Náklady na formu a menší série

Sharplayers
Příspěvky: 8
Registrován: 22. 1. 2019, 12:21
Kontaktovat uživatele:

19. 3. 2019, 12:36

Dobrý den, přemýšlíme o sériové výrobě jednoho zařízení a dostáváme dost rozdílné odhady výroby formy pro vstřikolis. Zajímalo by mne, na jakou cenu se lze dostat, a taky jak nákladná by pak byla opakující se výroba série tisíců kusů výlisku.
Potřebujeme vyrobit kryt produktu, který se skládá ze dvou částí, zhruba 50x20x10 mm.

Je tady někdo kdo by dokázal řádově odhadnout, na kolik vyjde design formy, její výroba (životnost alespoň 20 000 sevření) a následná výroba po 5000 ks dílů?

Díky za jakékoliv informace.
Web: https://www.sharplayers.cz
Email: info@sharplayers.cz
Permonik
Příspěvky: 379
Registrován: 19. 2. 2015, 7:34
Bydliště: Mošnov
Kontaktovat uživatele:

19. 3. 2019, 1:27

To je jak se zeptát jaké počasi je na Šumavě. :-)

Zaleží na hodně faktorech:
1, tvar produktu, materiál 50x20x10 je dost neřikající
2, násobnost formy, materiál formy (zavisi na i na použitem stroji)
3, dodácí podmínky atd......
4, technolog managment atd.

Není jednoduchšší prostě vybrat podle nejlevnější nebo "nejidealnější" nabídky.

Kdysi jsem poptával taky díl a byly dost rozdíly. Někdo použivál ocelové formy, někdo hliník, někdo mi napsál, že zaoblení r=1mm bežně nedělají, sice ho udělají, ale pokud chci nížší cenu tak to změnit na r=2mm.
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
gnat
Příspěvky: 1003
Registrován: 24. 2. 2009, 9:14
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

19. 3. 2019, 2:06

Já ti to klidně odhadnu na 120 - 160 kKč za formu a 5 Kč + cena materiálu *1,6 (nenaspecifikoval jsi z čeho ty výlisky mají být a jakou mají hmotnost) za výlisek.

Ale je ti to houby platné, protože to není nabídka a neznamená to, že ti to za to někdo vyrobí.
SABLE-2015
Sharplayers
Příspěvky: 8
Registrován: 22. 1. 2019, 12:21
Kontaktovat uživatele:

19. 3. 2019, 2:25

Tak abych to upřesnil, jde o kryt, tloušťka bude 2-3 mm, nahrál jsem obrázek něčeho srovnatelného.
Materiál PC-ABS ideálně, ale spokojíme se i s ABS pokud tam bude velký cenový rozdíl.
Stroj a tudíž materiál formy těžko říct, cílem je vyrobit alespoň 20 000 kusů, pokud se na formu vejde výlisků několik, tak životnost formy by měla být alespoň těch 10 000 sevření..

Jde mi jen o obecnější přehled, zatím máme jen obecné odhady v rozmezí 200 - 400 tisíc. Těch 200k je jeden z našich čínských dodavatelů zboží, takže to ani není ČR..

Takže si chci udělat větší obrázek o trhu, jestli se tady třeba najde někdo kdo by to za slušné peníze dokázal udělat, tím líp ..

Obrázek
Web: https://www.sharplayers.cz
Email: info@sharplayers.cz
Permonik
Příspěvky: 379
Registrován: 19. 2. 2015, 7:34
Bydliště: Mošnov
Kontaktovat uživatele:

19. 3. 2019, 2:39

Mi ta cena přijde reálna. Ty matice tam mají být?

Netuším jakou máš představu o ceně?
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

19. 3. 2019, 5:33

Teď jsem pro jednoho zákazníka za 2000Kč navrhnul značně jednodušší výlisek a zajistil jeho výrobu. Pro cenovou nabídku formy a lisování je prostě kvalitní dokumentace výlisku základ. Jinak se dočkáte značně přemrštěných odhadů, výrobce neví co od vás vlastně ve výsledku vypadne.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

19. 3. 2019, 6:51

já teda nevím, ale připadá mě že stejný člověk mě pod jiným nickem psal nedávno...
přikládám část textu ze SZ na zprávu jsem odpověděl a dal telefon a dle foto v tomto tématu se jedná o podobné díly reakce žádná
Odesláno: 18 bře 2019, 10:34
Od: Manobike_CNC
Příjemce: kenybz

Zdravím,
pročítal jsem cnc forum a dočetl jsem k tématu a vstřikování plastů a
narazil na vaši nabídku ohledně možnosti se potkat v Uherském brodě a
pobavit se ohledně technologii vstřikování plastů.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Sharplayers
Příspěvky: 8
Registrován: 22. 1. 2019, 12:21
Kontaktovat uživatele:

19. 3. 2019, 7:25

Ne, buďte si jistý, že ne.

PS: kryt na cokoliv asi může být podobný ale podle nicku to bude někdo z manobike, kteří vyrábí cyklokomponenty a tohle je fotka krytu přijímače Canifugue 2015... A potřebuji vyrobit kryt na GPS obojek a tohle bylo nejlepší přirovnání, co jsem měl po ruce.. s dovolením si nepodložené osočování pro příště odpusťte, když si nedáte ani práci zadat nick do prohlížeče, děkuji.
kenybz píše: 19. 3. 2019, 6:51 já teda nevím, ale připadá mě že stejný člověk mě pod jiným nickem psal nedávno...
Web: https://www.sharplayers.cz
Email: info@sharplayers.cz
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

19. 3. 2019, 8:35

ok beru zpět ono se to tak občas děje, že jeden neví co by kde a za co nejmíň pěněz a pak zkouší jak se dá.
forma se dá vyrobit i za 3000kč když si to člověk nakreslí nakoupí materiál a zadá a někdo mu bude radit co a jak.
Nicméně pro PC/ABS je dural moc měkký tlak ve formě bývá až 1800kg/cm2 u ABS je to o 200-300bar míň
další věc ty inzerty jsou tam nutné?
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

19. 3. 2019, 8:40

jedná se o jednoduchou formu v podstatě dvě duralové desky s vyhazovači na pružinách do rámu který má konkrétní lisovna. a v té lisovně se musí najít podobný nadšenec jak su já a sundá z lisu výrobu pro VW a bude tam stát a řešit technologii z dobré vůle.
Jinak je prostě smolík pacholík nikdo na podobnou poptávku neodpoví a nebo tam šoupne standart cenu na komplet formu aje z toho 150 a víc tisíc
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

19. 3. 2019, 8:43

co se týká konstrukce tak velké množství konstruktérů si při zaměstnání nakreslí taky nějakou formičku bokem a pak je cena za konstrukci nízká
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

20. 3. 2019, 6:33

Tady je příklad jednoduché duralové formy do rámu konstrukci si udělal zákazník sám na cnc centru trvala výroba asi hodinu a spolu s několika radama formu dokončil a úspěšně se malosériová zakázka odlisovala.
Ta cena byla nízká i z toho důvodu, že nebylo nutné hloubit tvar a šlo to třískově obrobit.
Další výhoda byla, že nemusel kupovat rám do kterého se tato jednoduchá forma namontuje přímo na vstřikolisu.
Obrázek Obrázek Obrázek
Samotný rám by vyšel od meusburgera asi na 70 000,-
v nějaké menší obrobně by to bylo levnější.
na stránkách meusburger.com se dá nakonfigurovat komponenty pro rám a je to v podstatě skládačka a i neregistrovaný zákazník vidí hned cenu.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

20. 3. 2019, 6:35

Další možnost úspor je do jedné formy vyrobit několik různých výlisků s tím, že se otáčí vtoková vložka a lisuje se jen konkrétní díl nebo i několik současně.
Zmínil jsem tu název inzert to je všeobecný název pro zálisky například mosazné vložky s vnitřním závitem.
Forma musí být uzpůsobená pro jejich vkládání, inserty musí být přesné v opačném případě do nich zateče vstřikovaný materiál.
Další věc je zmetky jsou drahé a nedají se recyklovat. Musí to být zkrátka vychytané.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Sharplayers
Příspěvky: 8
Registrován: 22. 1. 2019, 12:21
Kontaktovat uživatele:

20. 3. 2019, 9:01

Děkuji za vyčerpávající odpovědi! Rozšířil jste mi obzory. S těmi inzerty ještě nevím, je to zatím ve fázi příprav, ale "konkurenční" produkty které ty inzerty nemají jsou například slepené a tomu se chceme vyhnout. Takže 4 nejspíš budou. V podstatě všechny výrobky tohoto typu ty inzerty používají, i když třeba menší.
Web: https://www.sharplayers.cz
Email: info@sharplayers.cz
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

20. 3. 2019, 9:08

tady je pár obrázků pro představu jak inserty vypadají před obstříknutím...

http://www.copper-parts-components.com/ ... Brass.html
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Odpovědět

Zpět na „Vstřikování plastů“