Stavba a provoz 3D frézky

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Odpovědět
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

12. 6. 2018, 7:12

moc pěkné - tou barvou jsi to vylil ?coto je za barvu ?
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1776
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

12. 6. 2018, 8:31

čau, jo vylil, ale dělal jsem to mimo mašinu, z injekční stříkačky mi to vyprsklo na celý, pak jsem to z malinkého kelímku pěkně vylil, vršky utřel, dal do vodováhy v obou směrech a asi 30-ti vatovýma tyčinkama v acetonu utíral a čistil vršky, po zavadnutí upnul do mašiny a vyfotil, je to obyčejná syntetika, vím že barvený epoxid, nebo něco jiného by byl lepší, ale uvidíme, jak bude praskat (doufám že ne nějak tragicky) a postupovat patina, je to kus matroše :D
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
balcik
Příspěvky: 5
Registrován: 18. 7. 2018, 5:39

29. 7. 2018, 5:33

Hele ještě k tomu řezání polepů. Standard je opravdu vlečený nůž, ale můj dodavatel řezanejch samolep to dělá rotující frézou. Neptal jsem se na výhody a nevýhody, ale dělá to ve velkým a funguje to.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1776
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

29. 7. 2018, 10:31

.. jo už mi to došlo z číny, je to celkem v pohodě, jen křídový papír lehce natrhává špičaté rohy, ale na samolepkovou fólii super, viděl jsem i natáčecí nůž, jako 4. osa řízeno programem a ještě někteří to měli vybrační a řezali s tím i karton, gumu a pod .. ale s rotující frézou, nevim no, to by chtělo vědět víc, možná nerotuje, ale natáčí se. čus
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
JosefB
Příspěvky: 2
Registrován: 31. 7. 2018, 6:34

31. 7. 2018, 7:01

Zdravím,
asi před rokem jsem zachránil starší frezku od sešrotování.
Následovala rozborka, čištění atd.
Vyměnil jsem šrouby a matky os, ty byly uplně v pr...i, ložiska na osách a vřetenu.
Celé to rozhýbal a když už jsem měnil ty šouby, nechal jsem si místo na řemenice a nastrkal tam krokové motory. Celkem to chodí. Aspoň teda dle možností. (Hermle to neni)

Pokud vás zajímá výsledek koukněte.

https://youtu.be/LegI6np2puo

Pokud někoho bude zajímat, co a jak a kde, napište třeba pod video páč tady se to asi přebaslí jinýma správama. Nebo mi dejte odkaz kde je to správné forum.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1776
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

31. 7. 2018, 9:59

čau, parádní mašinka, ať dobře funguje a pomáhá, ale vypadá, že udělá hodně práce. Jinak, založ nové vlákno v téhle této sekci Galerie/Naše mašinky, to bude lepší, než mi to dávat sem k mé "holce" :P ... mmj. už tě majzla ta kovová klička přes prsty, to bolí jako svině ;)
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1776
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

25. 4. 2019, 11:16

Zdravím, tak měnič jede suprově, jenom už jsem dodělal mechanicky 4. osu, teď jsem vše propojil i v rozvaděči (driver s GVE64) a zjistil jsem po dlouhém bádání, že Gravos neumí kontinuální natáčení osy A v průběhu frézování, jen polohovat osu A, je to taky pomoc, ale potřebuji teď např. dělat náramky a gravírovat text kolem, tak přemýšlím, udělat si přepínač na těch cca 20 káblíků, co jde do a z GVE a dát tam ještě sekundární řídící desku třeba pro MACH3 (nějaký easy interpolátor z čajny třeba https://1url.cz/pMTzF ). Chtěl bych to programovat a CAMovat ve Fusion360 a ten umí nativně generovat dráhy pro MACH3, rozpočet není velký, spíš žádný tak hledám na co to napojit, čím to levně řídit, poraďte prosím nebo nasměrujte, mám řídící desku GVE64 k ní 4x budiče YKB3606MA a 3f krokové motory YK3610A na na 60V, myslím step-dir řízení, do budičů vedou kabely +5V, CLK, DIR a GND. Ještě přikládám výrobu klíčenek pro inspiraci ;)
Přílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Honza - GRAVOS
Příspěvky: 76
Registrován: 8. 2. 2011, 6:29

25. 4. 2019, 7:56

Dobrý den,

netuším jak jste dospěl k tomu, že to nelze, GVE64 a Armote samozřejmě plně 4 osý je. Můžete zkusit následujicí g kód a uvidíte sám, že se všechny 4 osy najednou hýbou.

T1 M6
G0 X0 Y0 Z10 A0
G1 X10 X10 Z-10 A360 F2000
M30

vše pak záleží na CAMu a jeho postprocesoru jak umí 4. osu používat.

s pozdravem
Jan Vostárek
Gravos CNC s.r.o.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1776
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

25. 4. 2019, 8:16

.. to bych byl rád, kdybych nemusel nic pořizovat, ale který CAM zdarma nebo levnější než nová deska na MACH mi vygeneruje G-kód pro 4. osu, myslím něco pokročilejšího jako právě F360 s HSM a pod. ... nepodařilo se mi to nikde rozchodit, zkoušel jsem i ve spolupráci s vámi upravovat postprocesory a do dnes toto spojení s F360 nechodí (na 3 osy perfektně funguje). Jinak jsem s GVEčkem, jeho rychlostí a bezproblémovostí naprosto spokojen, to je fakt bomba, ale ta "zpropadená" 4. osa mi už nedá spát
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“