Vstřikování - dělící rovina

Odpovědět
z_sedlar
Příspěvky: 3
Registrován: 1. 4. 2020, 7:22

1. 4. 2020, 7:26

Zdravím,

chtěl jsem se zpetat na poměrně jednoduchou otázku. V příloze jsem poslal obrázek, jednás e o pohled do dělící roviny a chtěl jsem se zeptat z jakýho důvodu je TVÁRNÍK povystrčený směrem ven a tvárnice zapuštěná do desky? Je zde nějaký důvod pro to, nemohla by být dělící rovina hladká, že by tvárník i tvránice lícovaly s deskou? :)

Předem děkuji za odpověď.
Přílohy
tvarnik_tvarnice.JPG
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

1. 4. 2020, 8:18

důvodu může být více:
například menší HV vtokový systém nevím jak vypadá díl a ani nevím zda jsou ve formě jádra, vidličky atd..
konstruktér se třeba musel vejít do maximálního možného rozměru formy a tak posunul dutiny směrem k vstřikovací straně
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

1. 4. 2020, 8:35

z_sedlar píše: 1. 4. 2020, 7:26 Zdravím,

chtěl jsem se zpetat na poměrně jednoduchou otázku. V příloze jsem poslal obrázek, jednás e o pohled do dělící roviny a chtěl jsem se zeptat z jakýho důvodu je TVÁRNÍK povystrčený směrem ven a tvárnice zapuštěná do desky? Je zde nějaký důvod pro to, nemohla by být dělící rovina hladká, že by tvárník i tvránice lícovaly s deskou? :)

Předem děkuji za odpověď.
podstatně snáz udržíš tu dělící rovinu rovnou - představ, že by ti to zavíralo na celý té desce - sebemenší problém s rovinností, automaticky zástřik do dělící roviny.
Kdežto takto je tlak dělící rovině vyšší (stačí menší zavírací síla) - a v poměru ploch a rovinnost je navíc na menších rozměrech.
Taky dutiny dlabeš do menšího balvanu - takže podstatně levněji a snáz. Když naboříš jednu vložku, tak jí vyhodíš a vyměníš, no problém. Když to bude v kuse, totální průser - můžeš to rovnou celý vyhodit.
Naprosto běžný postup.
Odpovědět

Zpět na „Vstřikování plastů“