Nová sekce - bazar pro soukromou inzerci

Informace k aktualizacím a novým sekcím tohoto webu.
Odpovědět
Milan199
Příspěvky: 2907
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

17. 7. 2020, 2:33

tumlik píše: 16. 7. 2020, 8:35 mě připadá naopak docela ujeté komentování jakéhokoli inzerátu ...

.... co tam chceš komentovat? napadlo tě, že převážná většina lidí co něco prodává nemá vůbec o tuhle "službu samozvaných internetových odborníků" zájem?
Tak já jsem se k těm komentářům taky přidal, když se nějaký šíbr znovu pokoušel prodávat věci co patrně ani neměl a zkoušel zase z nějakého pitomce vyrazit prachy.

Několikrát jsem zaznamenal, že komentáře vcelku věcně upozorňují na nesrovnalosti technické atd ...

Takže bych je úplně nezatracoval.
t256
Příspěvky: 2820
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

17. 7. 2020, 5:42

Presne tak, kdo nechce kupujiciho ojebat, nema zadny duvod se komentaru bat a muze lehce vysvetlit pripadne nejasnosti nebo opravit formulaci nabidky.
Co se tyka komentovani ceny, taky nevidim zadny problem, kazdy soudruh je snad svepravny, aby si udelal obrazek jestli ty penize za danou vec chce dat nebo ne. A ze nic neprodaji jedinci kteri nabizi pouzitou vec za cenu vyssi nez je mozne koupit novou, mne opravdu netrapi.
Naposledy upravil(a) t256 dne 17. 7. 2020, 9:16, celkem upraveno 1 x.
turnigy
Příspěvky: 1761
Registrován: 2. 9. 2018, 6:13

17. 7. 2020, 7:21

Na fóre je tiež dobrý zvyk, že kto napíše komentár prvý by mal mať prednosť. To samozrejme na tom novom bazoši fungovať nebude.
Tos C45-2000
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

17. 7. 2020, 8:55

t256 píše: 17. 7. 2020, 5:42 ......... kdo nechce prodavajiciho ojebat, nema zadny duvod se komentaru bat a muze lehce vysvetlit pripadne nejasnosti nebo opravit formulaci nabidky.
proč by měl někdo chtít ojebat "prodávajícího" ? a pak se bát komentářů, to mě nějak nedává smysl :lol: nebo jsi si někdy všiml, že u věci která se běžně prodává za 10papírů a někdo ji prodával za 2, tak tam přiskočilo upozornění, aby nebyl blbej, že běžná cena je pětkrát vyšší? Já teda ne, naopak u takových věcí bylo nejvíc hádek :wink:
....závidím lidem čas a energii věnovanou do něčeho, po čem jim může být v podstatě kulový, nemají-li o věc konkrétní vážný zájem :D dotazy typu jakej to má průměr váhu atd. šli řešit přes SZ, taky dotazy technického charakteru, každopádně už vidím když budeš prodávat kupříkladu auto a pod inzerátem se to objeví padesát komentářů jakej to je žgarb, max. do šrotu, cena na hovno, a spousta dalších chuťovek s nabídkama dobráků za odvoz :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
t256
Příspěvky: 2820
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

17. 7. 2020, 9:23

Melo tam byt kupujiciho ojebat :-)
Popletl jsem to a dostalo to dost jiny vyznam.
Ale jinak je to hezky priklad proc je komentar uzitecny :-)
Ja jsem nedavno na jinem foru prodaval vec nesouvisejici s technikou a byl jsem docela vdecny ze mne ostatni uvedli do reality. Bez toho bych si myslel o vec nema nikdo zajem a nejspis bych ji vyhodil. Takhle se nasledne prodala za realnou cenu.
Pokud nekdo napise ze je to zgarb, tak mu to bud jednoduse vyvratim, a pokud je to opravdu zgarb, je jen dobre kdyz si to lidi kteri se v tom nevyznaji uvedomi
Uživatelský avatar
STROJIRENSTVI.CZ
Příspěvky: 173
Registrován: 12. 10. 2017, 9:00

17. 7. 2020, 9:51

Stejně jako tady na fóru můžeme umožnit prodávajícímu, aby u inzerátu komentáře zakázal nebo povolil. Mně osobně teda komentáře u inzerátů taky přijdou divné, ale na druhou stranu... proč to nezkusit? :)
tumlik píše: 17. 7. 2020, 8:55
t256 píše: 17. 7. 2020, 5:42 ......... kdo nechce prodavajiciho ojebat, nema zadny duvod se komentaru bat a muze lehce vysvetlit pripadne nejasnosti nebo opravit formulaci nabidky.
proč by měl někdo chtít ojebat "prodávajícího" ? a pak se bát komentářů, to mě nějak nedává smysl :lol: nebo jsi si někdy všiml, že u věci která se běžně prodává za 10papírů a někdo ji prodával za 2, tak tam přiskočilo upozornění, aby nebyl blbej, že běžná cena je pětkrát vyšší? Já teda ne, naopak u takových věcí bylo nejvíc hádek :wink:
....závidím lidem čas a energii věnovanou do něčeho, po čem jim může být v podstatě kulový, nemají-li o věc konkrétní vážný zájem :D dotazy typu jakej to má průměr váhu atd. šli řešit přes SZ, taky dotazy technického charakteru, každopádně už vidím když budeš prodávat kupříkladu auto a pod inzerátem se to objeví padesát komentářů jakej to je žgarb, max. do šrotu, cena na hovno, a spousta dalších chuťovek s nabídkama dobráků za odvoz :D
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

17. 7. 2020, 9:54

turnigy píše: 17. 7. 2020, 7:21 Na fóre je tiež dobrý zvyk, že kto napíše komentár prvý by mal mať prednosť. To samozrejme na tom novom bazoši fungovať nebude.
a myslíš, že je to nějaká výhra? napíše první Lojza, kterej se ale musí přesvědčit, že se mu to bude hodit a akorád to zdržuje, podívej se kolik inzerátů je typu: beru a za chvilku pouštím dál, bere jinej a tak dokola.. a nebo první to chce poslat, ale druhej si pro to osobně přijede a třeba je to ještě známej.. dáš přednost chození na poštu? podle mě prodat první nabídce je nesmysl..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5185
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

17. 7. 2020, 10:28

Je to zvyklost, kdo driv prijde... Tady je to v pravidlech a celkem se to dodrzuje. Ale prece ti nic nebrani napsat do textu inzeratu, ze preferuji osobni odber a kdo to chce postou, je zkratka treba dva dny v poradi, jestli nikdo neprijede osobne. Nevidim v tom problem.
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

17. 7. 2020, 12:12

t256 píše: 17. 7. 2020, 9:23 Melo tam byt kupujiciho ojebat :-)
Popletl jsem to a dostalo to dost jiny vyznam.
Ale jinak je to hezky priklad proc je komentar uzitecny :-)
každopádně se na to díváme rozdílnýma očima, já očima kupujícího, protože na 99prct. věci kupuju, a moje představa jako kupujícího je koupit za co nejnižší cenu z mého pohledu (není mezi náma výjimka, která by chtěla opak) výši ceny neřeším, buď jsem ochotnej dát to co napíše prodávající, nebo mu nepíšu vůbec, smlouvání a cenu dohodou nemám rád :wink:

takže pokud bych to otočil a uvedl příklad prodeje věci, kdy napíše borec, prodám tohle, nevím čemu to je, cena 2500kč a bude to třeba díl co znám, potřebuji a co se prodává na ebay za 500 éček, tak je pro mě kontraproduktivní když to někdo do komentáře bude psát, případně neznám nikoho, kdo mu napíše " hele, já bych to i bral, ale má to mnohem větší cenu, nejsem kurva dám ti 5k", no a protože kupuju hlavně věci co sám používám a nic nepřeprodávám, tak jsem šťastnej, že to za nižší cenu získám, nepotřebuju aby mě to někdo prodražoval rádoby chytrýma žgryndama, případně rozborem stavu. Prodávající je spokojenej, protože dostal tolik co chtěl, no a já jsem spokojenej, že jsem získal věc za z mého pohledu mnohem nižší cenu než je "obvyklá" a tak by to mělo být, obchod se dělá mezi dvěma lidma :wink:

krásným příkladem je prodej X-III ve vlákně z chybějícím Y, mám to doma, vím co tomu chybí, vím kolik to běžně stojí, vím jak to co chybí vypadá a třeba to i mám, cena ještě vysoká, kdyby někdo dodal Y tak cca 6-ti násobná a teď babo raď/komentuj, ten co to prodává to taky ví a určitě mu není příjemné, že se v tom někdo jen tak hrabe, když o to nemá zájem, stejně tak můžeš svinským komentem ten obchod zkazit jen tak pro srandu i když o to nemáš zájem......pokud někdo ze sebe bude dělat cíleně blbečka co si to neumí vyhledat na gůglu, tak to tam může klidně předvést, rozjede se neskutečný flame a bude po kšeftě :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5185
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

21. 7. 2020, 7:46

No nevím, ale koukal jsem tam teď a připadám si jako na bazoši, cena dohodou. Tak tak jsem si nový skvělý bazar nepředstavoval. Prostě neuvedeš cenu, nasr... ,tak by to mělo fungovat!
Co brání uvést cenu a do textu napsat, můžeme o ní jednat?
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

21. 7. 2020, 8:11

Charon píše: 21. 7. 2020, 7:46 Co brání uvést cenu a do textu napsat, můžeme o ní jednat?
Mě to samozřejmě taky štve, jako asi každého kupujícího.
Ale dá se to pochopit. Bazarové zboží nemá nějakou jasnou cenu. Takže takhle prodávající může cenu přizpůsobit zájmu. Pokud po uvedení inzerátu má spoustu ohlasů "Já, Já, Já to chci...", tak jistě nabídne vyšší cenu než když po tom nevzdechne ani pes.
Samozřejmě s rizikem, že o to nebyl zájem právě kvůli té chybějící ceně.

Takže u bazaru mě to sere, ale celkem to chápu. Co mě ale sere ještě víc a ani to nechápu je, jak mnoho (snad většina?) firem má na webu nabídku zboží bez cen.
Tak pokud s tím ta firma obchoduje, tak snad základní cenu pro člověka z ulice zná, takže tady nějaké lavírování nemá smysl.
A oblíbený argument "aby nám ceny neokoukala konkurence" je mimo. Pokud budu konkurence a bude mi na tom záležet, tak není nic jednoduššího než tam poslat poptávku pod jménem Jan Novák.
turnigy
Příspěvky: 1761
Registrován: 2. 9. 2018, 6:13

21. 7. 2020, 8:47

Už len čakám, kedy tam pribudne 20 inzerátov zakončených vetou:

Kúpa na dobierku je na plnú zodpovednosť kupujúceho bez nároku na reklamáciu.::
Informácie len na telefónnom čísle - 0951 146 427. Nie SMS!

:lol:
Tos C45-2000
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

21. 7. 2020, 10:07

:lol: :lol: :lol:
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
Uživatelský avatar
Meki
Příspěvky: 460
Registrován: 20. 4. 2020, 11:37

21. 7. 2020, 10:28

já taky koukám že už tam inzeruje i známý překupník z bazoše, dnes tam přibyla hromada stroju s cenou dohodou. To už mužu jít rovnou na bazoš. Já bych sekci Prodej zde na foru nevypínal už jen proto že zde překupníci nedělají takový borel.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10105
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

21. 7. 2020, 10:44

myslel jsem že zůstanou pravidla bazaru ,tedy žádné ceny dohodou .Tak to na to seru nemá cenu se tam přihlašovat .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Vývoj fóra“