SYIL V7

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Odpovědět
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

18. 12. 2016, 8:10

Máš to pěkný, řekl bych že to bude i festovnější.
Já jen doufám, že si ten mladík, co si to vymodeloval a u mě nechal vyrobit, na té motorce nezabije.
Frézoval jsem to zhruba 12h. Plus 4 další ztracený hodiny, kdy jsem nevystředil obrobek, řídící systém mi program odsimuloval jako v pořádku, ale během hrubování mi to najelo na koncák. To bylo poprvé. Napodruhé jsem to spustil, dvě hodiny to frézovalo už jednou obrobené, a došel mi vzduch. Zase se mašina zastavila. Takže až napotřetí jsem to dohruboval.
Na obrobení druhé strany jsem si musel udělat přípravek. Přes dva špalíky jsem to přišrouboval za dna krajních děr.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

18. 12. 2016, 8:15

tak já to mám vyhrublé za cca 10-15minut a celkově je to někde mezi 2-3hodinama.. první prototyp se dělal asi 6.. další kusy už pojedou počítám y 2-3hodiny..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7174
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

18. 12. 2016, 8:54

bobik píše: Napodruhé jsem to spustil, dvě hodiny to frézovalo už jednou obrobené,
To to nejde spustit znova někde odprostředka podle potřeby?
.....
jinak já se výrobě takovejchhle dílů docela bráním
až si na tom někdo někde na silnici rozbije hubu, možná z toho koukaj nějaký trable
pravda ale je, že já nemůžu tušit co to je a k čemu to je
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

18. 12. 2016, 9:12

testone píše:
bobik píše: Napodruhé jsem to spustil, dvě hodiny to frézovalo už jednou obrobené,
To to nejde spustit znova někde odprostředka podle potřeby?
.....
jinak já se výrobě takovejchhle dílů docela bráním
až si na tom někdo někde na silnici rozbije hubu, možná z toho koukaj nějaký trable
pravda ale je, že já nemůžu tušit co to je a k čemu to je
ono když vidíš originál hnusný odlitky, tak z kvalitního materiálu to musí být vždycky lepší.. pokud není ten kdo to navrhoval idiot..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

19. 12. 2016, 10:39

To to nejde spustit znova někde odprostředka podle potřeby?
Já k tomuhle nějak nemám odvahu.
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

19. 12. 2016, 12:28

ono odprostředka záleží jak je to myšleno

v CAM zadávám jednotlivé vybrání, obrys, otvory jako samostatné úkoly a ty se pak spojí do jednoho G-kodu. Pokud se mi stane, že díl nedojede komplet, tak se vracím do CAM, "nezaškrtnu" hotové úkoly a generuji G znova (vše dříve nastavené si CAM pochopitelně pamatuje)
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

19. 12. 2016, 4:00

da se i od prostredka jedne plochy treba kdyz se radkuje
ve fabrice na vrtule jsem je to ucil tak ze si maji odjet nad stred te plochy co to radkovalo
zapnout rucne vreteno ma dane otacky
zadat F do MDI
a pak odrolovat program te plochy kde az to potrebuji
takze treba kdyz maji obrobenou 1/3 tak posovnik na obrazovce do 1/3 pak jeste kousek zpet aby to zaclo v tom uz obrobenem
a pustit to


na masine s vice operacemi a nastroji je to o chlup slozitejsi ale ne o moc
nic na tom ve finale neni
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
r4cv
Příspěvky: 2681
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

19. 12. 2016, 6:22

robokop píše:...a pustit to...
Môžeš prosím napísať, ako sa dá pustiť program, napr. od riadku 100? Niekedy by sa mi to hodilo. Zatiaľ riešim ako CHB, prípadne ručne vymažem časť programu. naposledy som mazal asi 85000 riadkov.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

19. 12. 2016, 6:26

treba v linuxcnc je na to funkce kde zadas cislo radku od ktereho to chces pustit
samozrejme jak jsem psal uz drive musis si osefovat veci ktere byli v programu pred timto radkem a maji vliv
tj. treba pustit vreteno
nastavit rychlost posuvu F
a dalsi veci podle konkretniho programu
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
r4cv
Příspěvky: 2681
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

20. 12. 2016, 9:16

Ďakujem za radu, už som prišiel na to, ako to spustiť od riadku XX.
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

5. 11. 2017, 6:08

Tak konečně jsem si pořídil nový kompresor, jehož vzdušník zvládne dvojí protočení zásobníku na prázdno. Tak už jen rozchodit tu výměnu nástrojů. Přišel jsem na to, že jsem trochu nedomyslel, nastavit si odjetí v ose Z o 20mm po najetí na koncák pri home. Ani jsem nevěděl, že jsem to tak nastavil. Tím jsem posunul vřeteno při výměně o 20mm dolů. Tak proto mi to utrhlo ten plastový držák. Dneska už je na youtube více návodů na ovládání než v době, kdy jsem to kupoval. Ale stejně je ta výměna pro mě nějak nestravitelná.
https://www.youtube.com/watch?v=8dAWtmJKLrI
https://www.youtube.com/watch?v=tGd05cX6YrE
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

25. 11. 2017, 8:22

Tak už jsem se odhodlal rozchodit ten výměník. Bohužel, jak jsem ho naboural, tak se posunul či spíše pootočil. Aby vidlice správně fungovala, potřeboval bych celý kolotoč posunout o 1 až 2mm. Musel jsem to oddeklovat a abych to oddekloval, tak jsem vyndal boční okno. To je z obyčejného skla festovně zasilikovaný. Trvalo mi půl hodiny, než jsem ho odřezal. Pak teprve jsem byl schopen dosáhnout na ty šrouby, co drží celý výměník nástrojů. Ale je tam tak blbý přístup, že vůbec nemám sílu ty šrouby povolit. Je mi jasný, že to tam dávali, když mašina byla oddeklovaná. Docela mi mate, co to tam je ještě za červíky, na fotce s šipkou s otazníkem. Že by tím štelovali náklon toho výměníku?
Přílohy
Kolotoc_2.jpg
Kolotoc_1.jpg
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

25. 11. 2017, 8:39

nejsou pro usazení ? myslím jestly to třeba neseřídily a pak nezavrtaly ty červy pro případ že by to musel někdo rozdělat ?
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

25. 11. 2017, 9:22

Když na to pořádně koukám, tak to spíš bude kolík se závitem. Ale kdyby to bylo zkolíkovaný, tak se to přeci nepohne.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10101
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

25. 11. 2017, 9:25

pokud není střihlej nebo vymačkaná díra.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“