015, 2:36
Bydliště: Příbram

29. 8. 2019, 10:13

piskoteek píše: 29. 8. 2019, 9:47 Jsem z daleka,takže pro mě je investice o ničem, hlavně abych si mohl pohlídat co se ve firmě děje.
Nicméně mě vyhovuje být zaměstnanec,vykopal jsem firmu z hoven a stal se výrobním ředitelem s krásným platem bez nervů.Jedeme v duchu pokud se má firma díky mě dobře, i já se chci met a funguje to.
Nicméně mi nesedí pár maličkostí.
Pokud máš sériovou výrobu a přístup k jakémukoliv objemu práce,proč ti ty mašiny nejedou skoro non-stop?Když vemu koeficient třeba 1/4 a víc tzn 200korun za hodinu brigadnika / 800kč výdělek za hodinu x 30(20) dnů za měsíc x 2 mašiny,kde je problém to dělat i bez robotů. Popřípadě část práce hodit do kooperace a i kdyby na kuse bylo 30kč x 1000ks,vydělá to třeba na mzdu 1 brigadnika, který ti za měsíc udělá za 200tis třeba.Je to teorii,nevím co děláš,za kolik,ale po pár hodinách na dílně bych měl asi jasno.Tak či tak mi u tebe trochu něco nesedí. Vše je o tom zda máš práci,jak velké série a pokud vše funguje,nechapu proč nekopnout do vrtule a tahat do svojí firmy někoho cizího.
Ty pouštíš brigádníky k mašinám?
Nevím, jak na zlínsku, ale u nás bych se bál dát brigádníkovi i koště.

Sehnat někoho, na koho se dá spolehnout a něco nepodělá je skoro nadlidský úkol. Takoví lidé mají většinou hezké místo a nemají důvod něco zkoušet.
Viz tvůj příběh :)
piskoteek
Příspěvky: 883
Registrován: 3. 12. 2013, 7:54
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

29. 8. 2019, 10:30

Ano k soustruhum k nám chodí pánové ve středním věku co jsou automechanici přes den a odpoledne si chodí přivydělat na sériové výrobě.Zakladni úkony jako zapnout mašinu,korekce nástrojů a výměnu plátků včetně měření zvládají bez problémů. Večer než jdou domu i pozametaji.Na mcfv 1060 když se tam hodí série chodí majitele syn. Pokud vše půjde dobře,rád bych dal šanci i ženám,jsou pečlivé a pracovité. Máme dobrý kolektiv, dobré platy,pokud někdo potřebuje si něco vyřídit,může si odbehnout,rano zajet do obchodu pro svačinu,kluci mají zasazené rajčata atd na pozemku firmy,pofušovat něco dom,vše ku spokojenosti zaměstnanců a to vše se vrací na produktivitě firmě.S lidma je problém,tak jsem to udělal,že ty dobré co jsem zaučoval během 15 let praxe jsem stáhl k nám. Vše je to o přístupu vedoucího/ majitele k lidem.Pokud kluci chodí rádi do práce a baví je to tam,tak vše funguje dobře.Je to i o penězích,pro úsměvy do práce nikdo nechodí,takže i to musí být ok.Ale není to dle mě úplně ten nejhlavnější motor spokojeného zaměstnance. Pokud někdo tráví xxx hodin měsíce někde mimo domov musí se tam cítit dobře skoro jako doma s rodinou.
Výrobní ředitel, co nadělal poctivě hodně vagónů špon do hutí.
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1820
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

29. 8. 2019, 11:23

Omlouvám se ti, ale bohužel nemám aktuálně moc času a tudíž nebudu odpovídat a komentovat konkrétní dotazy pokud nejsi angažovaný...

Každý děláme to co nás baví a jde nejlépe.
Ty děláš ředitele a já se rozhodl dělat majitele.

Líbí se mi tvůj přístup k zaměstnancům a přeji ti aby vám to takhle co nejdéle klapalo.

Spolehlivost+cena lidí a automatů je rozdílná.... a tím bych to asi uzavřel.
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Odpovědět

Zpět na „Prace“