Mezinárodní strojírenský veletrh Brno 2022

Atreon
komerční profil
Příspěvky: 105
Registrován: 13. 8. 2022, 2:56

3. 10. 2022, 8:19

Ahoj všem,

určitě jste postřehli, že tento týden se v Brně na výstavišti od 4.10. do 7.10.2022 koná Mezinárodní strojírenský veletrh: https://www.atreon.cz/blog/mezinarodni- ... etrh-brno/. Tento rok na téma: Průmysl 4.0 a digitální továrna. Celkem se na něj těším. Poslední jsem nějak nestihl. Někdo nějaké tipy nebo zkušenosti? A chystáte se tam vlastně nebo to je fakt jen pro profíky a firmy?

Díky za tipy nebo třeba zkušenosti z posledních ročníků :-)
Naposledy upravil(a) Atreon dne 3. 10. 2022, 10:09, celkem upraveno 1 x.
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

3. 10. 2022, 9:57

Atreon píše: 3. 10. 2022, 8:19 Ahoj všem,

určitě jste postřehli, že tento týden se v Brně na výstavišti od 4.10. do 7.10.2022 koná Mezinárodní strojírenský veletrh. Tento rok na téma: Průmysl 4.0 a digitální továrna. Celkem se na něj těším. Poslední jsem nějak nestihl. Někdo nějaké tipy nebo zkušenosti? A chystáte se tam vlastně nebo to je fakt jen pro profíky a firmy?

Díky za tipy nebo třeba zkušenosti z posledních ročníků :-)
Předpokládám, že nejsilnější zážitek na MSV 2022 bude opět Brklo.
Radek335
Příspěvky: 358
Registrován: 2. 2. 2017, 9:05
Bydliště: Hamry nad Sázavou

3. 10. 2022, 10:46

Já jako hobbík tam rád pojedu. Pavilon nástrojů a měřicí techniky (metrologie) bude pro mě jistě dost zajímavý. Naposledy jsem byl na MSV asi před sedmi lety :D
Atreon
komerční profil
Příspěvky: 105
Registrován: 13. 8. 2022, 2:56

3. 10. 2022, 10:51

Je mi jasný, že to bude super zážitek i pro domácí kutily. Už jen vidět ten vývoj a pokrok v technologiích. Akce, co stojí rozhodně za to :D
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

3. 10. 2022, 11:48

třeba forum nabídne vstupenky ... :-)
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22394
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

3. 10. 2022, 12:49

Mam par volnasku ale moc jich neni.
Kdyztak SZ
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

3. 10. 2022, 5:26

My tam vystavujeme, bohužel se jedná čistě o nutnost vůči zákazníkům a konkurenci.
Efekt z veletrhu u nás cca 3 zajímavé kontaky, veletrh v Karlsruhe ke stovce.

MSV zkrátilo o jeden den, což je super, bohužel cena je vyšší než před tím.
Počítám že strategie s přepažením pavilónů bude opět, než aby rozpočítali prostor a umožnili se firmám trochu prezentovat radši škudlí každý m2 a pak část pavilonu oddělí přepážkou - tohle jsem nikde v zahraničí neviděl.

Nevím jak v Praze, ale to že je MSV se v Brně skoro není jak dozvědět.
Jedete městem a žádné letáky, žádné bilbordy, nic v rádiu apod. Tedy možná ano ale v tak minimální míře že to snadno přebije sleva ze supermarketu.
Když jdete po areálu tak si nejste jistí, jestli se vůbec něco koná.

Nabízet CNC za miliony, nebo profi stroje a vedle borec na verpánku lepí boty vteřiňákem by mě jako vystavovatele vysloveně sralo.
Tohle by na takovém veletrhu mít místo nemělo, minimálně ne v luxusním pavilonu.
I když ten borec asi jako jedniný něco vydělá.

Pokud se nenajde někdo kdo do toho marketingově šlápne tak za pár let bude konečná.
Já to mám taky rád, dodavatele navštívím pokecáme, ale názor mají podobný.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 1530
Registrován: 17. 9. 2018, 9:35
Bydliště: Vedle Trautenberka

3. 10. 2022, 5:43

MSV jsme jako vystavovatelé opustili už před asi 7mi lety. Celá firma z toho byla vždycky na tejden v kómatu, na stánek chodili především stávající zákazníci, novejch přínosnejch kontaktů tak na spočítání na jedný ruce, zástup študáků, kteří když zjistili, že u nás toho zadarmo moc není, tak Tě ani nepozdravili a v neposlední řadě stále se zvyšující cenofka. Už jsme přestali jezdit i na Amper a preferujeme semináře a osobní návštěvy průběžně. Trochu se mi po tom i stejská, sice to byl stres, ale na druhou stranu se dycky někde ve sklípku posedělo, pokecalo a člověk potkal starý kámoše.... :(
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

3. 10. 2022, 5:50

známý to před lety také opustil, místo toho v době konání zamluvil v hotelu naproti na celý den salonek, sezval si tam zákazníky a za "cenu stánku" je tam luxusně pohostil ...
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

4. 10. 2022, 7:50

Ahoj, nejede někdo ve středu z Prahy to Brna ? Nebo by jel se mnou? Úplně nechci jet sám v autě...
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Atreon
komerční profil
Příspěvky: 105
Registrován: 13. 8. 2022, 2:56

4. 10. 2022, 11:45

Cjuz píše: 3. 10. 2022, 5:26 My tam vystavujeme, bohužel se jedná čistě o nutnost vůči zákazníkům a konkurenci.
Efekt z veletrhu u nás cca 3 zajímavé kontaky, veletrh v Karlsruhe ke stovce.

MSV zkrátilo o jeden den, což je super, bohužel cena je vyšší než před tím.
Počítám že strategie s přepažením pavilónů bude opět, než aby rozpočítali prostor a umožnili se firmám trochu prezentovat radši škudlí každý m2 a pak část pavilonu oddělí přepážkou - tohle jsem nikde v zahraničí neviděl.

Nevím jak v Praze, ale to že je MSV se v Brně skoro není jak dozvědět.
Jedete městem a žádné letáky, žádné bilbordy, nic v rádiu apod. Tedy možná ano ale v tak minimální míře že to snadno přebije sleva ze supermarketu.
Když jdete po areálu tak si nejste jistí, jestli se vůbec něco koná.

Nabízet CNC za miliony, nebo profi stroje a vedle borec na verpánku lepí boty vteřiňákem by mě jako vystavovatele vysloveně sralo.
Tohle by na takovém veletrhu mít místo nemělo, minimálně ne v luxusním pavilonu.
I když ten borec asi jako jedniný něco vydělá.

Pokud se nenajde někdo kdo do toho marketingově šlápne tak za pár let bude konečná.
Já to mám taky rád, dodavatele navštívím pokecáme, ale názor mají podobný.
Vidíte a já bych naopak čekal, že to je fajn akce i zhlediska přínosu získání nových zákazníků a potenciálu do budoucnosti. Je ale pravda, že je zvláštní, že se taková akce nekoná v Praze. Škoda...
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

4. 10. 2022, 1:42

Atreon píše: 4. 10. 2022, 11:45
..... Je ale pravda, že je zvláštní, že se taková akce nekoná v Praze. Škoda...
Njn, jednou za čas musíte zvednout zadek a taky někam vyjet. Takový je život.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

4. 10. 2022, 2:23

Atreon píše: 4. 10. 2022, 11:45 Je ale pravda, že je zvláštní, že se taková akce nekoná v Praze. Škoda...
No, jestli to neni i tim, ze akce/misto ma tradici uz pres 60 let.
Ale to je mozna v dobe, kdy je 10-leta firma jiz "tradicni", nekdy spatne pochopitelne :).
A kde by to v Praze bylo - v JuldeFulde, v Letnanech?

A soucasne asi plati, jak se vyuziva/udrzuje stavajici infrastruktura celeho vystaviste, jak se to stalo (jak objektivni, tak "subjektivni" duvody), smysl v dnesni "internetove komunikacni" dobe apod. ... jiz zde bylo neco napsano i v drivejsich letech ...

Ve sve dobe jsem tam chodil (v dobe pobytu v Brne) i jezdil z Prahy - bylo to takove okenko do moderniho tech. sveta ...
Vse jako hobik ... ale nejak to casem umrelo - z me strany ... mozna i s postupnym odumiranim ze strany vystavovatelu ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5200
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

4. 10. 2022, 2:53

lapa píše: 4. 10. 2022, 2:23
Atreon píše: 4. 10. 2022, 11:45 Je ale pravda, že je zvláštní, že se taková akce nekoná v Praze. Škoda...
No, jestli to neni i tim, ze akce/misto ma tradici uz pres 60 let.
No ještě starší - výstaviště vzniklo ještě před válkou!!
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

4. 10. 2022, 2:56

Zdenek Valter píše: 4. 10. 2022, 2:53
lapa píše: 4. 10. 2022, 2:23
Atreon píše: 4. 10. 2022, 11:45 Je ale pravda, že je zvláštní, že se taková akce nekoná v Praze. Škoda...
No, jestli to neni i tim, ze akce/misto ma tradici uz pres 60 let.
No ještě starší - výstaviště vzniklo ještě před válkou!!
To jo, ale prvni MSV byl tusim 1959 - ne ze bych to pamatoval :lol: .
Takze plati, to co jsem napsal akce/misto (jako podminka AND) :) .

A ikonicky pavilon Z (kopule) je prvne pri tom MSV.
A z meho druheho hobby - Z jako idealni misto pro ta lehoucka letadla - balsove nebo bambusove??? spejle, potah z filmu z emulze vylite na vodni hladinu ve vane a tam uschle, lepil se ten film na kostru myslim pivem nebo slinami, tenka letecka guma s vrtuli z tehoz filmu/balsy - ne ze bych to lital, ale rad to sledoval ... :lol: ... vystoupalo v kruzich pomalu motoricky az skoro k vrcholu haly a pak zase pomalu dolu ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Odpovědět

Zpět na „Srazy, akce, výstavy, burzy“