Nová sekce - bazar pro soukromou inzerci

Informace k aktualizacím a novým sekcím tohoto webu.
Odpovědět
Zv.Petr
Příspěvky: 337
Registrován: 16. 7. 2018, 7:10
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

3. 7. 2020, 1:33

xener píše: 3. 7. 2020, 11:11 strojirenstvi.cz != forum.strojirenstvi.cz
strojirenstvi.cz <> forum.strojirenstvi.cz
uz je to jasnejsie ? :)
Není nad programátorský přístup :mrgreen: :lol:
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2110
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

3. 7. 2020, 2:11

Vložení obrázků na bazaru je omezeno na 5Mb
To určete stačí, ale kolik lidí dnes dokáže zjistit velikost fotky z mobilu a nebo ji dokonce změnit na požadovanou velikost ?
Dal bych tam automatické přeformátování.
Uživatelský avatar
STROJIRENSTVI.CZ
Příspěvky: 173
Registrován: 12. 10. 2017, 9:00

3. 7. 2020, 2:55

Mnozí členové fóra existenci inzerce ve fóru dlouhodobě kritizují, i proto jsme investovali do vývoje samotného bazaru. Jelikož je pod naší kontrolou - narozdíl od jiných inzertních serverů - můžeme jej dále rozvíjet takovým způsobem, aby odpovídal požadavkům a potřebám uživatelů tohoto webu (zvažujeme výhledově například doplnit možnost vkládání komentářů pod inzeráty apod.). Přivítáme jakékoliv konstruktivní návrhy pro to, aby byl bazar i na novém místě pro tuto komunitu užitečný.
turnigy píše: 3. 7. 2020, 12:57 Takže teraz už nebudem vedieť, či jednám s členom fóra, alebo s podvodníkom, ktorý sa zaregistroval včera? To už môžem nakupovať aj na bazoši
Uživatelský avatar
STROJIRENSTVI.CZ
Příspěvky: 173
Registrován: 12. 10. 2017, 9:00

3. 7. 2020, 2:58

Děkuji za podnětnou připomínku. Ano, právě kvůli mobilům jsme tam nastavili ten limit takto vysoko, mělo by to stačit pro většinu obrázků importovaných z mobilů (do nějakých 16 MPix). Pokud to bude dělat problémy, samozřejmě ho můžeme zvětšit.
picom píše: 3. 7. 2020, 2:11 Vložení obrázků na bazaru je omezeno na 5Mb
To určete stačí, ale kolik lidí dnes dokáže zjistit velikost fotky z mobilu a nebo ji dokonce změnit na požadovanou velikost ?
Dal bych tam automatické přeformátování.
turnigy
Příspěvky: 1761
Registrován: 2. 9. 2018, 6:13

3. 7. 2020, 3:12

STROJIRENSTVI.CZ píše: 3. 7. 2020, 2:55 Mnozí členové fóra existenci inzerce ve fóru dlouhodobě kritizují, i proto jsme investovali do vývoje samotného bazaru. Jelikož je pod naší kontrolou - narozdíl od jiných inzertních serverů - můžeme jej dále rozvíjet takovým způsobem, aby odpovídal požadavkům a potřebám uživatelů tohoto webu (zvažujeme výhledově například doplnit možnost vkládání komentářů pod inzeráty apod.). Přivítáme jakékoliv konstruktivní návrhy pro to, aby byl bazar i na novém místě pro tuto komunitu užitečný.
turnigy píše: 3. 7. 2020, 12:57 Takže teraz už nebudem vedieť, či jednám s členom fóra, alebo s podvodníkom, ktorý sa zaregistroval včera? To už môžem nakupovať aj na bazoši
Bolo by dobré spraviť to tak, aby som sa tam teraz nemohol zaregistrovať s nickom "OompaLoompa" a predávať veci pod jeho menom. Stačilo by to spraviť tak, že vám pošlem správu z môjho účtu tu na fóre a na základe tej správy dostanem na stránke strojirenstvi.cz v profile status overeného používateľa. Prípadne založiť vlákno tu na fóre, kde môžu používatelia verejne požiadať o overenie, s tým, že sú to naozaj oni.
Tos C45-2000
Uživatelský avatar
STROJIRENSTVI.CZ
Příspěvky: 173
Registrován: 12. 10. 2017, 9:00

3. 7. 2020, 3:24

Chápu, kam míříte. V tuto chvíli je u všech inzerátů, které budou zveřejněné, funkce pro nahlášení a uvedení důvodu nahlášení inzerátu. Nepředpokládám za příliš pravděpodobné, že by se někdo chtěl vydávat za někoho jiného z jakéhokoliv důvodu - pokud by k takovému jednání docházelo, je to přece podvod a jako takové trestný čin. Samozřejmě nás jako provozovatele je možné různými způsoby kontaktovat, pokud by k nějakému podezřelému jednání docházelo a rychle zjednáme nápravu.
turnigy píše: 3. 7. 2020, 3:12
STROJIRENSTVI.CZ píše: 3. 7. 2020, 2:55 Mnozí členové fóra existenci inzerce ve fóru dlouhodobě kritizují...
turnigy píše: 3. 7. 2020, 12:57 Takže teraz už nebudem vedieť, či jednám s členom fóra, alebo s podvodníkom...
Bolo by dobré spraviť to tak, aby som sa tam teraz nemohol zaregistrovať s nickom "OompaLoompa" a predávať veci pod jeho menom. Stačilo by to spraviť tak, že vám pošlem správu z môjho účtu tu na fóre a na základe tej správy dostanem na stránke strojirenstvi.cz v profile status overeného používateľa. Prípadne založiť vlákno tu na fóre, kde môžu používatelia verejne požiadať o overenie, s tým, že sú to naozaj oni.
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5236
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

3. 7. 2020, 4:15

Hmm neco na tom bude, tady vidim prispevky partnera obchodu a musim rict, ze i kdyz jsem objevil forum celkem nedavno, radsi koupim nebo prodam, nebo vymenim s kolegou tady, nez od nekoho uplne mimo. A moje zkusenost z nakupy pres forum je naprosto skvela! To se o aukru nebo bazosi rict teda neda... Hlavne ta nezavisla registrace nezarucuje ze je to jeden a ten samy clovek tady a tam :roll:
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

3. 7. 2020, 4:46

STROJIRENSTVI.CZ píše: 3. 7. 2020, 3:24 ..... Nepředpokládám za příliš pravděpodobné, že by se někdo chtěl vydávat za někoho jiného z jakéhokoliv důvodu - pokud by k takovému jednání docházelo, je to přece podvod a jako takové trestný čin. .....
Jakejpak podvod; tady jsem pafík, ale původně jsem tady chtěl být jako robokop, ale ten už byl obsazenej. Ale na strojírenství nebude, a já budu robokop a robokop ať si udělá nick jinej.
Tím chci říct, že se může objevit i bez zlého úmyslu stejný nick na novém bazaru, jako je teď tady, a kdo si ho dřív zaregistruje, tak ho bude mít. Pokud se nepropojej databáze. A to by se teda měly :)
Uživatelský avatar
STROJIRENSTVI.CZ
Příspěvky: 173
Registrován: 12. 10. 2017, 9:00

3. 7. 2020, 4:54

Ano, máte pravdu. My jsme ke komunitě fóra přistupovali od počátku s maximálním respektem, takže například vytvořit všem automaticky účty i na Strojirenstvi.cz nepřichází v úvahu - už i kvůli GDPR atd., protože Strojirenstvi.cz má svoje podmínky používání a registrovaný uživatel s nimi musí při registraci osobně souhlasit.

S ohledem na spuštění bazaru a s přihlédnutím k vašim připomínkám ale na zavedení takové kontroly zapracujeme, aby ke zneužití přezdívek lidí z fóra nedocházelo.
pafik píše: 3. 7. 2020, 4:46
STROJIRENSTVI.CZ píše: 3. 7. 2020, 3:24 ..... Nepředpokládám za příliš pravděpodobné, že by se někdo chtěl vydávat za někoho jiného z jakéhokoliv důvodu - pokud by k takovému jednání docházelo, je to přece podvod a jako takové trestný čin. .....
Jakejpak podvod; tady jsem pafík, ale původně jsem tady chtěl být jako robokop, ale ten už byl obsazenej. Ale na strojírenství nebude, a já budu robokop a robokop ať si udělá nick jinej.
Tím chci říct, že se může objevit i bez zlého úmyslu stejný nick na novém bazaru, jako je teď tady, a kdo si ho dřív zaregistruje, tak ho bude mít. Pokud se nepropojej databáze. A to by se teda měly :)
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

3. 7. 2020, 8:12

A opravdu je výhodné bazar přesunout jinam?
Aby tady pak ještě něco zbylo...

Možná je to přízemní, ale myslím, že dost lidí sem chodí pravidelně proto, že se tady občas objeví něco zajímavého ke koupi.
Padlo tady, že (asi) došlo k nějaké přestřelce nad nějakým inzerátem na pilníky (už tu asi není, nenašel jsem ho). No a co? Snad není ničí povinnost to číst, a tím méně to kupovat.

No - třeba to máte rozmyšlené dobře.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

3. 7. 2020, 9:39

Bohužel musím bez výhrad souhlasit. Mám obavu, že po přesunu inzerce toto forum rychle zemře. Nic neprodávám, spíš věci daruju, tak tento názor nemá žádné ekonomické pozadí. Navíc bez NEpřenesení profilů uživatelů je to naprosto nesmyslné. Proč potom strojírenství, potom to každý dá rovnou na Bazoš. Pokud je potřeba oživit strojírenství CZ návštevností, potom to raději všichni 10x týdně "naklikáme".
Uživatelský avatar
STROJIRENSTVI.CZ
Příspěvky: 173
Registrován: 12. 10. 2017, 9:00

3. 7. 2020, 9:41

Tak on bazar nevznikl v reakci na ty pilníky, usilovně na něm pracujeme víc než půl roku a shodou náhod jsme ho teď po všem testování dokončili :)
Mex píše: 3. 7. 2020, 8:12 A opravdu je výhodné bazar přesunout jinam?
Aby tady pak ještě něco zbylo...

Možná je to přízemní, ale myslím, že dost lidí sem chodí pravidelně proto, že se tady občas objeví něco zajímavého ke koupi.
Padlo tady, že (asi) došlo k nějaké přestřelce nad nějakým inzerátem na pilníky (už tu asi není, nenašel jsem ho). No a co? Snad není ničí povinnost to číst, a tím méně to kupovat.

No - třeba to máte rozmyšlené dobře.
Uživatelský avatar
STROJIRENSTVI.CZ
Příspěvky: 173
Registrován: 12. 10. 2017, 9:00

3. 7. 2020, 9:46

Sám nejsem přímo zastáncem toho, aby se inzerce přímo ve fóru zcela rušila. To nechávám na rozhodnutí této komunity a postoji jejích členů, nijak do toho z naší strany nezasahujeme. Někteří by to uvítali, jiní ne.

Považujte bazar na Strojirenstvi.cz jako alternativu k tomu bazoši apod., která pro vás může mít tu výhodu, že narozdíl od těch velkých inzertních serverů může zdejší komunita do určité míry ovlivnit, jak má takový bazar fungovat a vypadat. Toho jinde nedosáhnete.
elbarto píše: 3. 7. 2020, 9:39 Bohužel musím bez výhrad souhlasit. Mám obavu, že po přesunu inzerce toto forum rychle zemře. Nic neprodávám, spíš věci daruju, tak tento názor nemá žádné ekonomické pozadí. Navíc bez NEpřenesení profilů uživatelů je to naprosto nesmyslné. Proč potom strojírenství, potom to každý dá rovnou na Bazoš. Pokud je potřeba oživit strojírenství CZ návštevností, potom to raději všichni 10x týdně "naklikáme".
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

3. 7. 2020, 9:53

Ono se ukáže. Když něco nebude fungovat, tak se to změní nebo třeba i vrátí o krok zpátky a udělá jinak. Však je to jen software a ne nějaký barák, ktrý by se musel bourat a stavět znova o kus vedle :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
slezak77
Příspěvky: 1152
Registrován: 1. 6. 2012, 6:45

3. 7. 2020, 10:07

Odskočil jsem si na šichtu a teď jsem to tedy pochopil.
Díky.
Odpovědět

Zpět na „Vývoj fóra“