zvisla obrazacka

fotky našich strojů, aneb co máme doma
brutal
Příspěvky: 602
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

23. 2. 2018, 8:34

david.1 píše:za tím si stojím,protože kdyby to takhle šlo,určitě už by to někdy někdo udělal..
ještě že si tohle onehdá neřekl třeba Kolumbus :D
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

23. 2. 2018, 10:41

Růžičkojc Helenka by řekla ježíšmarjá takovýho zkurvenýho materiálu..(za tím si stojím,protože kdyby to takhle šlo,určitě už by to někdy někdo udělal..)Ta hlava je na mašinu,která má tři tuny..Já mám malou sv.obrážečku,která houpe jen 100mm-a váží bez motoru1200kg-je ruská,tzn předimenzovaná,asi by to fungovalo i s 700kg živé váhy..ale nebude to uspokojivě pracovat při celkové váze 250kg i s nožem a univerzálkou..Bude to jako čínský "soustruhy"
No a co ty ruční stolní obrážečky? Ty maj tak 100kg. Sice jsem na tom neviděl nic obrážet, ale věřím tomu, že po malé šponě to jít musí. Jen to musí být dostatečně tuhé s minimální vůlí. A kdo ví, jaký materiál se plánuje na tom obrážet, třeba drážky do duralových řemenic.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

23. 2. 2018, 10:51

Kdyby "konstrukter" prodal pomerne zadanou hlavu, koupi si pri trose stesti krasnou malou obrazecku, OK vodorovnou. Krasneho prcka se mi pred casem podarilo sehnat. Nic osobniho Lubosi, obcas mi je lito zbytecne znicenych dilu na bastly. Tohle bude poskakovat po dilne.
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

23. 2. 2018, 11:45

bobik píše:
Růžičkojc Helenka by řekla ježíšmarjá takovýho zkurvenýho materiálu..(za tím si stojím,protože kdyby to takhle šlo,určitě už by to někdy někdo udělal..)Ta hlava je na mašinu,která má tři tuny..Já mám malou sv.obrážečku,která houpe jen 100mm-a váží bez motoru1200kg-je ruská,tzn předimenzovaná,asi by to fungovalo i s 700kg živé váhy..ale nebude to uspokojivě pracovat při celkové váze 250kg i s nožem a univerzálkou..Bude to jako čínský "soustruhy"
No a co ty ruční stolní obrážečky? Ty maj tak 100kg. Sice jsem na tom neviděl nic obrážet, ale věřím tomu, že po malé šponě to jít musí. Jen to musí být dostatečně tuhé s minimální vůlí. A kdo ví, jaký materiál se plánuje na tom obrážet, třeba drážky do duralových řemenic.
Já vím,v pravěku byly taky šlapací soustruhy..A truhláři měli ruční hoblíky,když dělali dlouhý prkna,tak měli "macka"..Dneska s tím nedělají ani amatéři..Je jiná doba,kladívko si taky nebudeš dělat z pazourku,ale když jsi lakomej a nebudeš chtít investovat do profi čínskýho výrobku,zajdeš do šrotu a najdeš si tam hotový..Podobně bych to udělal s tím dloubátkem..
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

23. 2. 2018, 11:49

brutal píše:
david.1 píše:za tím si stojím,protože kdyby to takhle šlo,určitě už by to někdy někdo udělal..
ještě že si tohle onehdá neřekl třeba Kolumbus :D
Jenže kdy žil Kolumbus a kdy my? Dneska už je jiná doba,fšechno je vymyšlený a vyzkoušený,jen neználkové se
neustále znovu pouští do slepých uliček..
Zbýňa
Příspěvky: 1921
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

23. 2. 2018, 12:43

Na koncepci nevidim nic vyloženě špatnýho.Snad je to přestavování hlavy bych vypustil a řešil dole u stolu. Takhle to nemusí dělat dobrotu. Obrážecí hlava je dobrá volba. Stojan je hluboká krabicová konstrukce a když k němu z boků našroubuje třeba dvacítky desky, tak bude mít tuhost jak na malým fabrickým lisu. Důležitý bude tuhý spojení nějaký základní desky (žebrovanýho profilu atp.) se stojanem. Ta samotná deska na který to stojí teďka je špatá, chce to něco "krabicovýho". A že to celý stojí na svařovaným stole, no to je fakt děs. To mi HO20 stála taky a nijak jí to nevadilo. Ta HO20 má cca 150 kilo a dělám s ní osmičku drážku z plna a tam se obráží proti stolu kterej je vysunutej na trubce průměr cca 100. Kdyby se ta obrážecí hlava naroubovala na torzo ručního lisu LRH2 nebo něčeho podobnýho, tak to bude fungovat v poho. A že si něco takovýho staví nebo používá komponenty který se daj prodat? Co je komu po tom. Pochlubte se svojí tvorbou :)
1lubos1
Příspěvky: 87
Registrován: 1. 6. 2016, 10:56

23. 2. 2018, 6:53

pre qwer. podla reakcie tvojho lacneho humoru budes zrejme v predpubertalnom, mozno pubertalnom veku. Snaz sa, fandim, aby si z toho vyrastol. Pokial si dospely, mas uz nieco ,,odzite,, uprimne ta lutujem. Pokial mas k teme co zmysluplne napisat (aj negativne) budem rad, v opacnom pripade si najdi mentalne seberovnych, nezasieraj mi vlakno! To plati aj pre Reinkarnace, ktory ma sklony k betonovaniu.
Naposledy upravil(a) 1lubos1 dne 23. 2. 2018, 7:06, celkem upraveno 1 x.
1lubos1
Příspěvky: 87
Registrován: 1. 6. 2016, 10:56

23. 2. 2018, 7:04

Zbýňa, kde si bol doteraz? :) Toto som potreboval vediet cca pred mesiacom, ked som sa nevedel rozhodnut ci vyskovo nadstavitelnu urobit hlavu, alebo stol. Neskoroo.. Dokoncim, vyskusam, popripade dam este 20mm desky po bokoch. V kazdom pripade ti dakujem za odpoved, ktora je cca. z 10 prispevkov ako prva zmysluplna, zodpovedajuca teme.
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

23. 2. 2018, 8:42

1lubos1 píše:pre qwer. podla reakcie tvojho lacneho humoru budes zrejme v predpubertalnom, mozno pubertalnom veku. Snaz sa, fandim, aby si z toho vyrastol. Pokial si dospely, mas uz nieco ,,odzite,, uprimne ta lutujem. Pokial mas k teme co zmysluplne napisat (aj negativne) budem rad, v opacnom pripade si najdi mentalne seberovnych, nezasieraj mi vlakno! To plati aj pre Reinkarnace, ktory ma sklony k betonovaniu.
Hele pane citlivý, myslím, že jsme si to vyjasnili v těch sz, netřeba to zase rozmazávat. Tohle je zkrátka diskuzní fórum, tak to tak ber... :wink: a nic si z toho nedělej.
qwer
Příspěvky: 1300
Registrován: 8. 4. 2008, 8:09
Bydliště: Kostolec (Pov. Bystrica)

23. 2. 2018, 8:53

1lubos1 píše:pre qwer. podla reakcie tvojho lacneho humoru budes zrejme v predpubertalnom, mozno pubertalnom veku. Snaz sa, fandim, aby si z toho vyrastol. Pokial si dospely, mas uz nieco ,,odzite,, uprimne ta lutujem. Pokial mas k teme co zmysluplne napisat (aj negativne) budem rad, v opacnom pripade si najdi mentalne seberovnych, nezasieraj mi vlakno! To plati aj pre Reinkarnace, ktory ma sklony k betonovaniu.
:roll: :roll: Ak si si nevšimol, sme v diskusnom fore, tak to ber z nadhľadu :D a drážok som vyobrážal celkom dosť tak viem že tuhosť je prvoradá, a potom nôž a jeho geometria. No a vek mám v profile :wink: kua, nejak to uteká :(
1lubos1
Příspěvky: 87
Registrován: 1. 6. 2016, 10:56

3. 3. 2018, 8:32

dnes troska farby
Přílohy
zakladny liatinovy vehement
zakladny liatinovy vehement
1lubos1
Příspěvky: 87
Registrován: 1. 6. 2016, 10:56

3. 3. 2018, 8:33

1lubos1 píše:dnes troska zakladnej farby
1lubos1
Příspěvky: 87
Registrován: 1. 6. 2016, 10:56

18. 3. 2018, 5:28

postupne montovanie, upevnenie stola...
Přílohy
postupne montovanie u01.png
1lubos1
Příspěvky: 87
Registrován: 1. 6. 2016, 10:56

10. 4. 2018, 7:41

zdravim vsetkych..
tak zasa troska pokroku...
montaz bocnych desek, motora a prevodu...
Přílohy
montaz motora u.jpg
upevnenie bocnych desek u02.jpg
montaz bocnych desek, celkovy pohlad u.jpg
Uživatelský avatar
Pavka
Příspěvky: 911
Registrován: 10. 3. 2008, 8:40
Bydliště: Ronov

10. 4. 2018, 8:53

Pěkně ti to roste,máš to pěkné. Jen tak dál.
Odpovědět

Zpět na „naše mašinky“