Moje frézka na balsu ... TRON

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Odpovědět
Uživatelský avatar
.xxx.
Příspěvky: 433
Registrován: 29. 8. 2008, 9:24
Bydliště: cz

9. 10. 2009, 8:21

nexus06 píše:...jeste prijit na to jak ho zapojit...
Přílohy
Spindlewiring.JPG
Uživatelský avatar
Pavel R
Příspěvky: 477
Registrován: 5. 7. 2008, 5:52
Bydliště: Hlinsko

9. 10. 2009, 9:01

nexus06 píše: a vymyslet nejak chlazeni vodou. .
Upozorním na zásadní věc - na chlazení nelze použít vodu z vodovodu, jedině destilku ve směsi např s Fridexem G48, nebo jinou směsí určenou pro auta s hliníkovou hlavou. Jinak se kanálky ve vřeteni velmi rychle zacpou a je veselo!! Jinak na profi vřetena o výkonu až 24kW používáme chladící agregáty od HYDAC http://www.hydac.cz ale cena se Ti asi moc líbit nebude. Každopádně se dá leccos zbastlit např z topení Š1203 (to má i apartní větráček a je jako dělané na tuto funkci) a oběhového čerpadla .
nexus06
Příspěvky: 75
Registrován: 25. 1. 2009, 8:06
Bydliště: praha

10. 10. 2009, 5:29

gpm píše: ... Na čo čakáš tak dlho z CNCShopu? ...
proc mam s cnc shopem problemy netusim. mam u nich uz 3 tydny objednanou veskerou elektriku, motory, energeticke retezy a jeste par drobnosti jako spojky a podobne. dodnes je nemam. uz me to docela stve. doufam ze pristi tyden uz to konecne dorazi.
Pavel R píše:... na profi vřetena o výkonu až 24kW používáme chladící agregáty od HYDAC http://www.hydac.cz ale cena se Ti asi moc líbit nebude ... .
mno mam obavu ze to asi bude s cenou trosku mimo me moznosti i kdyz kdo vi, cenik jsem tam nikde nenasel. zacinam mit pocit, ze muj TRON bude nakonec sama hadice. musime tam dostat chlazeni vretena, rad bych tam mel odsavani. zacinam mit obavu jaky kraval budou delat vsechna ta zarizeni sama o sobe, jak se to bude libit portalu. kazdopadne to chci nejak zkusit. za prve nemam v dilne moc mista a za druhe ji mam v byte v takove male nudli, driv to byl pokojik pro sluzku a tak se snazim snizit hluk co to jde. on to bude dost velky kraval uz jen az se to rozhuci samo o sobe a zacne obrabet, takze kazdy decibel se pocita. to byl vlastne prvotni impuls pro tohle vreteno, ze nebude delat takovy kraval jako kress. doufam ze se to osvedci a nakonec to nejak dame dokupy
vlada2
Příspěvky: 207
Registrován: 2. 12. 2007, 10:54
Bydliště: Litomerice

26. 10. 2009, 4:40

pekna prace, z ceho mas desku? jake mas rychlosti? od koho mas srouby? jinak koukam domecky taky prevrtany :)
rawen
Sponzor fora
Příspěvky: 1559
Registrován: 15. 3. 2008, 12:22
Bydliště: Prostějov

26. 10. 2009, 6:21

Světla vypadají efektně, nicméně máš vyřešené odsávání??? Bez něj je tahle plocha hned zanesená prachem.

Radek
soustruh Bernardo 500, frézka Proxxon
(CNC Tron, CNC Proxxon MF70)
vlada2
Příspěvky: 207
Registrován: 2. 12. 2007, 10:54
Bydliště: Litomerice

26. 10. 2009, 6:28

pekny, ja spis nez hlinikovej stul myslel to co mas pod tim :) mas to pouzite i na tom podstavci :)
GMAN
Příspěvky: 156
Registrován: 31. 3. 2009, 10:46
Bydliště: Londýn

22. 11. 2009, 9:32

Můžu se zeptat kolik lepidla padne na slepení TRONa? Když jsem viděl tu cenu loctite, tak přemýšlím, že to spíš slepím svářečkou :D
Uživatelský avatar
sysel
Příspěvky: 655
Registrován: 12. 6. 2007, 9:24
Bydliště: Šenov u Ostravy
Kontaktovat uživatele:

22. 11. 2009, 10:04

martulin píše:jakoby Sysel na tohle neupozorňoval že? , že si nechce zasírat dílnu od prachu...., že jsem na něj nedal :-))))
Vidím svůj nick :D jojo, už jsem měl i tu čest se dřevem, když jsem dělal do lamina drážky a vždycky mám pomocníka který drží vysavač :wink:
Jinak máš to perfektní a to osvětlení je taky luxusní... měl jsem vymyšlené to samé, akorát stále uvažuju jestli tam dát to co máš ty, nebo raději trošku bokem 10mm bílé LEDky ze 3 stran a svítít na to kuželem jako v divadle na herce... A právě že by nebyly na té spodní hraně která je vždycky plná bordelu.... Jak si spokojen s osvětlením?
5/2007 přístup na přestavěnou BF20
5/2009 dokončeno vlastní CNC
http://cnc.usysla.eu/
Uživatelský avatar
wolf
Příspěvky: 244
Registrován: 4. 11. 2006, 4:23
Bydliště: Březí u Mikulova

23. 11. 2009, 8:44

GMAN píše:Můžu se zeptat kolik lepidla padne na slepení TRONa? Když jsem viděl tu cenu loctite, tak přemýšlím, že to spíš slepím svářečkou :D
Toho lepidla je nutné dávat velice, opravdu velice málo. Já jsem ve strachu z jeho spotřeby koupil dvě 50ml tuby, a nepotřeboval jsem ani čtvrtinu té první. Pokud budeš chtít, tak ti můžu poslat jednu nenačatou tubu lepidla + aktivátor za nějaký rozumný peníz :-) .
Pokud máš možnost svařovat, tak doporučuji, ne snad ani kvůli pevnosti, ale kvůli rychlosti práce, použít svářečku a nabodovat celou konstrukci.
wolf
Uživatelský avatar
Pavel R
Příspěvky: 477
Registrován: 5. 7. 2008, 5:52
Bydliště: Hlinsko

24. 11. 2009, 8:15

martulin píše: můžu se zeptat, kde roste takovy pěkný měřící hříbek, je to profi výrobek nebo jsi ho vyrobil?
Ne, to jsem opravdu nevyrobil, pouze nainstaloval a zkalibroval.
Je to totiž nástrojová sonda Heidenhain TT140. Bližší info zde:
http://www.heidenhain.cz/cs_CZ/produkty ... ove_sondy/
GMAN
Příspěvky: 156
Registrován: 31. 3. 2009, 10:46
Bydliště: Londýn

25. 11. 2009, 9:28

wolf píše:
GMAN píše:Můžu se zeptat kolik lepidla padne na slepení TRONa? Když jsem viděl tu cenu loctite, tak přemýšlím, že to spíš slepím svářečkou :D
Toho lepidla je nutné dávat velice, opravdu velice málo. Já jsem ve strachu z jeho spotřeby koupil dvě 50ml tuby, a nepotřeboval jsem ani čtvrtinu té první. Pokud budeš chtít, tak ti můžu poslat jednu nenačatou tubu lepidla + aktivátor za nějaký rozumný peníz :-) .
Pokud máš možnost svařovat, tak doporučuji, ne snad ani kvůli pevnosti, ale kvůli rychlosti práce, použít svářečku a nabodovat celou konstrukci.
Já doma mám trochu lepidla na kov, UHU metall nebo tak něco.. Vyzkouším to s ním, když to nebude držet, tak se ozvu. Každopádně díky za nabídku :)
brum
Příspěvky: 10
Registrován: 11. 5. 2009, 10:32
Bydliště: Cernosice
Kontaktovat uživatele:

21. 12. 2009, 9:35

Zkušení troňáci poradťe, prosím, jak fixovat řemenice na hřídeli? Nabízí se pero/drážka, je ale nějaká snazší rozebiratelná varianta? Díky.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

21. 12. 2009, 9:45

brum píše:Zkušení troňáci poradťe, prosím, jak fixovat řemenice na hřídeli? Nabízí se pero/drážka, je ale nějaká snazší rozebiratelná varianta? Díky.
snadnější a přesnější jak pero drážka je nějakej kužel ,ideál 1:5 a dotáhnout maticí :wink:
no ale záleží jaké máš možnosti výroby
Uživatelský avatar
Bob
Příspěvky: 702
Registrován: 5. 10. 2007, 12:02
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

22. 12. 2009, 5:06

Pokud má řemenička osazení, tak se to dá taky skolíkovat, ideální je kuželový kolík. ( ovšem potom musí být použitý kuželový výstružník na otvor ) A nebo použít pružný kolík. :wink: Rosta.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

22. 12. 2009, 7:56

tumlik píše:
brum píše:Zkušení troňáci poradťe, prosím, jak fixovat řemenice na hřídeli? Nabízí se pero/drážka, je ale nějaká snazší rozebiratelná varianta? Díky.
snadnější a přesnější jak pero drážka je nějakej kužel ,ideál 1:5 a dotáhnout maticí :wink:
no ale záleží jaké máš možnosti výroby
k takovemu kuzelu zase potrebuje stahovak aby to rozebral, me kuzelovej spoj nepripada uzivatelsky privetivejsi a vyrobne je to nachylnejsi na presnost, pokud to udela trosku blbe tak mu to kroutak bez pera taky neprenese

amaterske nejjednodussi reseni v amaterskejch podminkach je treba taky provrtat to a dat tam cep, pripadne sroub... pokud ma teda ta remenicka osazeni.
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“