Vectric Aspire skúsenosti

Odpovědět
Uživatelský avatar
huper
Příspěvky: 20
Registrován: 26. 1. 2020, 3:43

27. 6. 2020, 9:06

K Vectric Aspire som sa dostal dáhodou keď som kúpil z druhej ruky CNC router a v PC k stroju bol z Machom nainštalovaný aj Aspire Vectric. Je to užívateľsky veľmi prívetivý nástroj pre CNC router. Viac na umeleckú produkciu ako technickú, ale presne taký som potreboval. Okamžite som si ho nainštaloval aj na domáce PC aby som ho mal po ruke. Na trúbke je množstvo inštruktážnych video návodov čo mi značne uľahčuje život. Ja som spokojný, spravil som zatiaľ iba dve práce v 3D. Reklamné logo – reliéf, ale všetko prebehlo v poriadku, učím sa :D
Uživatelský avatar
Tukanekb8
Protřelý bazarník
Příspěvky: 903
Registrován: 19. 4. 2015, 8:05

2. 8. 2023, 9:07

Docela skoda ze toto tema docela zapadlo, ja Aspire po mnoha a mnoha vyzkousenych programech zvolil jako hlavni a naprosto mi vyhovuje... V praci pouzivam jiny program (na palei laserem) ale ty funkce jsou tak podobne a podobne se i jmenuji ze jsem ted v praci za borce a to jen diky Aspiru ktery me to vse naucil :) Navic ho mam v CZ, to spousta uzivatelu take oceni. Az bude cas, nahodim sem nejake foto co vse jsem v Aapiru vyrobil, material pouzivam prevazne drevo a mekke kovy...
Soustruh Magdeburg D30, CNC frézka home-made, 3D tisk home-made,...
Dawe
Příspěvky: 2500
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

2. 8. 2023, 9:25

Taky pouzivam na 2.5D frezovani Aspire. A uz od verze 3, takze nejakych skoro 15let. Dnes uz je verze 11, ale ovlada se to porad skoro stejne. Soubory ze starych verzi se daji otevrit v novych. Snadno se delaji a upravuji postprocesory. Jen mi zpocatku vadilo, ze se z krivek dal importovat jen dxf a ne dwg, takze clovek musel casto konvertovat. Skoda ze to nema lepsi 3D.
Mozna Apire moc lidi nepouziva, ale vic ze na routrech pro drevo jsou jednodussi Cut2D nebo VCarve od Vectricu rozsirene dost.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
zverodoktor
Příspěvky: 2959
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

2. 8. 2023, 10:28

Ahojte,
používam niekoľko rokov k routru ISEL4433 a pre moje účely absolútne vyhovuje. Pomerne intuitívny, kopec inštruktážnych videí. Za mňa super.
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
SpdSK
Příspěvky: 40
Registrován: 26. 3. 2019, 5:58

27. 1. 2024, 8:25

Tiez pouzivam aspire a tiez v cestine, co je pre mna kluceve. zatial spokojnost. Pouzival som aj estlcam, no aspire je pre mna uzivatelsky jednoduchsie pouzivat....
Matěj_Dvorak_CNC
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 21. 2. 2024, 6:14

22. 2. 2024, 4:43

Ahoj všem, rád bych se zeptal na vectric cut2D.
Cut2D aktivně používám na svém cnc. ale řeším problém, pro moje rekreační frézování občas narážím na problém, tedy konkrétně omezení cut2D. Jde o to že CUT2D povoluje pouze rozměr nějakých 620x620mm pracovní plochy. V téhle souvislosti bych potřeboval CUT2DPro. ale cena Pro verze je docela veliká pro mne, který s tím dělá občas. Je nějaké řešení ? použít jiný software který není omezený pracovní plochu ? nebo se dá sehnat třeba pronájem PRO licence ?
Pokud vím, tak vectric nabízí jednu licenci na dva kopy zároveň. Bylo by řešení se s někým domluvit a sdílet jednu licenci ?
Děkuju za rady.
Matess
Dawe
Příspěvky: 2500
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

22. 2. 2024, 5:00

S tim Cut2D neporadim.

Ale chtel bych upozornit lidi na novou featuru, kterou ma Aspire od verze 10.5 - frezovani vnejsich i vnitrnich zavitu jednobritym nastrojem. To mi driv nekolikrat chybelo a musel jsem jinak jednoduchou vec delat ve slozitejsim CAMu.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Odpovědět

Zpět na „Aspire“