Sestva Inventor (i doučování)

sledujte nabídky práce na https://www.strojirenstvi.cz/nabidky-prace
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
Pištorius
Příspěvky: 7
Registrován: 13. 10. 2017, 3:49

1. 12. 2019, 2:35

Dobrý den, hledám někoho kdo by mi pomohl vymodelovat sestavu v Inventoru do školy (vrtačka, ruční bruska, herní počítačová myš - něco tvarově složitějšího).

Zvládám základy jednodušší věci - hřídele příruby i složitější ale u ploch a křivek se dost ztrácím.

Bohužel v 3D modelovacím program dělám úplně poprvé a předmět na škole do kterého to je často odpadával a literaturu, kde bych dohnal takovéto složitější věci jsem nenašel.

Ideální by bylo doučování (Brno, Zlín), pokud by ale šlo do tuhého a nikoho bych nesehnal, musel bych si to u někoho nechat udělat vyloženě externě jako jednorázovku. Sestava má mít 5 tvarově složitějších dílů a 10 jednoduchých (tažení, rotace). Věřím že takovou sestavu nějak profík zvládne během 5 hodin.

Za odpovědi předem děkuji.
Obrábění na klasice, svařování, kovovýroba.
https://labyrintsteel.cz/
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

1. 12. 2019, 10:41

já ti nevím, zadali vám to proto, aby jsi se to naučil - pravděpodobně děláš obor, kde to je potřeba

najít si školitele možná půjde, otázka je, zda to dokážeš zaplatit

překvapivě internet mimo ksichtoknihy nabízí i návody - to jsi nezkoušel ?
https://www.youtube.com/results?search_ ... utorial+cz
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
havelaircraft
Příspěvky: 397
Registrován: 7. 5. 2014, 9:04

2. 12. 2019, 7:08

Jak tu bylo napsáno. Najdi si návody na netu.
Z youtube je toho opravdu hodně.

Obecně ti to někdo může udělat, ale čekal bych že svoji práci budeš muset obhájit. A pak jsi v háji.

Já se v inventoru učil taky na škole sám. Byla to zábava asi na půl roku. Ale tehdy těch informací bylo méně než dneska. Cca 10 let zpátky.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

2. 12. 2019, 8:33

... zvaž přestup na jiný obor, kuchaře zvládneš ?
Monteg
Příspěvky: 1480
Registrován: 30. 10. 2006, 5:37
Bydliště: LOUNY

2. 12. 2019, 8:45

Za našich mladechj času jste somroval informace od starejch fachmanu podle povahy buď byli nebo taky ne.
Někomu vadilo když jste mu koukal pod ruce nebo se na něco ptal


Dneska mají informace že nevědí co s nimi ale oni jsou líny i ty informace hledat přitom jsou tam informace z celého světa jen si k tomu sednout a chtít se něco naučit - nechtějí všechno až pod nos.
Ono je lepší napsat na forum a ukažte mi to vysvětlete mi to a já se to možná naučím když budu mít čas a náladu protože teď mám v ruce telefon a ten je přeci nejdůležitější na světe.
Tenhle přístup mi poslední dobou pije krev
A pak přijdete do servisu kde jsou automechanici 3 ročník a on volá na mistra pane mistr povoluju nebo utahuju to by mě klepla pepka - proč ho dávno nevyhodily?
Odpověď je jednoduchá peníze čím víc žáku tím víc peněz už se nikdo neptá co uměj

Neberte si to osobně nic pro ti vám
Permonik
Příspěvky: 379
Registrován: 19. 2. 2015, 7:34
Bydliště: Mošnov
Kontaktovat uživatele:

2. 12. 2019, 10:08

Pravě si vyhrál cenu Lenosti XXL.

Pokud už něco umíš nakreslit v programu a tak snad si v něm najdu i napovědu.

Když už zapnu Inventor jsou tam dvě možnosti - červená a zelena šipka.

Jsou tam kompletní návody videa jak to nakreslit. Proto se už moc lidi nevěnuje tvorbě videi jak kreslit v Inventoru......

Obrázek
Přílohy
Lenost XXL.png
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

2. 12. 2019, 12:23

Já bych na něj zase tak přísnej nebyl.
Ono je lepší kolikrát být přímo u toho, než něco sledovat na videu.
Taky se učím v Inventoru z různých videí a kolikrát si nevím rady jen z toho důvodu, že některé věci jsou pro autora videa tak jasné a triviální, že je vůbec nepopíše nebo na ně neupozorní. Taky je to kolikrát o nastavení prostředí, o verzi ve které je video točeno atd.
Už se mi párkrát stalo, že jsem se o něco pokoušel doma dvě hodiny, shlédl několik videí a nic.
Na druhý den v práci jsem došel na konstrukci a bylo za 5 minut vše vyřešeno.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

2. 12. 2019, 1:11

I za našich mladých let (tj. někdy v době kdy vznikalo hnědé uhlí) bylo celkem běžné, že člověk chodil k němu na doučování.
U doučování z matiky nebo fyziky byste to (asi) chápali. Tak proč to máme zásadně zatracovat v jiné oblasti?
Samozřejmě je možné, že tazatel je líné hov..o, pak si odsudek zaslouží. Ale třeba je excelentní v něčem jiném a ten čas trávil něčím, co pro něho možná bude do budoucna klíčovější.
Zní to sice nepravděpodobně, ale kdo ví, třeba ještě nejsou úplně všichni mladí k ničemu.

Nakonec jen díky doučování jsem vystudoval školu. Kromě prváku jsem prakticky nebyl na žádné přednášce, protože jsem se právě zabýval něčím jiným. Zápisy z přednášek jsem pak získával od spolužáků, a jako protihodnotu jsem je pak doučoval (poté, co jsem se to z jejich poznámek sám naučil). Bylo to tehdy nejlepší "platidlo".
Uživatelský avatar
Kratus
Příspěvky: 510
Registrován: 1. 5. 2015, 2:36
Bydliště: Příbram

2. 12. 2019, 8:42

Inventor na plochy a volné modelování není moc dělanej. Sice má několik nástrojů, ale práce s nimi není ideální. Už jsem tu pro někoho dělal i videonávod na plochy. Na samotné napojování křivek a práce s nimi má inventor jen základní nástroje.
Například tažení křivky po více než jedné trajektorii je peklo a spíše pokus/omyl. Když jsem se já učil plochy v inventoru, nepomohlo žádné video, ale hodiny zkoušení jak křivky táhnout, napojovat, ořezávat atd. Ve videích jsou většinou jen jednoduché modelové případy.

Na plochy a volné modelování bych doporučil spíš Rhino.

Pokud budeš mít konkrétní dotazy na práci v inventoru, klidně napiš.
Pištorius
Příspěvky: 7
Registrován: 13. 10. 2017, 3:49

4. 12. 2019, 5:57

Co potřebuji si vždy udělám, líp ovládám i jiné programy. Toto je akorát totální mrhání času, zkouška je nakonec mnohem lehčí než co se po nás chce na zápočet. Hodí se mi jakákoliv složitější sestava. Hledal jsem doučování i mimo a lidi co jsou ve studiu mnohem dál mě poslali do pryč když jsem jim ukázal co bych se chtěl naučit vymodelovat.
Obrábění na klasice, svařování, kovovýroba.
https://labyrintsteel.cz/
Odpovědět

Zpět na „Prace“