Fusion 360

seriál článků o fusion 360 a lokalizace
Odpovědět
Permonik
Příspěvky: 379
Registrován: 19. 2. 2015, 7:34
Bydliště: Mošnov
Kontaktovat uživatele:

26. 4. 2021, 7:42

Mrosconi píše: 26. 4. 2021, 7:17
Další věc. Po nějaké době se mi začne šíleně sekat. Třeba sestava frézky, (chápu že je velká) tak mi třeba blbé zkopírování šroubku a umístění do další díry zasekne program na 15min. Dělá to zřejmě historie návrhu. Když ji ale vypnu, tak mi nejde vkládat propojené objekty.
Zkus změnit intervál ukladání. Myslím tovární je 5min, změnit na 30 min.
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
Lukas_2
Příspěvky: 523
Registrován: 6. 11. 2017, 3:58
Kontaktovat uživatele:

26. 4. 2021, 8:09

Mrosconi píše: 26. 4. 2021, 7:17 Nánové jiný dotaz. Víte proč a jak se to dá vyřešt, Fusion mi nedovoluje smazat vlastní projekt. Píše klasickou hlášku, že je odkaz na jiný soubor, ačkoliv když kliknu na diagram, tak nikde žádné "sdílení" není. Taktéž jiný uživatel.

Další věc. Po nějaké době se mi začne šíleně sekat. Třeba sestava frézky, (chápu že je velká) tak mi třeba blbé zkopírování šroubku a umístění do další díry zasekne program na 15min. Dělá to zřejmě historie návrhu. Když ji ale vypnu, tak mi nejde vkládat propojené objekty.

Co dělám špatně? Na českem AutoDesku mi bohužel neodpovídají. A to mám placenou verzi.

Díky
na 1. problém jsem taky už někdy narazil. Asi je dobré se ujistit jestli máš všechny projekty, ve kterých tento komponent byl vložen, uložené. Ale myslím že i tak mi to smazat nechtělo. Na to si kdyžtak udělám složku bordel a prostě tu komponentu přesunu tam.

Ohledně druhého. Někdy po aktualizaci se to takhle může posrat. Asi přepíší nějaké výpočty a tím to rozeserou. Třeba jednou jsem nebyl schopen vygenerovat program s velkým množstvím patternů, sežralo to 32GB ram a pak crashlo :shock: Ale opravili to asi na další den nebo nějak tak.
Jak jsi na tom s ramkama ? Na takhle velké soubory to už chce nějaký výkon.
BF30 přestavěná, Optimum F100 přestavěná
Kamodel.cz
Mach4
LukS
Příspěvky: 86
Registrován: 12. 12. 2016, 10:49

26. 4. 2021, 8:16

Permonik píše: 26. 4. 2021, 7:11 DFX je asi jen překlep předpokladám.

Kde se zobrazuji ty usečky?
Podle mě je to spíše jen problém zobrazební.
Kdysi mě upozornovály že když má dwg, dfx kružnice, radiusy v sobě zapsáne, tak CADy aby ušetřily HW naročnost to zobrazuji jako usečky.
Překlep a koukám že pěkně nakažlivý...
K rozpadu radiusu na úsečky dojde až na drátořezu, kam posílám data.
Nevím jak z toho ven, než naimportovat těleso do jiného CAD a promítnout potřebné plochy.
Permonik
Příspěvky: 379
Registrován: 19. 2. 2015, 7:34
Bydliště: Mošnov
Kontaktovat uživatele:

26. 4. 2021, 8:28

A tam se to jen zobrazuje na disley nebo je to i výstup na hmotném objektu?

Edit: Nejkrátší cesta je zkusit to dxf otevřit v nějakém prohližeči.
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

26. 4. 2021, 8:43

Luky pamětí mám 64GB, Disky SSD přímo na sběrnici, takže s výkonem problém není. Program si nevezme více než 15-16GB RAMky.
Taky mám složku "bordel",takže to tam dávám. Nejde to smazat ani po restartu kdy mám na 100% vše zavřené.
Co jsem ale zjistil tak je fakt, že se to začně "srát" jakmile začnu přidávat závity a šroubky. Žeby to byl pro Fusion takový problém? Možná nemám modelovat závity a nechat to jen v rastru, nebo fakt nevím. Každopádně když zruším historii designu, tak se to zlepší. Pak ale nemůžu vkládat propojené modely. A to je celkem opruz.

Ono obecně nevím jak se za to zabrat. Nejdřív jsem myslel, že bude fajn udělat jednotlivé díly v samostatných souborech a ty pak skládat v jednu sestavu. No jo, jenže já to potřebuji vidět celé najednou a ladit to na celé sestavě. Tak jsem to překopíroval dojedné sestavy a tam začalo peklo. Takže něco dělám špatně. Když jsem ale vypnul tu historii, tak to jede líp.
Lukas_2
Příspěvky: 523
Registrován: 6. 11. 2017, 3:58
Kontaktovat uživatele:

26. 4. 2021, 8:58

Mrosconi píše: 26. 4. 2021, 8:43 Luky pamětí mám 64GB, Disky SSD přímo na sběrnici, takže s výkonem problém není. Program si nevezme více než 15-16GB RAMky.
Taky mám složku "bordel",takže to tam dávám. Nejde to smazat ani po restartu kdy mám na 100% vše zavřené.
Co jsem ale zjistil tak je fakt, že se to začně "srát" jakmile začnu přidávat závity a šroubky. Žeby to byl pro Fusion takový problém? Možná nemám modelovat závity a nechat to jen v rastru, nebo fakt nevím. Každopádně když zruším historii designu, tak se to zlepší. Pak ale nemůžu vkládat propojené modely. A to je celkem opruz.
Jestli ty závity necháváš modelovat uplně tak by to tomu sekání mohlo hoodně pomáhat. Já je vždy nechávám v té jednodušší formě a neměl jsem takový problém že by to takhle zamrzlo. Když už tak to rovnou crashlo, když byl nějaký problém.

Ještě možná zkusit používat wireframe zobrazení, je mnohem jednodušším mohlo by to pomoct. Nebo povypínat ty efekty v té spodní liště > display settings. Já mám nejkomplexnější sestavu ATC, celá frézka už bude určitě o dost náročnější., jestli to máš fakt do detailu.
BF30 přestavěná, Optimum F100 přestavěná
Kamodel.cz
Mach4
Lukas_2
Příspěvky: 523
Registrován: 6. 11. 2017, 3:58
Kontaktovat uživatele:

26. 4. 2021, 9:14

Ale ještě takto. V práci kde jsem dřív dělal měli nějaký program za 100K + / rok. PC jakože taky výkonné a sestavu malého lisovacího nástroje to načítalo 5-10 min ve wireframe zobrazení. Takže práce s takhle velkými sestavami asi může být prostě takhle náročná...

Ale řekl bych že Fusion by mi tu sestavu toho nástroje načetl rychleji :)
BF30 přestavěná, Optimum F100 přestavěná
Kamodel.cz
Mach4
LukS
Příspěvky: 86
Registrován: 12. 12. 2016, 10:49

26. 4. 2021, 11:31

Permonik píše: 26. 4. 2021, 8:28 A tam se to jen zobrazuje na disley nebo je to i výstup na hmotném objektu?

Edit: Nejkrátší cesta je zkusit to dxf otevřit v nějakém prohližeči.
Nevím kde je na drátořezu problém, mašina prý .dxf data vůbec nenačte, prý kvůli rozpadu kružnic na úsečky s mnoha body.
Zkouším to vyřešit metodou pokus/omyl, ale F360 mi ve free verzi jiný formát nenabídne.
Otevřít dxf v prohlížeči? Ve kterém, protože třeba IE to nezvládá.
Když natáhnu exportovaná dxf data znovu do F360, vše je OK včetně rozměrů...
Permonik
Příspěvky: 379
Registrován: 19. 2. 2015, 7:34
Bydliště: Mošnov
Kontaktovat uživatele:

26. 4. 2021, 11:38

LukS píše: 26. 4. 2021, 11:31
Permonik píše: 26. 4. 2021, 8:28 A tam se to jen zobrazuje na disley nebo je to i výstup na hmotném objektu?

Edit: Nejkrátší cesta je zkusit to dxf otevřit v nějakém prohližeči.
Nevím kde je na drátořezu problém, mašina prý .dxf data vůbec nenačte, prý kvůli rozpadu kružnic na úsečky s mnoha body.
Zkouším to vyřešit metodou pokus/omyl, ale F360 mi ve free verzi jiný formát nenabídne.
Otevřít dxf v prohlížeči? Ve kterém, protože třeba IE to nezvládá.
Když natáhnu exportovaná dxf data znovu do F360, vše je OK včetně rozměrů...
A nedava to nějakou chybovou hlašku? ta mašina. A tipuji že stroj je staršího data 2014 a starší?

Prohližeč, nikoliv internetový (IE, Firefox, Chrome), ale prohližeč souboru DWG, DXF, bud nějaký DWG Viewer, (jeden má autodesk, ale to problém nevyřeši) a nebo sehnat jiný cad.
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
kiko01
Příspěvky: 1572
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

26. 4. 2021, 12:04

Mrosconi píše: 26. 4. 2021, 8:43 Luky pamětí mám 64GB, Disky SSD přímo na sběrnici, takže s výkonem problém není. Program si nevezme více než 15-16GB RAMky.
Taky mám složku "bordel",takže to tam dávám. Nejde to smazat ani po restartu kdy mám na 100% vše zavřené.
Co jsem ale zjistil tak je fakt, že se to začně "srát" jakmile začnu přidávat závity a šroubky. Žeby to byl pro Fusion takový problém? Možná nemám modelovat závity a nechat to jen v rastru, nebo fakt nevím. Každopádně když zruším historii designu, tak se to zlepší. Pak ale nemůžu vkládat propojené modely. A to je celkem opruz.

Ono obecně nevím jak se za to zabrat. Nejdřív jsem myslel, že bude fajn udělat jednotlivé díly v samostatných souborech a ty pak skládat v jednu sestavu. No jo, jenže já to potřebuji vidět celé najednou a ladit to na celé sestavě. Tak jsem to překopíroval dojedné sestavy a tam začalo peklo. Takže něco dělám špatně. Když jsem ale vypnul tu historii, tak to jede líp.
Ja som minule omylom na zlozitej zostave prepol zobrazenie ze mi ukazovalo aj hidden edges, a to bol masaker, zamrzlo to uplne :D
Zozralo celu ramku a dovidenia...
Mam len 16GB ale v pohode robim aj s zostavami kde je 300-500 suciastok, co mi ale robi problem su skice ktore obsahuju construction lines, od urcitej aktualizacie mi to strasne spomaluje cele fungovanie, a akonahle tie ciary zmenim na klasicke plne, tak problem zmizne... Je ale pravda ze frcim este na win7 tak neviem ci to je tym alebo nie, notas mam herny s dobrym procakom aj grafikou, relativne :D
LukS
Příspěvky: 86
Registrován: 12. 12. 2016, 10:49

27. 4. 2021, 9:03

Permonik píše: 26. 4. 2021, 11:38
A nedava to nějakou chybovou hlašku? ta mašina. A tipuji že stroj je staršího data 2014 a starší?

Prohližeč, nikoliv internetový (IE, Firefox, Chrome), ale prohližeč souboru DWG, DXF, bud nějaký DWG Viewer, (jeden má autodesk, ale to problém nevyřeši) a nebo sehnat jiný cad.
Starší mašina - rozumím tomu dobře, že pokud generuji DXF z nějaké novější veze CADu, tak s tím formátem budou mít starší stroje problém? Takže není DXF jako DXF? (resp. DWG)
Sehnat jiný CAD - ok, asi jediná cesta, ale jaký?
Máte někdo doporučení, v jakém CADu půjde načíst STEP data a exportovat DXF nebo DWG, aby tomu pak rozuměly i starší stroje?
Permonik
Příspěvky: 379
Registrován: 19. 2. 2015, 7:34
Bydliště: Mošnov
Kontaktovat uživatele:

27. 4. 2021, 11:07

Ano i ne.

Každy formát i nějakou verzi.
Třeba .igs je posledni verze myslím 11. Většina strojů, CADu ji otevře, některé ovšem jen verzi 10.

U stepu je v Inventoru volba 203,214,242,248. Zákazníkův CAD prohližeč bere jen 203,214. Ostatní otevře, ale sestavy jsou rozpadly.

Fusion automatický exportuje do novější verze. Muže to být ten problém nebo je problém v nastavení importu.

Ohledně CADu asi moc neporadim, možna FreeCad.
A když to přijde ve stepu neni možne aby příslo i dxf, dwg.
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
kiko01
Příspěvky: 1572
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

27. 4. 2021, 5:00

No ja exportujem dxf-ka ci z fusion alebo creo, ale kazde este otvorim v autocade, odmazem co treba, a automaticky mi uklada do autocad verzie 2007 napr. a nemaju stym problem nikde vdaka tomu
Lukas_2
Příspěvky: 523
Registrován: 6. 11. 2017, 3:58
Kontaktovat uživatele:

29. 4. 2021, 2:48

Mám dotaz. Jestli někdo bude vědět. Když mám přípravek, svěrák, sklíčídlo, cokoli co se skládá z vícero komponent > sestava. Když bych ji chtěl přesunovat (kopírovat) mezi projekty tak to jde pouze tak že tuto sestavu exportuju, uložím do PC a v jiném projektu ji musím z PC importovat.

Ale tím se tam zruší všechna histrorie, takže joints tam prostě nejsou. Takže s tím sklíčidlem, svěrákem, přípravkem nemohu pracovat tak jak bych potřeboval.

Někde jsem četl že tohle řeší multi user licence. Že s ní jde přesouvat mezi projekty. Co jsem se koukal na stránky tak ji mají jakože pro týmy o 50 lidech, takže cena už asi nebude tak friendly jako ta standard. Máte s tím někdo zkušenost ? Jde to nějak nebo prostě potřebuju lepší licenci ?
BF30 přestavěná, Optimum F100 přestavěná
Kamodel.cz
Mach4
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8871
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

29. 4. 2021, 4:14

Insert Derive nevyhoví?

Screenshot 2021-04-29 at 17.13.15.png
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Odpovědět

Zpět na „Učíme se Fusion 360“