Lukasovy Mach4 scripty

Odkladiště vlastních skriptů pro mach, podělte se o své odladěné skripty s ostatními
Odpovědět
Lukas_2
Příspěvky: 523
Registrován: 6. 11. 2017, 3:58
Kontaktovat uživatele:

5. 6. 2021, 5:23

Zdravím. Dal jsem dohromady scripty pro automatické měření délky nástroje a auto. kontrolu nástroje pro Mach4. Zajímá mě jestli někdo něco takového nezhání.

Spouští se to M kódy, dají se vepsat do programu a stroj si může po výměně nástroj sám změřit.

Kontrolu mám zatím jako kontrolu jestli tam ten nástroj pořád je. To mám hlavně na malé nástroje, ať mašina nefrézuje hodinu vzduch... Tolerance se určuje parametrem na stejném řádku co je M kód, takže se dá pro každej nástroj velmi jednoduše zadat jiná tolerance.

Kdyby byl zájem mohu tam těch parametrů naflákat víc a bylo by to chytřejší.

Kdyby jste někdo chtěl... Tak ty makra pořádně popíšu, zkulturním, a za pár peněz se podělím :)
BF30 přestavěná, Optimum F100 přestavěná
Kamodel.cz
Mach4
DavidV
Příspěvky: 1
Registrován: 20. 9. 2021, 9:41

4. 10. 2021, 11:00

Zdravím, mohl byste mi prosím někdo poradit, jak v Mach4 mohu realizovat skok na řádek a dále podmíněný skok? Je to možné, nebo se musí napsat makro?

Případně do firmy hledáme někoho, kdo by pro nás tato makra byl ochotný napsat :)

Děkuji za každou radu!
Lukas_2
Příspěvky: 523
Registrován: 6. 11. 2017, 3:58
Kontaktovat uživatele:

4. 10. 2021, 6:27

DavidV píše: 4. 10. 2021, 11:00 Zdravím, mohl byste mi prosím někdo poradit, jak v Mach4 mohu realizovat skok na řádek a dále podmíněný skok? Je to možné, nebo se musí napsat makro?
Myslíš aby systém prověřoval nějaké proměnné přímo v G code a podle toho skákal po programu ? Proměnné myšleno dig. vstupy, nějaké snímače, atd... Z toho co vím, nevidím moc zádrhel proč by to jít nemělo. Použití tohohle jsem teda akorát študoval v manuálech k heidenhainu.

Přes sub programy dokážeš rozkouskovat program jako v jakémkoli jiném systému. Dig. vstupy tam dostaneš buď přes custom M code, nebo přes variables - #1002 - třeba. Anyway, s variables nemám zkušenosti. Dají se udělat vlastní, tahat z nich strojní parametry, počítat atd... Asi rok zpět jsem si přes ně v G code teda udělal hodně ez verzi 5 osé kinematiky :lol:

Variables jsou popsány v Mach4 mill Gcode programming. Gcode machu je odvozen z fanucu, mělo by to být identické.
BF30 přestavěná, Optimum F100 přestavěná
Kamodel.cz
Mach4
Odpovědět

Zpět na „Skriptorium - Odkladiště skriptů pro MACH“