Nová sekce - bazar pro soukromou inzerci

Informace k aktualizacím a novým sekcím tohoto webu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

23. 7. 2020, 9:03

Meki píše: 21. 7. 2020, 10:28 ..... Já bych sekci Prodej zde na foru nevypínal už jen proto že zde překupníci nedělají takový borel.
to mě pobavilo ...a v jakémpak časovém horizontu jsi tohle vysledoval? :D :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

23. 7. 2020, 9:22

Asi tedy prozatim tu zdejsi sekci ponechame ale striktnejsi pravidla by byla fajn a komu se nelibi muze jit na otevrenejsi bazar kde nejsou tak prisne podminky
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
josef109
Příspěvky: 597
Registrován: 21. 5. 2017, 5:15
Bydliště: Praha

23. 7. 2020, 10:08

STROJIRENSTVI.CZ píše: 23. 7. 2020, 4:44 Jak se tak na to dívám, nový bazar fóru určitě pomůže v odfiltrování oněch překupníků. Ti taky jen dělají svoji práci.

Tady na fóru si můžete nastavit...
Velmi velkorysý postoj :)
STROJIRENSTVI.CZ píše: 23. 7. 2020, 4:44 ...Zároveň kdo chce, může svoje inzeráty zařadit i na nový bazar...
Obávám se, že to není v souladu s pravidly fóra
xener
Příspěvky: 853
Registrován: 2. 3. 2019, 12:48

24. 7. 2020, 6:57

dal by sa na tom novom bazare spravit ukladaci filter, kde si budem moct ulozit ze nechcem vidiet inzeraty kde je cena dohodou ? ako by neexistovali
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

24. 7. 2020, 8:54

robokop píše: 23. 7. 2020, 9:22 Asi tedy prozatim tu zdejsi sekci ponechame ............
v tom případě nechápu, proč tady vůbec ten oddělený bazar vznikl, proč se tady kolem toho zbytečně pindá 13 stránek a nebo tady viewtopic.php?t=31052&hilit=prodejn%C3%AD+forum dalších 16
když dnes čtu ty názorové veletoče, tak koukám, že vám chlapci, až na pár výjimek, chybí konzistentní názor ....hlavně to pindání u inzerátů :D :D
STROJIRENSTVI.CZ píše: 23. 7. 2020, 4:44 Tady na fóru si můžete nastavit třeba ještě striktnější pravidla pro inzerování ..........
jistě, navrhuji úplný zákaz jakéhokoli prodeje na foru a vymazání sekce s návratem stavu před cca 7 lety :D :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
STROJIRENSTVI.CZ
Příspěvky: 173
Registrován: 12. 10. 2017, 9:00

24. 7. 2020, 11:07

Vám už jsem tu párkrát reagoval - že konkrétně vám se prostě nezavděčíme. Proč se tady "pindá"? Protože se snažíme vyjít vstříc místní komunitě, takže diskutujeme, nepindáme. Jestli vám osobně to připadá jako ztráta času, nemusíte se tím zabývat :-) A že nemáme konzistentní názor? Máme daný cíl a při jeho realizaci rozhodně nepůjdeme proti vůli uživatelů - protože pro ně to děláme. Takže, byť to stojí další peníze, jsme naklonění tomu služby postupně přizpůsobovat podle smysluplných reakcí zdejší komunity.
tumlik píše: 24. 7. 2020, 8:54
robokop píše: 23. 7. 2020, 9:22 Asi tedy prozatim tu zdejsi sekci ponechame ............
v tom případě nechápu, proč tady vůbec ten oddělený bazar vznikl, proč se tady kolem toho zbytečně pindá 13 stránek a nebo tady viewtopic.php?t=31052&hilit=prodejn%C3%AD+forum dalších 16
když dnes čtu ty názorové veletoče, tak koukám, že vám chlapci, až na pár výjimek, chybí konzistentní názor ....hlavně to pindání u inzerátů :D :D
STROJIRENSTVI.CZ píše: 23. 7. 2020, 4:44 Tady na fóru si můžete nastavit třeba ještě striktnější pravidla pro inzerování ..........
jistě, navrhuji úplný zákaz jakéhokoli prodeje na foru a vymazání sekce s návratem stavu před cca 7 lety :D :D
ktkt
Příspěvky: 11
Registrován: 20. 12. 2019, 9:11

24. 7. 2020, 3:18

Taky prosim o filtraci dohodou .nebo o upresneni dohody co to znamena zda se jedna o penize nebo nebo nejake oral..rektal luzby a upresneni kdo komu
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

24. 7. 2020, 4:39

Součástí inzerátu by měla být bezpodmínečně fotka a cena. Nějaké dohodou pro mne znamená že se jedná o překupníka a inzerát zavírám.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

24. 7. 2020, 5:47

STROJIRENSTVI.CZ píše: 24. 7. 2020, 11:07 Vám už jsem tu párkrát reagoval - že konkrétně vám se prostě nezavděčíme. Proč se tady "pindá"? Protože se snažíme vyjít vstříc místní komunitě, takže diskutujeme, nepindáme.
proč neustále ty reakce o nezavděčení se? :D jak to s tím souvisí ? já tady jen diskutuju, čili rozebírám věc z různých stránek, protože to dlouhodobě sleduju .....a hodně si pamatuju :D
mimochodem ta moje reakce byla na robokopa a tu větu o zachování, proto jsem se ozval ,že netuším proč ten dalšobazar vedle teda vůbec vznikl a proč se tady k tomu vůbec někdo vyjadřuje a v podstatě "pindá", nevidím v tom žádnou logiku v souvislosti s provozem FÓRA!..........

zkrátka a dobře, původní myšlenka, pokud si dobře pamatuju, byla oddělit sekci prodej a vyčlenit ji z FÓRA=držkovalo tady na to mnoho lidí (já teda navrhoval komplet to smáznout a používat miliony jiných inzertních webů :D ..), ale budiž, "někdo" se toho ochotně chytl a udělal v podstatě obdobu bazoše, kdy jediná výhoda pro zdejší komunitu je to, že to v milku čučí jako spousta jiných reklam na pravé straně, plnit se to bude jako senkruvňa prakticky totožným odpadem, na který právě na tom bazoši všichni bez výjimky nadávají, propojení na místní uživatele je nula, obchody místní komunity=nula, a nakonec robokop píše, že by to stejně tady zachoval ,tak proto se ptám, jestli ty pindy kolem nějakého bazaru na nějakých stránkách pořád dokola má smysl tady rozebírat, když výsledný efekt pro zdejší komunitu je NULA :D

ještě mě teda napadá, že bude někde ucpaná odbočka, proto jsem to důležité psal velkými písmeny
....téma sleduju poctivě od začátku, na bulíky nemám háčky..... :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

24. 7. 2020, 5:53

mimochodem je to založeno ve -vývoj fóra - Nová sekce - bazar pro soukromou inzerci

a včíl mudrujme :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 2263
Registrován: 3. 8. 2016, 9:29

24. 7. 2020, 6:02

Ono je to těžký. Jak správně poznamenal Tumlík, tak šlo o to oddělit inzerci.

Ta nová je ještě horší, než ta stará. S tím, co jsem tam nahhlédl /neregistroval se a ani nebudu/, tak je to samej překupník. Třeba ten A.mar.... - stačí se podívat do starších vlákem vláken, jak někdo kupoval myslím brusku a upozorňoval na jejich chování. Teď v inzerci tady...

Tak já nevím. Na netu už stejně skoro nic nekupuju, tak mi to může být asi jedno.
Uživatelský avatar
pavlík
Příspěvky: 896
Registrován: 16. 12. 2018, 10:00
Bydliště: Praha 5

24. 7. 2020, 6:31

Ono se to trochu selektuje samo - když se podíváte na nový bazar, tak to je samé obráběcí centrum a "těžká" technika, tady se spíše nabízí drobnější věci, což se mi zdá smysluplné a dobré.

Má to ještě jeden aspekt, velká část tématických fór, asi většina, má v rámci fóra svůj bazar. Jde o to, že se ti členové fóra často osobně znají, porůznu se scházejí a seznamují a potom je obchodování v rámci této skupiny členů přátelské, dosti bezpečné a takové kamarádské, což je příjemné.
Naposledy upravil(a) pavlík dne 24. 7. 2020, 7:01, celkem upraveno 1 x.
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

24. 7. 2020, 6:59

Mne inzerce na odborném foru vadi a to tak, že fest.
Především proto, že je ji už více než kloudného obsahu.

Pokud by zde měla zůstat, tak jenom tak, že bude nějak barevně odlíšena s nějakozu ikonou na začátku příspěvku, nebo nejlépe ji bude možné zakliknutím odfiltrovat ze zobrazování a pro jiné "nadšence" bych zase nechal možnost - filtr zobrazovat pouze inzerci.
Toto by asi celé jinak neřešitelné plkání vyřešilo nejlépe :D

Kdysi zde u příspěvku byl vidět i foch - vlákno kam příspěvek patří, teď je to nesmírně roztahané, ořezané a nepřehledné...
Mimochodem už jsem na jiných forech potkal příspěvky zdejších bývalých členů, kteři si tam posteskli, že přechod na nový vizuál byla poslední kapka k tomu, aby sem přestali chodit...
Uživatelský avatar
pavlík
Příspěvky: 896
Registrován: 16. 12. 2018, 10:00
Bydliště: Praha 5

24. 7. 2020, 7:09

No to bys musel udělat tvrdou selekci témat, když odborné fórum, tak jen odborné příspěvky a dotazy a to ještě patřičné odborné úrovně a jak to chceš hodnotit???
Tak potom musí z fóra zmizet především ještě méně tématické věci než je inzerce, třeba Hospůdka, To mi hlava nebere, Převážně nevážně, kafilerie a podobné - tato vlákna Ti fest nevadí???? :shock:

Fórum by neměla být suchařina, je také třeba normálně žít a třeba si o něčem jen tak pokecat, každé vlákno má nějaký tématický okruh a to, co mi nesedí nebo mě nezajímá, tak přeskočím a o co jde???
Aris
Příspěvky: 677
Registrován: 15. 11. 2012, 8:21

24. 7. 2020, 10:06

Sice jsem se dlouho zdráhal do této debaty vstoupit, ale když už se to takhle otevřeně řeší, tak jsem pro zachování stávajícího bazaru.

Líbí se mi na současné podobě fóra, že si najdu nějaké starší vlákno plné informací, tím si doplním mezery ve vědění a zároveň si najdu na bazaru nějakou drobnost, kvůli které bych musel lézt na bazoš a pak se dohadovat o ceně, popř. tahat z majitele fotky a tak dále. Navíc tu platí sympatické pravidlo, že kdo první reaguje tak má přednost.
Jako další plus vidím v tom, že v bazarových vláknech se kolikrát rozjede zajímavá diskuze o dané věci, o jejím použití atd.
Je tu pevné pravidlo udat cenu a fotografii zboží.
Novou inzerci jsem si prohlídl, a nakonec se tam registrovat nebudu. Chápu, že nový bazar bude mít svoje opodstatnění a své zákazníky, ale jsem pro, aby běželo i místní bazarní vlákno.

Dále je můj skromný názor, že vyřazením inzerce se nezvedne odborná úroveň fóra.
Více mě iritují vlákna typu: Identifikace soustruhu, Co je to za stroj, Pozná někdo? .... Jedna je jich dost, a druhak je jich dost zbytečných, protože dublují nějaké starší vlákno o stejném stroji.
Když se objeví nějaká identifikace, tak mi stačí obvykle google a lathes.co.uk a do 10 minut ten stroj mám. Avšak na to vlákno nereaguji, když jsem to zvládl sám... Hledat na googlu není nějaké know how se kterým je potřeba se dělit. Podotýkám, že jsem PC anti-talent :)
Odpovědět

Zpět na „Vývoj fóra“