rébus - teče elektrika drátem ?

Odpovědět
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

2. 2. 2022, 3:18

fmodel píše: 2. 2. 2022, 12:54
Modros píše: 2. 2. 2022, 12:38 doufám že lano na měsíc nebude stejný vlákno plný hoven jako tohle....
Jasně jak jinak.
Jelikož se i tam jedná o přírodní zákony, tak s tím 100% počítejte.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

2. 2. 2022, 3:49

Přírodní zákony nejsou žádný firmware fungující na této planetě. Naopak, tato planeta, resp. celý svět funguje v těchto zákonech. Prostě fundamentální přírodní zákony (kvantová fyzika, teorie relativity, atd.) utvářejí vše - jak svět "vypadá", jak se "chová, atd.

Představa srovnání s OS počítače, nebo obecně firmware jakéhokoliv HW, je mylná.
Když na počítači nainstaluju místo Win třeba Linux, tak GPU nVidia RTX 5000 bude stále kartou nVidia RTX 5000, HDD 1TB 7200 RPM bude stále HDD 1TB 7200 RPM, CPU Intel E5-2630 v3 bude stále Intel E5-2600 v3, tiskárna HP 7740 bude stále HP 7740, a krokové motory nějakého připojeného CNC budou stále stejné krokové motory stejného CNC. Maximálně se stane, že mi tiskárna nebude fungovat z důvodů absence ovladače pro daný OS. Ale zase naopak třeba s Linux CNC budu moci ovládat to CNC.
Kdežto lehkou změnou fyzikálních zákonů (změna hodnoty konstant) můžu třeba způsobit, že RTX 5000 bude mít výkon jako RTX 6000, nebo že HDD 1TB 7200RPM bude najednou HDD 2TB 10000RPM - hodně tedy ilustrativně. Zásadní změnou fyzikálních zákonů můžu způsobit, že HDD už nebude HDD a bude to jen kus železa, protože nebude třeba existovat magnetická síla. Nebo nebude počítač vůbec existovat, protože nebudou existovat atomy. Atd.

A jak píše robokop. Jestli někdo tvrdí, že má schopnosti pomalu jak Q ze Star Treku tak ať to předvede. Nakonec broušení v pyramidě nám může předvést že nabrousí třeba soustružnický nůž, když už jsme na tom strojírenském fóru ...
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
Sajmon
Příspěvky: 456
Registrován: 13. 1. 2017, 10:49

2. 2. 2022, 4:23

A to jsme se tu smali, kdyz se objevilo tema ohledne pyramid z epoxidu a spon. :lol:
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

2. 2. 2022, 4:54

... se nesměj. On nám to předvede na tom soustružnickém noži. Jenomže takový uběrák to je v celku triviální jednobřitý nástroj. Čelist tě spadne, až bude pokračovat podsoustruženou frézou a nakonec dá šroubovici na válcové nebo zuby odvalovací frézy.
Je fakt, že ty pak budeš moci vyhodit do šrotu nástrojovou brusku. Ale stroj, co je kostka řekněme 1x1x1 m + obslužný prostor nahradíš pyramidou nejspíše přes celou dílnu, a nějaké příslušenství třeba na tu šroubovici stejně budeš potřebovat :D :D :D :D
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1188
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

2. 2. 2022, 5:32

Čo to tu plácate? Pyramída je predsa kvantový stroj a nie brúska, to vie aj malý chlapec...
Modros
Příspěvky: 1669
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

2. 2. 2022, 5:38

stroj? :? jakej stroj? chlape....co to tady plácáš? 4 klacky ve tvaru pyramidy nebyl vtip? jestli ne tak šupajdi vyhledat pomoc odborníka
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Uživatelský avatar
Sajmon
Příspěvky: 456
Registrován: 13. 1. 2017, 10:49

2. 2. 2022, 5:56

Modros píše: 2. 2. 2022, 5:38 stroj? :? jakej stroj? chlape....co to tady plácáš? 4 klacky ve tvaru pyramidy nebyl vtip? jestli ne tak šupajdi vyhledat pomoc odborníka
Rikam si, ze to musi byt troll a doma se chechta, jak mu to zerem, ale troll by nestavel pyramidu…
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1188
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

2. 2. 2022, 6:22

Kto tu vraví o mojej pyramíde?

Existuje zaujímavý dokument o pyramídach "okem boha hóra" doporučujem diel "sakára..."
Na rozdiel od teórie o faraónskych hrobkách je tam zaujímavý pohľad na pyramídy ako výtvory zaniknutej vyspelej civilizácie na generovanie nejakého druhu energie použivanej v tej dobe. Veľmi zaujímavý pohľad, ale asi nie pre každého...

A páni, nehoňte si tu ego, sme na prialelskom fóre, tak sa správajte slušne.
Milan199
Příspěvky: 2926
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

2. 2. 2022, 6:28

shaolin píše: 2. 2. 2022, 6:22 ...
A páni, nehoňte si tu ego, sme na prialelskom fóre, tak sa správajte slušne.
Dopřej jim tu trochu radosti.

Manželka je bije, tchýně na ně ječí, čeká je vyžehlit kupa košil ...
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

2. 2. 2022, 6:30

Můžu mluvit jen za sebe - já si tu žádné ego nehoním. Jen vyvracím nesmysly co tu píšeš.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

2. 2. 2022, 6:36

Milan199 píše: 2. 2. 2022, 6:28
shaolin píše: 2. 2. 2022, 6:22 ...
A páni, nehoňte si tu ego, sme na prialelskom fóre, tak sa správajte slušne.
Dopřej jim tu trochu radosti.

Manželka je bije, tchýně na ně ječí, čeká je vyžehlit kupa košil ...
A jak jsi přišel na to, že je to radost reagovat na ty jeho bláboly???

Já jsem jenom rád, že u nás v práci nemusím nijak přicházet do styku s veřejností. Ona většina lidí je OK, ale vždycky se najde takovýto "profesor" a já bych ho snad musel zabít, nebo by to seklo se mnou. Klobouk dolů před lidmi jako Grygar, já na to prostě povahově nemam ....
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

2. 2. 2022, 6:41

U nás na průmyslovce byl profesor češtiny a dějepisu, celkem srandista a pohodář. Legrace ale končila, když někdo jmenoval Pivrnce jako Římského císaře. Já u toho nebyl, protože nám to vyprávěl jako historku z hodiny v jiné třídě, ale bylo vidět, že ho to asi fakt nasralo.
Stejně tak nás v prváku na fakultě při cvičení z Elektřina a magnetismus cvičí varoval nazývat komplikované vzorce eklhavtem, protože by to někoho z profesorů mohlo dost rozladit ….
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

2. 2. 2022, 6:44

Mne spis bavi, ze ztracite se shaolinem cas.
Pro mne je to proste jina verze Jardy Duska - to je taky mystik k pohledani - ale je mu dan bozi dar zvanivosti - myslim Duskovi ... tak proc by ho (financne) nevyuzil ...
Shalin si bud spletl forum a jeste o tom nevi, nebo vi dobre, kde je a snazi se nas obratit na pravou viru :lol:

Nelze rozumem vyvratit nekomu neco, k cemuz nebyl rozumem priveden :-).
At si obe strany mysli o sobe totez (viz vyse) a nezasirejme zbytecne forum tim, co sem nepatri.

Pro tohle jsou sandboxy typu hospudka a jina zdejsi vlakna.
Takhle ho jenom krmite a on se vzdy znova a znova nastartuje ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1188
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

3. 2. 2022, 10:30

Tak to ukončíme.

Hlavne som chcel vedieť čo si o tom myslíte a či sa tu niekto nenájde, koho také veci zaujímajú. Vidím že aj keby tu bol, už sa radšej ani neozve... To žeby mal niekto z toho infarktové stavy ma nenapadlo... :) Touto cestou sa ospravedlňujem .
Najviac ma prekvapil Sajmon, z nenápadných príspevkov sa vypracoval na vedúceho inkvizítora. Aj Modroš mu pekne prihrával ... keby ma chytili, isto ma s Alešom obvinia za rúhanie sa voči vede a hneď aj upália :D

Nebojte, dám vám už s mojim vnímaním sveta pokoj, nezaručujem však sa že sa s mojim názorom sem-tam ešte nestretnete. Howgh
Modros
Příspěvky: 1669
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

3. 2. 2022, 10:44

ne, rozhodně bych tě neupálil...spíš je mě tě líto...že máš v hlavě takové bludy...,.já věřím jen v to co vidím. a většinou se to shoduje s 90 procenty lidí...a to mě utvrzuje v tom že mám dobrý usudek na věc a to mě stačí.....pokud existuje nadpřirozená síla tak až jí uvidím a semnou i 90 procent ostatních budu tomu věřit. Až uvidím nějakou sílu a nikdo jiný až na pár jedinců ne....zajdu do Bohnic...mám to kousek a nechám se zaaretovat na lůžku
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Odpovědět

Zpět na „Rébusy“