Vlastním malý Vstřikolis na plasty

fotky našich strojů, aneb co máme doma
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1404
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

27. 1. 2015, 9:38

badina píše:
wegac píše:tak prihazuju fotky lisu, ten vyrobek je velkej asi 12 cm, vsechny 3 dily jsou z jedne formy.
To je držák zlamovacího nože ne?
Myslím že to není držák nože. Měl jsem takovou věc kdysi, dovnitř se nacpalo asi deset takových plechových pérových svorek. celé se to nasadilo na okraj dokumentu a tím tlačítkem se nacvakla z toho držáku svorka místo sešívačky, jde to totiž sundat a použít znovu.
Per aspera ad astra
muros
Příspěvky: 124
Registrován: 29. 6. 2009, 4:11
Bydliště: KE

30. 1. 2015, 6:52

zdravim, navrhni nejaky podobny tvar, daj vyrobit formu na vacsiu seriu tychto prichytiek
a sekaj a sekaj,
keby sa to dalo vyrobit z recyklovaneho plastu z PET flias bolo by to super, to by trebalo nejaku drvicku
klinky sa daju narezat ajj z dreva

http://tilelevelingsystem.raimondispa.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
raimondi cz.jpg
OndreJFrezar
Příspěvky: 39
Registrován: 29. 12. 2014, 6:17
Bydliště: Praha

7. 4. 2015, 9:50

Potvrzuji možnost použití duralu na vstřikovací formy - z jedné dutiny se dá dostat i 50 tisic výlisků a více kvalitních výlisků (i materiály se sklem, nejvíc máme zatím ) - ale musí se s duralovýma formama zacházet jako v rukavičkách - jak při výrobě, montáži na lis, tak při samotném vstřikování. Když se s duralovýma formama umí, tak se dají dělat ekonomické zázraky (pro malé série).
vencavagon píše:
drakzlin píše:Souhlasím s Peklounem, jednoduší forma se dá vyrobit i na soustruhu. Dělám v plastikařině delší dobu a vyděl jsem už hodně zkušebních forem, které byli téměř komplet na soustruhu. Ale hliník se používá spíš na formy pro vyfukovačky, kvůli odvodu tepla. Dobré řešení je, nechat si udělat rámovou formu a vyrábět je vyměnitelné vložky. :wink:

Přidám svoji trošku do mlýna,

pro obyčejné lidi je nejschůdnější cesta najít si někoho kdo má vyrobený univerzální rám a do něj vyrábět pouze tvarové vložky s vyhazovači jako jeden celek.
V tomto provedení je to otázka tisíců v závislosti na tom, zda bude frézovaná nebo vyjiskřovaná - případně kombinace.
Pro malé série výlisků - např. 1000 - 3000 kusů postačí desky z duralu - nikoliv z hliníku.
Do duralu se i několikanásobně rychleji jiskří a není třeba tolik elektrod jako do oceli.
Každopádně doporučuji nespoléhat na dobré slovo lisaře a přesnost vedení lisu a tvarové desky osadit kalenými futry a kolíky např. Hasco tak, aby nebylo možné opačné zavření formy.
Je to záležitost stokoruny za položku, která Vám ale může zachránit celou formu.
Je také potřeba velmi pečlivě vybírat, komu svůj výrobek svěříte.
Klidně se Vám může stát, že nebudete mít jediný výlisek a forma bude v čudu - vhodná k odložení do sběrny kovů.
Pokud budete vyrábět komplet formu, připravte se na částky začínající na 100 000.
V tomto oboru mám jisté zkušenosti, forem jsem zkonstruoval a vlastnoručně vyrobil hodně (Inventor, SolidWorks-Cam, frézka, soustruh, drátovka, vyjiskřovačka atd.).
Teď už to mám jako hobby po večerech coby inval. důchodce.

O zážitcích s formami a lisováním plastů bych Vám mohl psát dlouhé historky.
Bohužel dokud jsem neměl všechny stroje doma včetně vstřikovacího lisu, byly spíše k pláči a vzteku.
Ondřej Suchomel PLASTY
777 688 199 Nízkosériové vstřikovaní plastů+formy
toodoo
Příspěvky: 8
Registrován: 26. 6. 2010, 10:29

13. 2. 2016, 8:55

Dobrý den,

nevím jestli je to tu aktuální. Potřeboval bych sehnat nějakého nadšence, který by mi dokázal udělat několik stovek koleček. Trošku problém je, že před každým vstříknutím se bude vkládat kovový dílek do kterého se vstříkne plast. Nevím jestli tady někdo takový je. Formu nemám, musí se udělat dle konkrétního stroje.
OndreJFrezar
Příspěvky: 39
Registrován: 29. 12. 2014, 6:17
Bydliště: Praha

1. 11. 2019, 11:03

Dobrý den toodoo,

je možné, že bychom to zvládli. Formu i výlisky. Viz. SZ.

OS
Ondřej Suchomel PLASTY
777 688 199 Nízkosériové vstřikovaní plastů+formy
Radek V.
Příspěvky: 1
Registrován: 5. 5. 2020, 10:10

29. 5. 2020, 11:07

Dobrý den ve spolek :-),

jsem také vlastníkem vstřikovacího stroje Arburg s uzavírací sílou 35tun a mohu nabídnout své služby, ať již návrh, konstrukci a výrobu vstřikovacích forem, za velmi zajímavé ceny, tak případně také samotnou výrobu maloseriových i velkoseriových dílů, ideálně do hmotnosti výstřiku 40g, ale v případě potřeby, je možno zajistit i vyšší gramáž.
Budu rád, pokud se na mě obrátíte s Vašemi požadavky :-).
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“