Napady a navrhy udelatek a dalsich podobnych veci pro astro

Nase projekty s astro tematikou, obecna diskuze na tema astro
Odpovědět
mstreicher

15. 3. 2019, 1:00

Zdar,
protoze jsem si jiz nekolik veci sam navrhnul a neco dal i udelat (bohuzel zatim nemam moznost si to vyrabet doma sam), tak chci nasdilet vykresy ruznych redukci, list a dalsich veci. Jak to obvykle byva, motivaci byla dira na trhu nebo chybejici vlastnost existujiciho produktu, pripadne vysoka cena (a to byva kolikrat zavratna).
Protoze nejsem konstrukter a ani strojar (spis kravatak s pozitivnim vztahem k strojarine), vykresy nejsou uplne dokonale. Ale vzniklo podle nich uz nekolik veci :)
Krome toho mam rozpracovany navrh rotatoru, kde chybi nekolik drobnosti, ktere jsem neumel navrhnout. Takze za pripadnou pomoc budu vdecny :)

Zde je tedy model rotatoru. Ovladani pres krokac a remenice. S kolegou Petrem (ZvPetr na foru) bychom jeste doplnili urcovani natoceni pres enkoder. Konstrukci jsem jiz konzultoval a byla potvrzena jako funkcni :)
rotator_var2_zostava.PDF
(686.32 KiB) Staženo 42 x
Dalsi veci budu postupne pridavat.
mstreicher

15. 3. 2019, 2:55

Losmandy listy:
losmandy.PDF
(118.82 KiB) Staženo 13 x
losmandy2.PDF
(37.67 KiB) Staženo 5 x

Custom vicko na vymenu pro EQ6R. Navrhnul jsem pro moc hezky a masivni losmandy upinac od Wiliams Optics
eq6r-hlava.PDF
(72.12 KiB) Staženo 12 x

Manualni rotator k primemu nasrouboavni na reduktor/rovnac s vystupem na T2. Navrh od Martina Myslivce.
Canon_rotator-vykres.pdf
(26.1 KiB) Staženo 17 x
Dynamik

21. 3. 2019, 9:48

Ahoj, možná by bylo lepší, kdybys každou tu součástku (v pdfku) vysvětlil k čemu slouží, přidal nějaký odkaz na celkové zařízení, aby nás začátečníky v astronomii to více zaujalo. Někteří tady by ti případně i poradili s jejím vylepšením, ohl. vyrobení, nebo ti ji taky vyrobili za rozumný peníz. Je tedy spoustu chytrých lidí s různými schopnostmi, možnostmi a zájmy, ale astronomii asi rozumí jen sotva kdo.
Výzkum/vývoj techniky pro dynamiku tekutin, její prototypování v 3D CAD a měření
Odpovědět

Zpět na „Astronomie“