Pásová pila

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Odpovědět
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 11. 2016, 12:58

Spousta lidi to pochpi verim tomu
A spousta z nich jsou hobici kteri profi kvalitu proste nevyuziji a ani financne se to nevyplati
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
magi
Sponzor fora
Příspěvky: 2654
Registrován: 16. 10. 2006, 12:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

20. 11. 2016, 1:01

fofo píše:Svata pravda, je vidno ze s tym mate skusenosti. Ale ludia su premudrety a nedaju si povedat. A inac jednoznacne odporucam Pilous, pretoze je po kazdej stranke najviac vymakana. Najprv si treba vyskusat Bomar-ku, aby ste neskor zistili vyhody Pilous-ky. Ono je to tak, ludia by si mali najprv skusit fexu, ramovku, pasovku a potom Bomar a nakoniec Pilous. A az potom mozu porovnavat. Kto si tym nepresiel, tak nepochopi co som napisal.
Mám tady v dílně na ponku už 3/4 roku půjčenou Pilous ARG 105 mobil a za mě můžu říct že 1A+ :D
Podle mě je na ní fantasticky vyřešený svěrák, který za pilovým pásem pokračuje dál a má opěrnou čelist.
Pilový pás má tvrdokovová vodítka, celá mašinka je tuhá a dokonale přesná. Pokud nastavím 45st. tak to prostě sedí a není o čem.
Kdybych ji měl dneska vrátit a začít zase všecho řezat flexou, tak ji v Pondělí objednávám a nečekám na ježíška :D

V práci máme pásovou Promu a tu bych tedy nechtěl ani zadarmo - myslím že nemá cenu tady rozebírat co všechno na ní je blbě a co všechno funguje špatně.
Mít tady velkou pásovku s hydraulikou a chlazením se mi nevyplatí (tolik toho zase nedělám), navíc by to bylo moc velké překážedlo. Tuhle malou pilku vezmu do ruky a odnesu.
V obráběcí dílně mám velkou hydraulickou bulharskou pilu na pláty s chlazením a ta mi tam jakž takž vyhovuje - tady netřeba řezat úhly a pod.
Dle úpravy hnojiště poznáme hospodáře, dle výsledu voleb jakýchkoliv duševní úroveň voličů.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 11. 2016, 1:57

Tak za me nez rezat flexou tak radsi tu promu
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
magi
Sponzor fora
Příspěvky: 2654
Registrován: 16. 10. 2006, 12:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

20. 11. 2016, 2:02

robokop píše:Tak za me nez rezat flexou tak radsi tu promu
Tak tomu nevěř, Proma je takovej mrzák že radši flexu.
Dle úpravy hnojiště poznáme hospodáře, dle výsledu voleb jakýchkoliv duševní úroveň voličů.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 11. 2016, 2:14

Pracuju s obojim a flexu mam az na druhem miste
Asi jsi mel smulunna kus
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

20. 11. 2016, 2:48

Je to o místu. Jsem celkem překvapenej z tý maďarský rámovky, čekal jsem větší klumprt, ale vypadá to obstojně. Rozhodně to bude lepší jak flexa, ve všech ohledech, možná vyjma rychlosti.

Ty malý pásový pilky budou potřebovat trochu slušný zacházení a budou trochu fungovat. Teda do chvíle než se zkusí velká pila. Než ale malou pásovku novou, tak bych radši velkou použitou, např. https://stroje.bazos.cz/inzerat/6694607 ... zeleza.php" onclick="window.open(this.href);return false;
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

20. 11. 2016, 3:50

Mám podobnou 220 STG to už je profi stroj žádná Proma :wink:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

20. 11. 2016, 5:44

poradíte někdo s tímhle?
http://gola-sada-tona.cz/pasove-pily/11 ... 54609.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Dá se s tím řezat i kov?
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
fofo
Příspěvky: 187
Registrován: 4. 2. 2015, 3:21

20. 11. 2016, 6:10

Bomar STG220 prip. novsia Ergonomic 275.230 DG su celkom solidne pily pre menej narocnych pouzivatelov a na jednoduche deliace prace do zamocnickej dielne uplne dostacuju.
pitíčko
Příspěvky: 234
Registrován: 27. 4. 2014, 9:17
Bydliště: Zbečno

20. 11. 2016, 6:15

K té Promě...kolega si něco čínského pořídil, a pro zfunkčnění na ní udělal domečky pro ložiska místo futer a je nadmíru spokojen s přesností.
Čína okopíruje vše...i rychlost dodání České pošty...
brutal
Příspěvky: 602
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

20. 11. 2016, 6:28

pitíčko píše:K té Promě...kolega si něco čínského pořídil, a pro zfunkčnění na ní udělal domečky pro ložiska místo futer a je nadmíru spokojen s přesností.
Jo to udělal správně, mně to taky čeká - ty futra tam jsou fakt to nejblbější co na tom stroji je, to se čínským inženýrum moc nepovedlo.
fofo
Příspěvky: 187
Registrován: 4. 2. 2015, 3:21

20. 11. 2016, 6:29

Zdenek Valter píše:poradíte někdo s tímhle?
http://gola-sada-tona.cz/pasove-pily/11 ... 54609.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Dá se s tím řezat i kov?
S rucne vedenou pilou zabudni na presnost a rovnomernost rezu. Tato pila je vhodna skor na deliace prace na pozicii. Napr. ides na fusku kde ti treba na mieste cinu ufiknut kus zabrladia a pod. tak oproti flexe mas jednoznacnu vyhodu. Neriesis iskry z flexy ktore by mohli poskodit sklo a.i. Ale do dielne je to prakticky na nic. To by ta z nej ruky boleli.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

20. 11. 2016, 6:34

fofo píše:
Zdenek Valter píše:poradíte někdo s tímhle?
http://gola-sada-tona.cz/pasove-pily/11 ... 54609.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Dá se s tím řezat i kov?
S rucne vedenou pilou zabudni na presnost a rovnomernost rezu. Tato pila je vhodna skor na deliace prace na pozicii. Napr. ides na fusku kde ti treba na mieste cinu ufiknut kus zabrladia a pod. tak oproti flexe mas jednoznacnu vyhodu. Neriesis iskry z flexy ktore by mohli poskodit sklo a.i. Ale do dielne je to prakticky na nic. To by ta z nej ruky boleli.
No to vím, jde mi o to, že v paneláku je málo místa a flexa dělá příšrnej kravál a ne na všechno se hodí.
Ptám se proto, že tam o řezaném materiálu nic napsané není ;-)
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
Jimmy
Příspěvky: 523
Registrován: 12. 12. 2014, 9:19
Bydliště: Pardubice

20. 11. 2016, 6:35

Osobně je pro mě tohle téma zrovna aktuální. Původně jsem chtěl na to moje sobotní šudlání starou hopsalku. Bohužel pro mě jsou těžké, velké a neskladné. Koupit za rozumný peníz něco profi z bazaru asi jde, ale bude to většinou prcek bez hydralickýho padání a nebo velká vylítaná hajtra. Nakonec nejspíš skončím u něčeho takového:
http://www.stroje-cz.cz/index.php?main_ ... e&pID=8900" onclick="window.open(this.href);return false; Sice většinou sráčema typu Holzman, Optimum a podobně opovrhuji, ale zrovna u té pily bych to asi překousl. Nepotřebuju extra přesný řezy. Budu to mít stejně spíš jen na matroš do soustruhu a oproti starýmu stojanovýmu rozbrusu to bude podle mě velkej krok vpřed. Když si ji trochu potuním, tak si myslím, že by mohla snad obstojně fungovat. Co myslíte?
Soustruh SN320, Obrážečka Strigon GH400, CNC router Pacer Cadet, TIG AC/DC
fofo
Příspěvky: 187
Registrován: 4. 2. 2015, 3:21

20. 11. 2016, 6:47

No ked zvazis, ze si kupis novy cinsky stroj do ktoreho budes musiet nasypat este dalsie peniaze naviac + investovat svoj cas aby si ju sfunkcil do pouzitelneho stavu. Tak radsej zvaz investiciu do starsej pouzitej pily ktoru opravis a budes spokojny. Cenovo bude starsia tuzemska pasova pila drzahsia ako nova ciska aj s tuningom, no na druhej strane budes mat presnost a kvalitu a dostupnost ND. Nasetri koruny a kukaj bazos.
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“