Nová sekce - bazar pro soukromou inzerci

Informace k aktualizacím a novým sekcím tohoto webu.
Odpovědět
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

6. 7. 2020, 11:22

Není zač děkovat. Kouknu, vidím a když mne to zajímá, podívám se na podrobnosti. Je to přehledné a pokud se budou dodržovat pravidla s uvedením ceny a obrázku, bude to perfektní. :)
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

6. 7. 2020, 11:23

STROJIRENSTVI.CZ píše: 6. 7. 2020, 11:07 Mě tu ta aféra s mikropilníčky nějak minula, ale už jste druhý, kdo ji zmiňuje. O co šlo? :)
xener píše: 5. 7. 2020, 9:41 mikropilnicky tam mate zase :)
Někdo prodával soupravu zlatnických pilníků Vallorbe a chtěl za ně značnou částku, ale ony se i jako nové nabízejí za ještě nesmyslnější sumy :-) Takže se chvíli nevědělo co to má znamenat :D
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
STROJIRENSTVI.CZ
Příspěvky: 173
Registrován: 12. 10. 2017, 9:00

6. 7. 2020, 11:33

Díky za vysvětlení. Inu, v bazaru už ten inzerát smysl asi dává... tam už zadavatel vzdoruje jen zákonům nabídky a poptávky :-)
prochaska píše: 6. 7. 2020, 11:23
STROJIRENSTVI.CZ píše: 6. 7. 2020, 11:07 Mě tu ta aféra s mikropilníčky nějak minula, ale už jste druhý, kdo ji zmiňuje. O co šlo? :)
xener píše: 5. 7. 2020, 9:41 mikropilnicky tam mate zase :)
Někdo prodával soupravu zlatnických pilníků Vallorbe a chtěl za ně značnou částku, ale ony se i jako nové nabízejí za ještě nesmyslnější sumy :-) Takže se chvíli nevědělo co to má znamenat :D
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 459
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

6. 7. 2020, 11:37

STROJIRENSTVI.CZ píše: 6. 7. 2020, 11:09 Děkujeme za pochvalu.

Zveřejnění e-mailu v inzerátu není povinné (povinná položka je jen telefon).

Nicméně, doplníme tam ještě funkci, kde při zadávání inzerátu přímo uvedete, jaký kontakt si přejete nechat zveřejnit, zda e-mail, telefon nebo oba.
Nemyslel jsem to tak, ze by ten udaj nebyl viditelny, ale v HTML by mel byt "kodovany" a zobrazil by se napr. na kliknuti (kliknutim by se kodovany email prevedl do citelne podoby pomoci javascriptu). Lze to resit i prez CSS (https://matt.berther.io/2009/01/15/hidi ... arvesters/)
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
Uživatelský avatar
STROJIRENSTVI.CZ
Příspěvky: 173
Registrován: 12. 10. 2017, 9:00

6. 7. 2020, 11:42

My jsme tuto možnost nejdřív po programátorech požadovali, ale bylo mi oponováno, že pokud to chce někdo strojově vyčíst, tak to stejně vyčte. Když jsme bazar připravovali, dívali jsme se, jak to mají na velkých inzertních serverech a tam je to buď jednoduše veřejné, nebo po zobrazení přes tlačítko, nicméně v kódu stránky je vždy přímo čitelný kontakt.

Děkuji za vaše doporučení, podíváme se na to.
b3nd3r píše: 6. 7. 2020, 11:37
...

Nemyslel jsem to tak, ze by ten udaj nebyl viditelny, ale v HTML by mel byt "kodovany" a zobrazil by se napr. na kliknuti (kliknutim by se kodovany email prevedl do citelne podoby pomoci javascriptu). Lze to resit i prez CSS (https://matt.berther.io/2009/01/15/hidi ... arvesters/)
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

6. 7. 2020, 12:05

STROJIRENSTVI.CZ píše: 6. 7. 2020, 11:42 My jsme tuto možnost nejdřív po programátorech požadovali, ale bylo mi oponováno, že pokud to chce někdo strojově vyčíst, tak to stejně vyčte. Když jsme bazar připravovali, dívali jsme se, jak to mají na velkých inzertních serverech a tam je to buď jednoduše veřejné, nebo po zobrazení přes tlačítko, nicméně v kódu stránky je vždy přímo čitelný kontakt.

Děkuji za vaše doporučení, podíváme se na to.
Nicméně se mu to dá aspoň zkomplikovat tím, že ten údaj bude převedeý do bitmapy a zobrazený jako obrázek :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
STROJIRENSTVI.CZ
Příspěvky: 173
Registrován: 12. 10. 2017, 9:00

6. 7. 2020, 12:10

Určitě se nějaká možnost najde. Zařadil jsem to do plánu úprav.
prochaska píše: 6. 7. 2020, 12:05
STROJIRENSTVI.CZ píše: 6. 7. 2020, 11:42 My jsme tuto možnost nejdřív po programátorech požadovali...
Nicméně se mu to dá aspoň zkomplikovat tím, že ten údaj bude převedeý do bitmapy a zobrazený jako obrázek :-)
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 459
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

6. 7. 2020, 12:53

STROJIRENSTVI.CZ píše: 6. 7. 2020, 11:42 My jsme tuto možnost nejdřív po programátorech požadovali, ale bylo mi oponováno, že pokud to chce někdo strojově vyčíst, tak to stejně vyčte. Když jsme bazar připravovali, dívali jsme se, jak to mají na velkých inzertních serverech a tam je to buď jednoduše veřejné, nebo po zobrazení přes tlačítko, nicméně v kódu stránky je vždy přímo čitelný kontakt.

Děkuji za vaše doporučení, podíváme se na to.
Samozdrejme kdyz budu chtit, prevedu to do bitmapy a prozenu OCR, ale s tim se nikdo babrat nebude a upravovat bota kvuli jednim strankam urcite take ne, kdyz je spousta jinych stranek, kde kontakty jsou napsany primo ve zdroji v citelne podobe.
Kdyz to je prevedeny do bitmapy, tak je to komplikace i pro lidi, protoze email musi prepsat a nelze ho zkopirovat.
Kdyz bych to resil ja, tak email ulozit v BASE64 a pohodlne to na webu zobrazit po kliknuti. Na strane serveru volani jednoho prikazu navic a na strane klienta kod na 1 radek v javascriptu.
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3591
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

6. 7. 2020, 2:12

robokop píše: 5. 7. 2020, 11:20 V liste s reklamou ty inzeraty budou videt takze o nic neprijdes. Ti co o bazar nejevi zajem vubec si tu listu muzou vypnout prostrednictvim druhe sablony.
Zaplať pánbůh za ten bezreklamový a bezlištový prosilver :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22397
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

6. 7. 2020, 3:28

no vidis a to by bez spojenectvim se strojirenstvim nevzniklo
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
STROJIRENSTVI.CZ
Příspěvky: 173
Registrován: 12. 10. 2017, 9:00

6. 7. 2020, 6:18

Však ten vám nikdo nebere :) i když dnes jej používají řádově už jen promile uživatelů.

Pokud jde o šablonu fóra, připravujeme jako možnou alternativu ještě "noční režim", tedy tmavý mód s výrazně menšími kontrasty. Během pár týdnů by měl být k dispozici.
tumlik píše: 6. 7. 2020, 2:12
robokop píše: 5. 7. 2020, 11:20 V liste s reklamou ty inzeraty budou videt takze o nic neprijdes. Ti co o bazar nejevi zajem vubec si tu listu muzou vypnout prostrednictvim druhe sablony.
Zaplať pánbůh za ten bezreklamový a bezlištový prosilver :D
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3591
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

6. 7. 2020, 6:45

robokop píše: 6. 7. 2020, 3:28 no vidis a to by bez spojenectvim se strojirenstvim nevzniklo
......přiznám se, že takhle by mě nad tím vůbec nenapadlo přemýšlet :lol:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5241
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

10. 7. 2020, 3:12

No prihlasil jsem se na bazar... Fakt by me zajimalo jestli ten co to programoval je dement, když udela sekci Software a jako podsekce Sofrtware a Hardware... :?: Jestli to nerozlisuje aspon on, kdyz se psanim softu nejspis na hardweru, no na cem jinym, živí, tak me to trochu desi :mrgreen:
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Uživatelský avatar
Meki
Příspěvky: 463
Registrován: 20. 4. 2020, 11:37

14. 7. 2020, 3:28

po letech nakupování na předraženém bazosi jsem oběvil prodej na foru a nemužu si ho vynachválit, opravdu ho chcete vypnout? :shock: :( komu to tu vadí? To že se to někomu míchá v nových příspěvcích by se přece dalo zařídit jak se tu už zmiňovalo nějakým filtrem.... Nový bazar je sice sexy ale to můžu rovnou použít bazos/aukro/hyperinzerce atd kterých je na netu plno ale tady na fóru je prodej výjimečný protože tady jsou komentáře ve kterých (ikdyž jsem nic nenakoupil) jsem se dozvěděl plno zajímavostí, jaký je po nabízeném zboží hlad a nebo jestli mě už někdo předběhl. Další výhodou fora je že vím od koho nakupuju a bez obav mu zaplatím předem. Taky třeba vím že se dotyčný v té oblasti pohybuje a když napíše že je kuličkový šroub předepnutý tak je předepnutý, nebo soustruh po GO je po GO a ne jen namočený v barvě. Když přijdu tady na fóru tak v 90% se jdu dívat na prodej a pozoruju jak se vyvíjí cena, pročítám komentář atd... tak by mě mrzelo kdyby to tu bylo zrušené.
napster
Příspěvky: 289
Registrován: 3. 10. 2014, 7:00

15. 7. 2020, 5:39

Zavedené a fungující věci je evidentně třeba po zásluze likvidovat. Nový bazar se mi nelíbí, a to dvojnásob proto, že mi ho někdo vnucuje vypnutím dosavadní inzerce.

Jasně, nikdo se mně neprosí to používat, či sem tohle vůbec psát, přesto mám potřebu si tímto odplivnout.
Odpovědět

Zpět na „Vývoj fóra“