Cincinnati ARROW 500

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Odpovědět
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

17. 6. 2017, 5:21

2us je dle meho malo informaci
tech parametru by tam melo byt daleko vice
napr nektere krokove drivery meli brutalni minimalni dobu mezi zmenou dir a naslednymi pulzy na step
zrejme slo o nejakou spatne napsanou pripravu tabulky s konstantami pro rizeni proudu pro jednotlive mikrokroky v mcu

dale min delku log. 1
min delku log. 0
strmost hrany
a buhvi co jeste

samozrejme vyse naznaceny postup patrne povede k cili
ale nebude jiste cim presne to bylo a kde to ma sve limity
a zda se stale jeste nepohybujeme na hrane hazardu
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
r4cv
Příspěvky: 2691
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

17. 6. 2017, 5:47

jj, zistím.
ku driveru je safety guide, instalation guide a možno majú aj nejakú technickú príručku, kde to môže byť popísané.
r4cv
Příspěvky: 2691
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

18. 6. 2017, 3:49

zdá sa, že mašinka teraz funguje.
konečne hotové.
DSCF4991a.jpg
pepa4
Příspěvky: 77
Registrován: 19. 7. 2010, 10:37
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

18. 6. 2017, 4:00

Gratuluju, nádhera :)
fupe
Příspěvky: 638
Registrován: 27. 5. 2008, 9:10
Bydliště: Praha

18. 6. 2017, 6:38

r4cv píše:zdá sa, že mašinka teraz funguje.
konečne hotové.
DSCF4991a.jpg
Paráda.
Gratuluju. ted uz jen dotahnout tech pár detailů a bude to parádní mašina. :P
M
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

18. 6. 2017, 6:46

cim to teda bylo?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
r4cv
Příspěvky: 2691
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

18. 6. 2017, 7:38

zatiaľ som len zmenil časovanie stepgenu v INI súbore. čakám na odpoveď s technickými údajmi z TGdrives a potom to nastavím podľa toho.
r4cv
Příspěvky: 2691
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

5. 10. 2017, 8:40

Po dlhej dobe som sa dostal ku výrobe ovládacieho panelu. Tj, zakryl som dieru okolo monitoru. Zostal tam priestor na tlačítka a dal som tam 6 tlačidiel.
-štart
-stop
-pauza
-3multifunkčné (doprogramujem podľa potreby)

Pauza 1.stlačením sa zapne signál na prerušenie, 2. stlačením sa vypne. Na toto som našiel funkciu TOGGLE. Mám ju odskúšanú, funguje. Ešte budem musieť niekde v HAL dopísať tú funkčnosť. Neviete mi povedať, aký signál z axis to má na starosti?

1.multi tlačidlo - chcem ho použiť na zapnutie/vypnutie chladenia. Počas behu programu, aj pri zastavenom programe. Napr. keď spravím program a omylom v ňom je zapnuté/vypnuté chladenie a ja to potrebujem zmeniť.
návod je napr. tu:
https://forum.linuxcnc.org/49-basic-con ... ume-button

vyskytuje sa tam funkcia foggle2nist a neviem ako má fungovať a čo mám od nej očakávať.
Vie mi ju niekto vysvetliť? prípadne iný spôsob, ako vyrobiť tlačidlo pause/resume?

Dal by som aj fotku, ale zabudol som ten nový panel odfotiť.
fupe
Příspěvky: 638
Registrován: 27. 5. 2008, 9:10
Bydliště: Praha

6. 10. 2017, 8:13

r4cv píše:Po dlhej dobe som sa dostal ku výrobe ovládacieho panelu. Tj, zakryl som dieru okolo monitoru. Zostal tam priestor na tlačítka a dal som tam 6 tlačidiel.
-štart
-stop
-pauza
-3multifunkčné (doprogramujem podľa potreby)

Pauza 1.stlačením sa zapne signál na prerušenie, 2. stlačením sa vypne. Na toto som našiel funkciu TOGGLE. Mám ju odskúšanú, funguje. Ešte budem musieť niekde v HAL dopísať tú funkčnosť. Neviete mi povedať, aký signál z axis to má na starosti?

1.multi tlačidlo - chcem ho použiť na zapnutie/vypnutie chladenia. Počas behu programu, aj pri zastavenom programe. Napr. keď spravím program a omylom v ňom je zapnuté/vypnuté chladenie a ja to potrebujem zmeniť.
návod je napr. tu:
https://forum.linuxcnc.org/49-basic-con ... ume-button

vyskytuje sa tam funkcia foggle2nist a neviem ako má fungovať a čo mám od nej očakávať.
Vie mi ju niekto vysvetliť? prípadne iný spôsob, ako vyrobiť tlačidlo pause/resume?

Dal by som aj fotku, ale zabudol som ten nový panel odfotiť.
http://linuxcnc.org/docs/html/man/man9/ ... ist.9.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://linuxcnc.org/docs/2.4/html/man/m ... gle.9.html" onclick="window.open(this.href);return false;

tohle si četl?
je tam podle mě všechno.
toggle....přepíná výstup stisknutím tlačítka z on do off a naopak. zmáčkneě přepne, zmáčkneš přepne.
toggle2nis.... v kombinaci s togle lze pouzit na ovládání nečeho co se jedním pinem zapíná a druhým pinem vypina a k tomu ma informaci o tom jestli je to zapnuty.
když privedes signal do toggle2nis a ten se zmeni, tak vyhodnoti, jestli je pin is-on zvednutej nebo ne a podle toho nastavi oba vystupni piny. jeden schodi druhy nahodi nebo naopak.
proste kdyz mas jeden cudlik na vypnuti a druhej na zapnuti, tak ti toggle nestaci a musis pridat toggle2nis.

neni nic jednodussiho nez si to nasimulovat.
pustit si halrun a postupne si tam natahat patricne komponenty, vytvorit si thread, priradit funkce do threadu a spustit.
pripadne si natahnout showhal a sim_sig. pak vidis blikatka primo na obrazovce a tlacitkama muzes ovladat vstupni signaly.
kdyz budes chtit udelam ti priklad pro lepsi pochopeni.
na odzkouseni male konfigurace, nebo jednotlivych prvku idealani pripad.

M
r4cv
Příspěvky: 2691
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

6. 10. 2017, 8:39

Simulovať som to skúšal, ale keď som nepochopil popis, tak moja snaha išla iným smerom a nefungovalo to.
Ja potrebujem teraz spraviť pause aj z axis, klávesnice aj z panelu. Ale aj resume, to mi z klávesnice nejako nejde.

Zatiaľ.
r4cv
Příspěvky: 2691
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

6. 10. 2017, 12:49

Teraz som to pochopil.
Toggle2nist robí z jedného tlačidla dva signály: jeden na zapnutie a potom pri ďalšom stlačení na vypnutie (niečoho)
r4cv
Příspěvky: 2691
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

8. 10. 2017, 7:01

dnes som dorobil ovládanie M7 a M8 z panelu.

Pomocou toggle som spravil z tlačítka prepínač a jeho signál som cez XOR2 spočítal zo signálom M7 (M8) z axis.

v praxi to znamená, že spustím program kde je M7 a je tam omylom (chcem robiť nasucho), tak stlačím tlačidlo a vypne sa čerpadlo chladenia.
Alebo stlačím pauzu a chcem skontrolovať ako sa to obrába, prípadne odhrnúť špony a pod. Stlačím tlačidlo a čerpadlo sa vypne. Znova stlačím tlač. a zapne sa.
Celkom mi to už pár krát chýbalo.

Zatiaľ jediná nevýhoda je, že keď manuálne vypnem chladenie, tak na konci programu sa spustí. tzn axis vypne M7 a XOR2 dá pokyn na spustenie čerpadla.

Máte nejaký nápad, ako pri skončení programu (M30) preklopiť toggle do polohy vypnuté?
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

8. 10. 2017, 7:04

kdybys pouzil gmoccapy mel bys to uz hotove a asi tak 50 dalsich veci na ktere postupne prijdes a budes resit
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
r4cv
Příspěvky: 2691
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

8. 10. 2017, 7:07

to je možné, ale ja ten linux lámem tak po malých krokoch.
Keby prišiel niekto a celé mi to prepol na gmoccapy, tak nebudem protestovať.. :)

edit: to chcem časom na plazmu, potom to možno dám aj na frézu.
hrabanie sa v HAL nie je na škodu, už som sa čo to naučil.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

8. 10. 2017, 7:08

vsak zatim je na to cas a jde to udelat prepsanim jednoho slovicka
pozdeji uz to bude desna prace
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“