Nová firma, cnc

sledujte nabídky práce na https://www.strojirenstvi.cz/nabidky-prace
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
ladis.biker
Příspěvky: 191
Registrován: 11. 10. 2009, 9:44
Bydliště: Nový Bydžov
Kontaktovat uživatele:

20. 10. 2019, 10:00

robokop píše: 20. 10. 2019, 8:38 obcas se da koupit slusna masina za dobry penize
nariklad ted jsem prestavoval system u jednoho brothera
puvodni lineary a loziska a pohony, novy system a panel, novy lak, vyspravene plechy, spousta drobnych oprav, netreba nic zasadniho protoze je to kvalitni japonec
velmi rychla vymena a vreteno 10 000 ot.
bude za 500 000 ve 3 osach za 600 se 4. osou
vymenit lineary, loziska motory tak to vyjde o neco draz ale to by byla vpodstate funglova masina
podle soucasneho stavu to je zbytecne
výborně, kdy se tedy dostaneme k tomu mému Brotheru?
www.falcon-racing.cz
Mazak Integrex 100, SQT15M, HTC400, Brother TC225, TopSolid
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 10. 2019, 10:31

hadam dva tri tydny
byl jsem ted ve spitalu takze se musim dat nejdriv vubec dohromady
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
cCracck
Příspěvky: 59
Registrován: 17. 10. 2019, 11:55

21. 10. 2019, 5:21

Co jsem tak pročital po fóru a psal lidem, založit si novou firmu nebo dělat v garáži je úplná blbost a takřka se nedá uživit, pokud nemá člověk fakt štěstí.. Že zehnat zakázky a stálého zákazníka je hardcore.. Věděl jsem že to nebude lehké, přece jen jsem čekal trošku více optimismu.. Základy mám dobré a pořád to nestačí 😄 vlastní produkt žádný nemám.. Ani nápad, co bych vyráběl.. Začínám být asi vyhořely a smiřeny s tím, že nakonec nic nepodniknu a budu "spokojeně" žít..
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7201
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

21. 10. 2019, 5:48

takhle to nefunguje
sháněj, lítej po inzercích, získáš přehled
nekupuj hned první, co ti někdo nabídne
kup si nějakou frézku s dnešního hlediska použitelným řízením (to Phillips 432 opravdu není, u Heidenhainů TNC407 a výš)a soustruh
kup si ty stroje jako koníčka, tzn. za Tvoji hotovost a tak, aby ti pořád zůstala rezerva
postupně si po známých, kamarádech, tady na foru atd sháněj různý drobnosti co kdo chce udělat
tohle můžeš bez obav X let dělat doma v garáži i načerno za dodržení nějaké základní ohleduplnosti vůči sousedům
drobností, které potřebují udělat nožíři, veteránisti, modeláři, tuningáři, zemědělci atd atd je hafo a málokdo to chce dělat
postupně si vybuduješ klientelu a něco tě napadne
pak začneš dělat čudlík XYZ a to bude ten kýžený výrobek
zásadní podmínka -práci vždycky udělej nejlíp, jak to umíš a neboj se říci si o peníze
druhá cesta je půjčit si prachy, nakoupit stroje atd
pak ale musíš mít tchána a pod. ředitelem nějakýho podniku, kterej ti bude přihrávat kšefty
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

21. 10. 2019, 6:01

testone píše: 21. 10. 2019, 5:48 takhle to nefunguje
........
tohle můžeš bez obav X let dělat doma v garáži i načerno za dodržení nějaké základní ohleduplnosti vůči sousedům
.......
Já bych byl v dnešní době s tímhle tvrzením už dost opatrnej. :wink: Stačí jeden nespokojenej kučoft a lítáš v průserech s pokutama už ne za deset litrů jako dřív, ale za stovky tisíc a protože eráru dochází prachy na nákup voličů, budou je někde shánět.
kiko01
Příspěvky: 1586
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

21. 10. 2019, 6:22

cCracck píše: 21. 10. 2019, 5:21 Co jsem tak pročital po fóru a psal lidem, založit si novou firmu nebo dělat v garáži je úplná blbost a takřka se nedá uživit, pokud nemá člověk fakt štěstí.. Že zehnat zakázky a stálého zákazníka je hardcore.. Věděl jsem že to nebude lehké, přece jen jsem čekal trošku více optimismu.. Základy mám dobré a pořád to nestačí 😄 vlastní produkt žádný nemám.. Ani nápad, co bych vyráběl.. Začínám být asi vyhořely a smiřeny s tím, že nakonec nic nepodniknu a budu "spokojeně" žít..
Tak pred 14-15 rokmi by si nemusel rozmyslat ani sekundu a prace by si vedel zohnat na 3 smeny na niekolko rokov dopredu... Celkovo odhliadnuc od "krizy" ci ako to inak nazvat, je uz cnc-ciek ovela viac ako vtedy, takze aj konkurencie a kazdy si svoje zakazky a zakaznikov drzi u seba pokial moze. Teraz clovek fakt nevie co bude za mesiac-dva...
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

21. 10. 2019, 6:25

Nenech se hned odradit.
V Česku už to tak je, že většina lidí je permanentně skeptická.

To, co psal Testone, je určitě rozumné (začni s tím jako s koníčkem a časem se to vybarví).
Nečekej ale, že ti tady někdo předhodí něco rovnou snadno použitelného. Pokud na to člověk nemá vybavení, tak takové kšefty nemá a možná ani nemá odhad co a jak. A pokud někdo danou techniku má, a má i kšefty, tak si je udělá sám a nebude je servírovat někomu cizímu.

Pokud někde děláš v oboru, tak se zkus (čestným způsobem) přiživit na tom. Třeba pokud něco odmítáte, protože je to pro vás třeba malá sériovka nebo malé prachy, tak zaměstnavateli zkus nabídnout, že to uděláš subdodavetelsky. Máš minimální režie, takže pro tebe může být zajímavé i to, co velkou fabriku neuživí.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

21. 10. 2019, 6:54

nepodniknu a budu "spokojeně" žít
To je taky rozumný. Podnikání je stres a nejistota. Ty začátky bějvají těžký. Jako živnostník se musíš smířit s tím, že nebudeš mít skoro žádnou dovolenou.
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4874
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

21. 10. 2019, 11:59

Tak v první řadě je potřeba si říct, pokud jsou cílem jenom peníze, tak to fungovat nebude. Peníze mají bejt jenom prostředek. Další věc co vidím zcela špatně je tohle
cCracck píše: 21. 10. 2019, 5:21 vlastní produkt žádný nemám.. Ani nápad, co bych vyráběl.. Začínám být asi vyhořely a smiřeny s tím, že nakonec nic nepodniknu
Prostě buď něco chceš, a pujdeš si proto ať je slunko zelený nebo modrý, nebo seš jen tak trochu možná těhotnej, a to pak se na to rovnou vykašli.

Nákup vybavení je to nejjednodušší, a dá se odložit až na pozdějc. Prvně si ujasni co tě baví, u čeho vydržíš od rána do noci. Odpověz si na to kde budeš brát materiál, jak ho budeš přepravovat, skladovat, dělit. V čem chceš bejt lepší než ostatní aby za tebou lidi jezdili a něco chtěli, co si jseš schopnej představit že by druzí potřebovali natolik, aby ti za to dávali peníze. Děláš ve fabrice, dívej se okolo, co se vám tam objevuje, kdo tam dělá kooperace, nebo přijímá nebo odmítá zakázky, potřebuješ kamarády a známý, který ti něco dohodí, chodíš někam na dílny mezi chlapy pokrafat co novýho? jseš pro někoho užitečnej? Ví lidi okolo, že dokážeš vyřešit jejich problém? Kolikrát sis říkal, sakra, kdybych měl doma mašinu, tak jsem tohle mohl bejval vzít..

Optimismus je dobrej, ale většina lidí tady maj firmy, maj zakázky, maj to svý co je naplňuje, někteří maj i zaměstnance, takže to jde, vždycky to jde, ale jen těm, kdo věděj co chtěj, a jdou si za tím.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
doncarlos
Příspěvky: 760
Registrován: 9. 1. 2008, 9:49

22. 10. 2019, 8:02

testone píše :

Kód: Vybrat vše

drobností, které potřebují udělat nožíři, veteránisti, modeláři, tuningáři, zemědělci atd atd je hafo a málokdo to chce dělat
Tak s takovými zákazníky nikam nedojdeš, ti to většinou chtějí za flašku, až jim naúčtuješ jenom třeba pouhých 4000Kč/směnu, tak bude po zájmu,
právě proto to chce pro ně málokdo dělat, nemluvě o obrovské rozmanitosti těchto prací, kdy nebudeš mít k dispozici potřebný matroš a nářadí.
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1852
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

22. 10. 2019, 8:05

doncarlos píše: 22. 10. 2019, 8:02 testone píše :

Kód: Vybrat vše

drobností, které potřebují udělat nožíři, veteránisti, modeláři, tuningáři, zemědělci atd atd je hafo a málokdo to chce dělat
Tak s takovými zákazníky nikam nedojdeš, ti to většinou chtějí za flašku, až jim naúčtuješ jenom třeba pouhých 4000Kč/směnu, tak bude po zájmu,
právě proto to chce pro ně málokdo dělat, nemluvě o obrovské rozmanitosti těchto prací, kdy nebudeš mít k dispozici potřebný matroš a nářadí.
naprostý souhlas... dělej pro průmysl
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4874
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

22. 10. 2019, 8:10

No zemědělci pomale zas tak marní nejsou, po tom co vyměnili starou techniku za novou dotovanou, tak při prvních problémech musejí šahat do vlastní kapsy a pak každá kravina u Classu, NewHollandu stojí pěkný šlupky, to je pak soustružník dobrej. Ale stavět se na tom nedá.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Miki2t
Příspěvky: 472
Registrován: 22. 9. 2010, 9:02
Bydliště: Levice SR

22. 10. 2019, 8:37

Úplne první vec , pred tím než začneš s čímkoliv, je vedet komu to prodáš. Ať už produkt nebo službu.
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

22. 10. 2019, 8:54

Miki2t píše: 22. 10. 2019, 8:37 Úplne první vec , pred tím než začneš s čímkoliv, je vedet komu to prodáš. Ať už produkt nebo službu.
Tak to je přeci jasné, zákazníkovi. :D :D :D
MAS FU2A, TOS SM16A
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1852
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

22. 10. 2019, 9:07

Tak pánové... já na rozdíl od Vás pouze nemluvím resp. nepíši ale dělám činy 8) :lol:

Teď jsem mu nabídl, že by pro mě pro začátek mohl programovat a vymýšlet přípravky na zakázku - na dálku homeoffice s kamerama a mikrofonama na obou stranách. A já pouze obráběl - to uvidí na kamerách a bude podle toho přizpůsobovat programy. Ať vidí jaká je realita. A dál uvidí sám. Přítelkyni má právničku, může vymyslet smlouvu na spolupráci a ochranu know-how na obou stranách. Uvidíme co panáček umí :twisted: Kšefty posháním já, už teď nevím co dřív a programování a vymýšlení přípravků mě brzdí, nejsem v tom moc kovaný.

A teď můžete dávat rady jak nastavit spolupráci mezi externím technologem - programátorem a obráběčem - seřizovačem aby nedošlo v budoucnu k neshodám. Na co si dát pozor na obou stranách a jak korigovat spolupráci aby byla efektivní.
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Odpovědět

Zpět na „Prace“