manuál k brusce BV2 - hledám

Výkresy, manuály, elektroschémata, příručky...
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

28. 11. 2014, 9:25

a taky čas jsou peníze...
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

28. 11. 2014, 9:47

Když už má mašinu, tak ji chce používat. Já jsem si tuhle mašinu pořídil ještě za bolšána a jestli ne tisiíce, tak stovky ventilů už přebrousila. Taky nemám celou sadu kleštin a tak na některé půměry mám nadělaná pouzdra. Trubička naříznutá přes půlku a z druhé strany křížem to samé.
www.mosaznevyrobky.cz
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

29. 11. 2014, 8:08

pokud budu dělat stovky ventilů tak si pořídím/vyrobím kleštinu.. pokud budu dělat jednu sadu za rok tak radši brusku střelím a za její cenu mám těch sad přebroušenejch na X let dopředu..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

1. 12. 2014, 1:36

RaS píše:a taky čas jsou peníze...
RaS píše:...pokud budu dělat jednu sadu za rok tak radši brusku střelím a za její cenu mám těch sad přebroušenejch na X let dopředu...
Pokud se mám řídit obojím, tak tu brusku střelím, až ventily budou brousit v každé druhé ulici a na počkání. :D
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

1. 12. 2014, 7:31

Pokud opravuješ auta, tak se toho nezbavuj. Dají se na tom i brousit čela dříků ventilů a to je v případě, že nejde jinak dohonit vůle velmi důležitá funkce stroje.
www.mosaznevyrobky.cz
r4cv
Příspěvky: 2681
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

1. 12. 2014, 8:48

Ako sa dajú brúsiť tie čelá? Nech vieme čo máme doma za stroje.
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

1. 12. 2014, 9:25

Podle mě se líznou "od oka". Dřík kleštiny se položí na to jakoby prisma v unašeči vřetena kleštiny a to tak aby hlava byla směrem od kotouče. Čelo dříku se přitlačí na bok kotouče a hotovo. To si myslím já a ruku do ohně bych za to rozhodně nedal - proto tu poptávám k této brusce manuál :).
Třeba je zrovna na doměření při broušení čela dříku ten trojúhelníkový přípravek :roll:
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

1. 12. 2014, 9:30

Francotirador píše:Podle mě se líznou "od oka". Dřík kleštiny se položí na to jakoby prisma v unašeči vřetena kleštiny a to tak aby hlava byla směrem od kotouče. Čelo dříku se přitlačí na bok kotouče a hotovo. To si myslím já a ruku do ohně bych za to rozhodně nedal - proto tu poptávám k této brusce manuál :).
Třeba je zrovna na toto ten trojúhelníkový přípravek :roll:
je to tak
ten trojúhelníkový přípravek netuším
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

2. 12. 2014, 9:12

Ty italský jsou koukám vymakanější (taky stojí pěknej ranec)
např. BV20 má přípravek s noniem na broušení čela dříku ventilu a zvihátka na přesnou délku, který se montuje z leva k pomocnému kotouči.
celo driku.jpg
Taktéž VG19 má na čela dříků přípravek z levé stany.
celo driku_2.jpg
Na fotkách naší BV2 (převážně jen z inzerátů :() je vždy bruska z levé strany osazena drátěným kotoučem pro zbavení ventilu od karbonu - je toto použití (pouze k čištění) primárně správně?

BV20 má na unašeči respektive na držáku pro orovnávač prisma také, ale je určeno jen pro sražení hrany. Není stejná funkce i u BV2, jen lidi si to zvykli používat na čela?
celo driku_srazení.jpg
VG19 má prisma na sražení hrany také zleva
celo driku_3.jpg
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
r4cv
Příspěvky: 2681
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

6. 12. 2014, 7:01

Francotirador píše:Pokud se mám řídit obojím, tak tu brusku střelím, až ventily budou brousit v každé druhé ulici a na počkání. :D
Ventily brúsim na počkanie, ale bývam v prvej ulici. :)
Obrúsenie 9ks ventilov aj s prípravou trvalo asi 15min. Pokec s kamošom po obrúsení asi 2hodiny.
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

15. 12. 2014, 7:44

r4cv píše:Ventily brúsim na počkanie, ale bývam v prvej ulici. :)
No jo, ale ne v první, dokonce ani druhé ulici ode mě :)

Než jsem se rozhoupal tak mi o víkendu utekly kleštiny na Aukru :( :evil: http://aukro.cz/show_item.php?item=4896901219" onclick="window.open(this.href);return false; zbytek příslušenství byl k 21VS.
Tak alespoň vím jak vypadá kazeta k té starší brusce (co je krom kleštin použitelné pro BV2 těžko říct).
4896901219_Aukro 21VS.jpg
PS. Kdo jste kleštiny kupovali zvlášť přes inzerát: Jaké byly ceny?
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
r4cv
Příspěvky: 2681
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

15. 12. 2014, 7:35

ceny na klieštiny sú bežne 3-5-10eur/ks. Záleží na množstve a podľa toho koľko predávajúci potrebuje peňazí.
Mne sa ich podarilo kúpiť v priebehu cca 2 mesiacov. Držím palce.
Volin
Příspěvky: 1
Registrován: 13. 1. 2016, 6:05

13. 1. 2016, 6:08

Také sháním příslušenství k brusce BV2,nemá někdo něco nazbyt? Děkuji :)
dolph
Příspěvky: 20
Registrován: 13. 12. 2016, 6:46

20. 2. 2017, 7:52

Poradíte někdo jaký patří na tuhle brusku brusný kotouč??
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

11. 3. 2017, 8:46

dolph píše:Poradíte někdo jaký patří na tuhle brusku brusný kotouč??
poradím ,co bych neporadil.Je to speciál.Neseženeš ho,za to ručím.Ale kdyby přece,tak tady máš rozměry,ať ho poznáš: díra 32,šířka 17 průměr pod 90.Z jedné strany osazení.Novej na sobě nemá ani štítek,ani potisk-je to něco tvrdého,má světle šedou barvu a podle mně nemá ani dneska náhradu.Kdysi,když ještě existovalo Carborundum,měli někde v Benátkách takový prodejní sklad,kde prodali i třeba jeden kotouč,když ho měli.Platilo se tam penězi i na fakturu,prostě bylo fajn,proto už to dáávno není.V tom skladě jsem něco kupoval a ptal se mj. i na tohle.Poslali mě na takovýho dědu,který tam chodil vypomáhat(popravdě to byl jejich počítač,věděl všechno..)ten se zasmál a povídal:jo,hochu,taky jsem je dělal.Je to ale dávno.Už žádný nezbyly,zrovna tak před měsícem jsem se po nich sháněl pro někoho do Čsao..Ptal jsem se ho samo sebou,co místo toho? On: nic,to byl speciál,jedině si je zkusit objednat výrobu na zakázku,tady máš číslo..Zkrátím to- udělali by,ale tenkrát to bylo pět klacků bez daně min.cena.Dál jsem nevyzvídal,když se to povedlo,koupil jsem funglovku brusku z enzetu a při mém použití mám jistotu,že kotouč už v životě měnit potřebovat nebudu,i když samozřejmě mám rezervní. Kdyby ho někdo potřeboval,jeden kousek přenechám (ale draho) a mám i originál orovnávací diamant:-).
Odpovědět

Zpět na „Dokumentace ke strojům“